Šlágr proti Dlouhé Loučce před 160 fanoušky byl pro domácí sestavu všechno jiné než jednoduchý. V jeho průběhu se kopaly tři penalty, po jedné na každé straně bylo proměněno, ovšem za stavu 2:1 gólman Martin Strnad hostům další pokutový kop kryl! Což byl jeden z klíčových momentů duelu. Loučka hrající bez nejlepšího střelce okresního přeboru Zdeňka Konečného přesto srovnala a nervózní přetahovaná to potom byla až do koncovky. Gól s přívlastkem „zlatý“ padl v 79. minutě zásluhou muže z nejpovolanějších, tedy Davida Maleňáka. Na jeho trefu protivník nenašel odpověď a Třebařov jásal. V minulé sezoně postupoval ze III. třídy z druhé pozice, rok se sešel s rokem a postupuje znovu, tentokrát jako okresní šampión! Co dodat? Jen smeknout.

Fotbalisté Stolan slavili po vítězství nad soupeřem z Řečan nad Labem prvenství v I. B třídě skupině A.
Krajské fotbalové výsledky: Střelecké hody v přeboru, Přelouč dala třináct gólů

Rozhodnuto je také o pomyslném titulu okresního vicemistra, tím je Mladějov po vítězství na umělé trávě ve Svitavách-Lánech, kde v klání s Hradcem nad Svitavou dohrávaly oba týmy v deseti (Dlouhá Loučka ho kvůli horší vzájemné bilance nemůže ani teoreticky předstihnout). Tatran může jenom litovat nepovedeného květnového domácího dvojzápasu s Cerekvici a Opatovem, určitě měl na to, aby o přebornický titul zabojoval. I tak se jedná o historicky nejlepší umístění v klubové historii, které trumflo třetí pozici zpřed třiceti let.

V posledním kole bude tím pádem největší pozornost upřena na boj o pomyslného černého Petra, kterého představuje čtrnácté místo znamenající sestup. Týmy od dvanáctého do čtrnáctého místa jsou aktuálně poskládány v rozmezí pouhých dvou bodů. Ovšem dvanácté Vendolí může být relativně v klidu, protože jeho konkurenty z Boršova a Němčic čeká vzájemná bitva a oba dva najednou se přes Vendolí v žádném případě nedostanou.

Takže právě duel Boršov versus Němčice bude v sobotu 15. června odpoledne nejostřeji sledovaný, přičemž domácím fotbalistům bude k jistotě udržení  stačit remíza. O uplynulém víkendu bodovaly z chvostu tabulky jen Němčice, které minutu před koncem zachránily plichtu v Dolním Újezdu, ovšem dělba bodů toho z jejich pohledu moc nevyřešila. Boršov ztratil jakékoli naděje na slušný výsledek v Jevíčku do poločasu a Vendolí potvrdilo pověst nejhoršího útoku soutěže také v Horním Újezdu, soupeři stačily dvě branky, hosté místo gólů zapsali jen červenou kartu.

Finále Poháru OFS Svitavy
TJ Sokol Třebařov – TJ Slavoj Cerekvice nad Loučnou
Středa 12. června, 18.00, hř. Mladějov na Moravě

V Morašicích stačilo přijít na posledních deset minut souboje s Poličkou, aby člověk viděl všechno podstatné. Alespoň, co se gólového vyjádření týče, domácí nasypali do sítě béčka tři „kusy“. Poličský problém v tomto zápase však vyvstal hned zkraje druhé půle po vyloučení Škachy a dlouhé oslabení hosté neustáli.

Docela obdobně dopadla rovněž Cerekvice. Hattrick Jaroslava Řeháka ji na opatovském trávníku sice nasměroval k úspěchu, jenže jeho spoluhráč Jan Kusý šel po druhé žluté kartě předčasně pod sprchy hned po necelých dvou minutách odehraných z druhé půle. A domácí fotbalisté, kteří v rušném zápase úspěšně proměňovali penalty, toho využili k obrátce.

26. KOLO: Opatov – Cerekvice nad Loučnou 5:3 (0:2). Branky: 46. Svoboda z pen., 56. vlastní (Jílek), 59. Vrána z pen., 60. Křivka, 90. Roshan – 8., 42. a 54. Řehák. ČK: 0:1 (47. J. Kusý). Jevíčko – Boršov 5:2 (4:1). Branky: 6. Václavek, 30. Marek, 33. a 43. Seknička, 90. Khýr – 32. Vyhnánek, 57. Veselý. Třebařov – Dlouhá Loučka 3:2 (1:1). Branky: 29. Ficnar, 49. Knápek z pen., 79. D. Maleňák – 8. Kolísek z pen., 55. Neumann. Hradec nad Svitavou – Mladějov 1:2 (0:0). Branky: 49. Milota – 65. Šmehlík, 72. Müller. ČK: 1:1 (61. Šperka – 81. Opletal). Dolní Újezd B – Němčice 2:2 (1:0). Branky: 10. L. Jireček, 84. P. Frank – 66. Sršeň, 89. Matoušek. Horní Újezd – Vendolí 2:0 (1:0). Branky: 19. M. Kusý, 59. Večeře. ČK: 0:1 (89. Hladík). Morašice – Polička B 3:0 (0:0). Branky: 80. Ropek, 83. D. Štancl, 87. Skala. ČK: 0:1 (50. Škacha).

Načítám výsledky ...

Ve III. třídě je o tom nejpodstatnějším, tedy o prvenství Sebranic, delší čas rozhodnuto. I proto si proto vítězové „trojky“ mohli v posledních dvou kolech dovolit malinko polevit a s jinak skvělou sezonou se rozloučili dvěma porážkami. Včetně nejtěsnější v derniéře proti Čisté, ale tento zápas patřil především oslavám hráčů i fanoušků. Sebranice mají v posledním kole volno, rozhodovat se však bude o konečné druhé příčce, protože Čistou pronásleduje v nevídané fazóně hrající Koclířov. Ten vyhrál i v Městečku Trnávce a pranic mu nevadilo, že hrál více než půl hodiny v deseti lidech.

Sebraničtí fotbalisté.Sebraničtí fotbalisté.Zdroj: TJ Sebranice

26. KOLO. Kunčina B – Radiměř 1:1 (1:0). Branky: 18. O. Brychta – 75. J. Štefl. Sebranice – Čistá 2:3 (0:2). Branky: 70. Vostřel, 77. Vopařil – 34. z pen. a 38. Průžek, 86. Ondruška. Městečko Trnávka – Koclířov 0:3 (0:1). Branky: 44. Menšík, 52. Binder, 67. Popilka. ČK: 0:1 (58. Novák). Linhartice volný termín.