Očekávaný tahák kola nabídl před pěknou diváckou kulisou na třebařovském stadionu vyrovnanou bojovnou partii. Po zemi to ani jednomu z rivalů moc nešlo, takže nebylo divu, že nebezpečí hrozilo na obou stranách především ze vzduchu. Takhle také padly obě branky. Hosty poslal do vedení po rozehrané standardní situaci nestárnoucí Milan Chmelík, který znovu osvědčil svoje dlouholeté hlavičkářské kvality. O srovnání se postaral deset minut před koncem hlavou po rohu Tomáš Macek. Klíčový okamžik střetnutí nadešel v 88. minutě, kdy Morašičtí zahráli ve své šestnáctce ve skrumáži rukou a rozhodčí Heger nařídil pokutový kop. Míč si postavil Jiří Frisch, jeho tvrdou ránu však gólman Luboš Rusnák bravurním zákrokem kryl! A více se v tomto zápase nestalo, jeho výsledek tedy udělal radost především konkurentům…

Luboš Rusnák chytá pokutový kop Jiřího Frische:

Zdroj: Radek Halva

A zejména mladějovskému Tatranu, který na svoje domácí úspěchy dokázal navázat i na cizím hřišti, konkrétně v Dlouhé Loučce. Tam se zlomové pasáže odehrály v závěru prvního poločasu, kdy dvě rychlé trefy „slepila“ k sobě dvojice Satler – Vondráček. Soupeř se sice po změně stran snažil vrátit do utkání, ale proti dobře pracující mladějovské defenzivě nebylo toto úsilí úspěšné. Naopak ke konci přišla ještě pojistka na vítězství a posun na špici okresního přeboru.

Pořadí soutěže je však nadále mimořádně nabité, elitní šestka je poskládána v rozmezí pěti bodů a svoje slovo chtějí do přetahované nahlas říci i další týmy. Třeba Cerekvice, která si počíná poměrně nenápadně a ejhle, už je třetí. Je ale pravda, je Boršov pro ni teď nebyl vážnější překážkou, průběh utkání a jeho konečný výsledek o tom jasně vypovídají.

Krajská fotbalová I. A třída.
Krajské fotbalové výsledky: Derby pro Svitavy, první Zámrsk nestačil na Jablonné

Dolnoújezdské béčko vsadilo v souboji s Hradcem nad Svitavou na aktivitu v prvním poločase a přineslo mu to čtyřgólový náskok. Soupeř ho po pauze snížil na polovinu, ale na lepší počin pomýšlet nemohl. Málo pochybností o tom, kdo si odnese tři body, panovalo také o pár kilometrů dále v Horním Újezdu, jelikož domácí celek nedovedl navázat na týden starou senzaci z Morašic a hladce podlehl Jevíčku.

V závěru tabulky nedošlo k žádným posunům, neboť kompletní poslední pětice prohrála. Nejblíže k bodovému zisku bylo Vendolí, ke své škodě však do poločasu nabralo proti poličské rezervě dvoubrankovou ztrátu. Po přestávce se sice dostalo na kontakt, ale jeho snaha o vyrovnání nebyla úspěšná. Poslední Němčice se v Opatově dlouho držely ve hře o slušný výsledek, konečná vysoká porážka jde především na vrub závěrečné desetiminutovce, kdy se domácí fotbalisté prosazovali do otevřené obrany.

Na prvního máje je na pořadu dohrávka odloženého utkání 19. kola mezi Vendolím a Boršovem (16.30).

20. KOLO: Vendolí – Polička B 1:2 (0:2). Branky: 58. Hladík – 24. Krejčí z pen., 28. Stejskal. Opatov – Němčice 5:1 (1:1). Branky: 32. a 80. Kalánek, 71. a 87. Paar, 81. Broulík – 42. Gyömber. Třebařov – Morašice 1:1 (0:1). Branky: 80. Macek – 25. Chmelík. Dlouhá Loučka – Mladějov 0:3 (0:2). Branky: 34. Satler, 38. Vondráček, 79. Šmehlík. Horní Újezd – Jevíčko 0:3 (0:2). Branky: 3. Štindl, 34. Pospíšil, 52. Václavek z pen. Dolní Újezd B – Hradec nad Svitavou 4:2 (4:0). Branky: 10. Krivák, 28. Tomšíček, 37. D. Frank, 41. Zeman – 52. Milota, 82. Doležal. Cerekvice nad Loučnou – Boršov 7:1 (4:1). Branky: 32., 60. a 63. Válek, 9. Klát, 14. Klesal, 40. Řehák, 65. Vostrčil z pen. - 45 + 1. Racl z pen.


Načítám tabulku ...

Vedoucí Sebranice si o víkendu vybraly v okresní „trojce“ volný termín, což byla pobídka pro rivala z Radiměře, aby minimalizoval svoji ztrátu. Nevyšlo to podle představ, z Linhartic si druhý celek tabulky odvezl pouze remízu a do možná rozhodujícího týdne celé sezony vstoupí s mankem tří bodů za prvním týmem. Ano, ve III. třídě je na pořadu „anglický týden“ a los tomu chtěl tak, že se oba postupoví uchazeči utkají dvakrát během čtyř dnů. Ve středu v Sebranicích a v sobotu v Radiměři. Vyjasní tenhle dvojboj situaci, nebo ji ještě více zamotá?

Není reálné, že by do zápolení těchto dvou mužstev zasáhl ještě někdo další, vždyť třetí Čistá zaostává za lídrem o jedenáct bodů. Za zmínku stojí ještě duel pod Cimburkem, Trnávka tam deklasovala Kunčinu, když Lukáš Fréhar a Robin Štefl zapsali hattricky, druhý jmenovaný ho dokonce stihl během pěti minut (!).

Středeční program: Městečko Trnávka – Čistá (16.00), Sebranice – Radiměř, Linhartice – Kunčina B (oba 17.00).

20. KOLO: Koclířov – Čistá 2:2 (1:2). Branky: 7. Novák, 53. Binder – 10. Ondruška, 44. Píša. Městečko Trnávka – Kunčina B 7:0 (1:0). Branky: 42., 63. a 74. Fréhar, 85., 88. a 89. z pen. R. Štefl, 81. Kubálek. Linhartice – Radiměř 1:1 (1:0). Branky: 10. Skřebský – 52. J. Štefl. Sebranice volný termín


Načítám tabulku ...

Okresní soutěže mládeže


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Dorostenecká soutěž bude od 11. května pokračovat finálovými skupinami.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...