Horní Újezd naposled vyhrál soutěžní utkání 15. května minulého roku proti Linharticím. Od té doby sčítal převážně porážky, jen tu a tam nějakou remízu. Takže když na jeho trávník v neděli zavítal druhý celek průběžné tabulky, byly prognózy celkem jednoznačné. Jenže realita na hřišti byla papírovému očekávání na hony vzdálená. „Horňák“ zaujal už v minulém týdnu remízou v derby v Dolním Újezdu, kde hrál celý druhý poločas v deseti, a favorita nyní zaskočil aktivním úvodem korunovaným pěknou kombinační akcí zakončenou přesně k tyči Zrůbkem. Snaha hostů o odpověď byla hodně bezzubá, za celý zápas se nedostali pořádně do tempa, zatímco domácí vycítili naději na dobrý výsledek a krátce před přestávkou náskok navýšili. Po změně stran si slibně rozehraný duel nepokazili, navíc Zrůbek byl při střelecké chuti a když čtvrt hodiny před koncem zkompletoval hattrick, bylo hotovo. Hornoújezdskou kabinou se po jedenácti měsících rozezněl vítězný pokřik…

Zpráva o překvapivém selhání nejbližšího pronásledovatele pochopitelně potěšila bysterské fotbalisty. Ti neměli větší práci s na jaře se trápící Dlouhou Loučkou. Jednak si poměrně záhy vypracovali dvougólový náskok, navíc ještě před poločasem jim další gólovku zmařil hostující Křivánek pouze „červeným“ faulem a ve zbytku zápasu šlo v podstatě pouze o výši skóre. Jaro bude ještě dlouhé, ale lídr tabulky má soutěž rozehranou tak skvěle, že není zřejmě mezi sportovní veřejností moc lidí, kteří by snad vážně pochybovali o jeho triumfu.

Ilustrační foto.
Fotbalové výsledky z kraje: Živanice rozjely nebývalou kanonádu

Dva zápasy našly svoje dějiště na umělé trávě ve Svitavách-Lánech. Nejprve si tam poličské béčko rozdělilo po bodu s Mladějovem a s trochou nadsázky lze říci, že v tomhle zápase stačilo odehrát minutu. Po hodině hry přišla totiž penalta na jedné straně, vzápětí penalta na druhé straně, obě byly proměněny a tím bylo, co se týče výsledku, dokonáno. Aktéry tohoto souboje následně na ploše vystřídaly celky Hradce nad Svitavou a Městečka Trnávky. Hosté sice skórovali jako první hned po deseti minutách hry, ale další průběh patřil přesvědčivě Hradci, který rázně otočil kormidlem a posunul se tím do podstatně klidnějších tabulkových vod. Zato Trnávka se potápí stále hlouběji.

Atraktivní přestřelku sledovalo publikum na stadionu u Loučné. Borové sice šla do druhého poločasu s těsným vedením, jenže cerekvický Válek hned po návratu z kabin „slepil“ dvě trefy a všechno bylo rázem jinak. Hosté sice bleskově vyrovnali na 3:3, ale deset minut před koncem se prosadil Klesal to byl zásah s přívlastkem tříbodový, neboť Slavoj si náskok v závěru pohlídal.

18. KOLO: Cerekvice nad Loučnou – Borová 4:3 (1:2). Branky: 39. Klát, 47. a 49. Válek, 80. Klesal – 13. Ptáček, 41. Hruška, 53. Popelář. Polička B – Mladějov 1:1 (0:0). Branky: 60. Krejčí z pen. – 61. Staněk z pen. Hradec nad Svitavou – Městečko Trnávka 4:1 (2:1). Branky: 29. Jiroušek, 35. Drábík, 65. Gregor, 85. Štěpánek – 10. Havlíček. Horní Újezd – Opatov 3:0 (2:0). Branky: 6., 42. a 75. Zrůbek. Bystré – Dlouhá Loučka 4:0 (2:0). Branky: 6. a 53. Peterka, 23. a 89. Mužík. ČK: 0:1 (35. P. Křivánek).
Zápasy Boršov – Morašice a Jevíčko – Dolní Újezd B byly odloženy.


Načítám tabulku ...

Sobota měla patřit jarnímu šlágru III. třídy, přímému střetu o prvním místo mezi Třebařovem a Vendolím. Jenže příroda se postavila proti, na stadionu v Třebařově se hrát nedalo a duel musel být odložen (dohrávat se bude v pondělí 1. května). Z tříbodového zisku se o víkendu radovala linhartická Metra v klání proti Koclířovu, a také Němčice, jejichž měření sil s béčkem Velkých Opatovic se odehrálo na litomyšlské umělé trávě. Bezbranková plichta Radiměře s Čistou se zase narodila na umělém povrchu ve Svitavách-Lánech. Nebylo to zkrátka v tomto termínu s hracími plochami snadné…

Fotbalisté TJ Sokol Čistá.
Nejpopulárnější fotbalový klub: Když se sejdeme na hřišti, je to jako roj včel

18. KOLO: Linhartice – Koclířov 3:0 (2:0). Branky: 12. Bednář, 27. Rek, 70. Lébiš. Velké Opatovice B – Němčice 1:2 (0:1). Branky: 53. Hél – 22. Škeřík, 82. Večeřa. Radiměř – Čistá 0:0 (0:0).
Zápasy Sebranice – Staré Město a Třebařov – Vendolí byly odloženy.


Načítám tabulku ...