Janovští organizátoři připravili důstojné podmínky pro finálový souboj a ten před pěknou diváckou kulisou na skvěle připraveném pažitu nabídl dramatickou podívanou od první do poslední minuty.

„Fotbalu by pomohl rychlý gól,“ říká se často v podobných utkáních a tady přišel po pár desítkách sekund, když Hradečtí kombinačně přehráli soupeřovu defenzivu, Janko se dostal sám před gólmana Vostrčila a prostřelil ho.

První poločas vyzněl pro Hradec lépe jak výsledkově, tak herně, Cerekvice se směrem dopředu prosazovala ztuha a hrozila spíše ojediněle.

Zato nástup do druhé části hry vyšel Slavoji dokonale. Válek zařídil bleskové vyrovnání, hned vzápětí padl za Šperkova zásada další gól, ten neplatil pro ofsajd, ale v 51. minutě zakončil rychlý výpad V. Lněnička a skóre bylo naruby.

Ne na dlouho, neboť Hradec se z ledové sprchy oklepal a zareagoval rychlým srovnáním stavu, po rozehrané standardní situaci se prosadil Uhlíř – 2:2.

A ve zbytku zápasu se rozpoutal tvrdý boj o každý metr hřiště, v němž zajímavých situací před oběma brankami ubývalo. Takže s blížícím se závěrem všechno směřovalo k rozstřelu a možná, že si ho většina přihlížejících i přála, protože penaltová loterie v okresním fotbale bývá zřídkakdy k vidění.

Jenže fotbal se neptá na přání a rozhodující moment pohárového finále přišel dříve. V 90. minutě rozehráli Cerekvičtí rohový kop, na ten si naskočil nedůsledně pokrytý Jan Kusý a jeho přesně umístěná hlavička drama rozsekla.

Okresní pohár s ním pětitisícová finanční premiéra letos patří Cerekvici, ani Hradec ovšem neodešel s prázdnou. V každém případě se oba týmy podílely na napínavém fotbalovém zážitku.

FINÁLE: Cerekvice nad Loučnou – Hradec nad Svitavou 3:2 (0:1). Branky: 47. Válek, 51. V. Lněnička, 90. Kusý – 4. Janko, 55. Uhlíř. Rozhodčí: Hájek – Vykopal, Frank. ŽK: 3:6. Diváci: 160.
Cerekvice: V. Vostrčil – Jirout, Jandera, Kusý, M. Lněnička, Blajda, V. Lněnička (90. + 2. Jílek), Lorenc, Klát (90. + 3. Korčák), R. Lněnička (80. Netolický), Válek. Hradec: Šperka - Kučírek, L. Zedník, D. Jukl, Uhlíř (60. Oulehla), L. Jukl, Marek, Gregor, Jiroušek, Dvořáček, Janko (75. Nekvinda).