Měl to být velký podzimní tahák. Na jedné straně bývalý slávista Karel Piták v dresu Lovčic, na straně druhé sparťanská legenda Jiří Novotný hájící barvy Olympie Hradec Králové. K očekávanému hitu, který měl být na programu o víkendu 7. – 8. října 2023, ale nakonec nedošlo. Hostující tým dva dny před zápasem oznámil, že se kvůli marodce do Lovčic nedostaví.

Věc nejprve projednala Sportovně technická komise Okresního fotbalového svazu Hradec Králové (okolnosti + dostupné materiály) a předala Disciplinární komisi OFS Hradec s návrhem na kontumaci utkání 3:0 ve prospěch Lovčic. Olympia měla navíc uhradit pokuty – 5000 korun na účet Lovčic a 3000 korun na účet OFS. Disciplinárka následně tento návrh přijala a potvrdila.

close Okresní přebor: Nechanice (tmavě modří) - Olympia Hradec Králové info Zdroj: Lubomír Douděra zoom_in Olympia Hradec Králové i s Jiřím Novotným (oranžové kopačky).

Klub z hradeckých Kuklen se proti tomuto rozhodnutí odvolal k Výkonnému výboru OFS Hradec Králové. Ten ale na svém zasedání 29. listopadu 2023 toto odvolání zamítl. S tím se Olympia nehodlala smířit a podala návrh na přezkoumání rozhodnutí k Odvolací komisi Fotbalové asociace České republiky. Jenže ani tam neuspěla, takže by mělo platit původní rozhodnutí hradeckého OFS.


Načítám tabulku ...