V nevídaném gólostroji pokračuje Třebařov, sedmi góly ze svého hřiště vyprovodil po Dolním Újezdu i Hradec. Asi klíčový pro jednoznačný výsledek byl klasický „šatnář“ z kopačky Davida Maleňáka“ na 3:0. Hosté ve druhém poločase nenašli žádný způsob, jak zastavit rozjetého protivníka, a zmohli se pouze na kosmetickou korekci porážky. Třebařovští vypadají, že nejsou v útoku k zastavení, ovšem za týden narazí v Morašicích na aktuálně nejlepší obranu přeboru a to bude zřejmě tvrdší oříšek k rozlousknutí. Tak či onak, třiadvacet nastřílených gólů v pěti zápasech, to je na nováčka fantastický počin.

Zmíněné Morašice zvládly derby v Horním Újezdu a upevnily si pozici v popředí tabulky. Poděkovat za to mohou především Tomáši Pirklovi, který se pod výsledek podepsal hattrickem, přičemž zásadní byl hlavně jeho čtvrtý gól, kterým ukončil soupeřovy choutky na zdramatizování koncovky duelu. Domácí si svoje dvě trefy nechali na poslední desetiminutovku, ale přesně mezi ně se vešla Pirklova pojistka.

Mladějov si brousil zuby na páté vítězství v řadě a nebyl od něho nijak daleko, dá se říci, že několik desítek sekund. V Dolním Újezdu byl k vidění atraktivní a rušný fotbal, který se divákům musel líbit. Stav 2:2 zlomil nejprve ve prospěch vedoucího celku tabulky deset minut před závěrečným hvizdem Jan Vondráček, ale rezerva nesložila zbraně, v samotném závěru po standardní situaci David Frank vyrovnal a body se dělily.

Dalším celkem, který v tomto kole potěšil svoje fanoušky střeleckou show, byla Dlouhá Loučka. I v tomto případě se jednalo o „sedmičku“, na straně oběti byla poličská rezerva. Ta ještě do poločasu jakž takž držela krok, ovšem hned po návratu z kabin skóroval Marván na 5:2 a v závěrečné čtvrthodině potom domácí fotbalisté skóre ještě vylepšili. V následujícím kole hraje Dlouhá Loučka v Mladějově a tenhle šlágr slibuje opravdu zajímavou fotbalovou podívanou!

Další přestřelka byla k vidění na stadionu u Loučné, kde bojovaly Němčice o první body v sezoně a poměrně dlouho to vypadalo, že by to mohl být boj úspěšný, neboť Matěj Matoušek hattrickem v prvním poločase opakovaně dorovnával cerekvické vedení. Jenže brzy po obrátce zapsal svoji třetí branku v zápase také domácí Zdeněk Lorenc, když bezpečně proměnil nařízený pokutový kop, a Slavoj potom střetnutí přece jenom dokormidloval ke třem bodům, když výsledek ještě pojistil.

A ještě jeden hattrick nutno zmínit, boršovský Michal Racl jím položil základní stavební kámen k tomu, aby jeho tým konečně odmazal nulu na podzimním kontě výher. Soupeř z Vendolí sice otevřel skóre z penalty po necelých dvou minutách hry, jenže následoval obrat v podání domácích fotbalistů, lépe řečeno především v podání zmíněného Racla, jehož zásluhou to v polovině druhé půle bylo 3:1. A další drama pak se svými spoluhráči nepřipustil.

Za překvapení lze považovat vítězství Jevíčka v Opatově, domácí na svém hřišti nejsou zvyklí příliš často ztrácet. V tomto souboji byl zlomovou pasáži začátek druhé části hry, do které hosté „slepili“ dvě rychlé branky. Následná snaha protivníka vedla sice ke kontaktnímu zásahu, ale to bylo všechno, Jevíčští další opatovskou snahu eliminovali a v nastaveném času potvrdili cennou výhru.

Okresní přebor se bude hrát i v týdnu, ve středu 13. září je na pořadu dohrávka Polička B – Němčice, tedy zápas, který musel být v původním srpnovém termínu předčasně ukončen kvůli bouřce a průtrži mračen. Hraje se od 17 hodin.

6. KOLO: Boršov – Vendolí 5:2 (2:1). Branky: 8., 45. z pen. a 65. Racl, 76. Vyhnánek, 80. Zomber – 2. Milota z pen., 83. Hladík. Třebařov – Hradec nad Svitavou 7:1 (3:0). Branky: 13. a 78. Macek, 25. a 72. Z. Hlubinka, 60. z pen. a 69. Knápek, 45. + 2. D. Maleňák – 73. Richter. Dolní Újezd B – Mladějov 3:3 (1:1). Branky: 15. Krivák, 74. a 89. D. Frank – 45. P. Němec, 62. Paulus, 80. Vondráček. Opatov – Jevíčko 1:3 (0:0). Branky: 77. Sedlák – 46. Havlíček, 50. Václavek, 90. + 3. Holub. Dlouhá Loučka – Polička B 7:2 (4:2). Branky: 12. a 21. Neumann, 48. a 87. Marván, 4. Crha, 35. P. Křivánek, 75. Kralovič – 27. a 34. Komínek. Cerekvice nad Loučnou – Němčice 5:3 (3:3). Branky: 3., 10. a 53. z pen. Lorenc, 37. R. Lněnička, 82. Klát – 5., 33. a 42. Matoušek. Horní Újezd – Morašice 2:4 (0:2). Branky: 82. Kolek, 82. V. Opletal – 11. J. Štancl, 42., 52. a 84. Pirkl.

Další kolo má za sebou okresní trojka a s ním další doklad, jak vyrovnaná tahle soutěž je a s největší pravděpodobnosti nadále bude. Do jejího čela se posunula Čistá, která našla nového střelce. Štěpán Ludvíček se o týden dříve podílel na vítězství nad Sebranicemi a nyní se sám postaral o tříbodový zisk svého mužstva v Koclířově, resp. v Opatovci, kde se utkání hrálo.

Ještě lepší kanonýrský zápis má za sebou linhartický Pavel Bednář, který čtyřmi trefami rozbil radiměřskou defenzivu a Metra se po bídném startu výsledkově zvedá. Podobně jako Městečko Trnávka, tým zpod Cimburka nezačal sezonu vůbec dobře, ale kunčinské béčko teď přesvědčivě přehrál, podruhé za sebou zvítězil a přitom nasázel čtyři góly.

6. KOLO: Koclířov – Čistá 0:2 (0:1). Branky: 10. a 70. Ludvíček. Městečko Trnávka – Kunčina B 4:0 (3:0). Branky: 20. vlastní (Kubín), 29. D. Konečný, 34. Janík, 65. R. Štefl. Linhartice – Radiměř 5:2 (2:1). Branky: 17., 40., 60. a 63. Bednář, 84. Jedlička – 30. Bubela, 66. J. Štefl. Sebranice volný termín.