V Janově se hrál nadprůměrný okresní fotbal a diváci se v hledišti dobře bavili. A nejen proto, že padlo deset gólů a zrodil se hokejový či tenisový výsledek. Fotbal se hrál celkově rušný, ve svižném tempu, s řadou zajímavých situací, prostě se bylo na co koukat. Oslabená Borová vývoj zdramatizovala ve druhém poločase snížením na 4:3, ale domácí ihned reagovali, znovu odskočili a dovedli duel ke zdárnému konci.

Cerekvice se téměř po celý první poločas trápila s bojovnou Radiměří, nemohla se pořádně prosadit, v jeho závěru se však přece jen klasicky „do šatny“ trefil J. Vostrčil. Po pauze byla převaha domácích patrnější a zápas dostali dalšími trefami pod kontrolu.

Podstatnější překvapení se o víkendu nezrodilo. I když Morašice se na očekávané tři body v Boršově notně nadřely, smírné skóre zlomily na svoji stranu v závěrečné pětiminutovce. Dolnoújezdské béčko zůstává neporaženo, proti Linharticím skórovalo v první minutě obou poločasů, hattrickem se pod jasný výsledek podepsal Martin Frňka.

TJ Svitavy vs. TJ Luže.
Svitavští střelci k nezastavení. Ostrá palba do terče značky Luže

V Horním Újezdu byl k vidění boj o premiérové body a dosáhla na ně Dlouhá Loučka, rozhodující byl proměněný pokutový kop Ševčíka v nástupu do druhého poločasu. Dělba bodů v Mladějově nasvědčuje vyrovnanému průběhu zápasu s Opatovem, domácí dvakrát vedli, ale soupeř pokaždé našel odpověď.

Gólově bohatý zápas pobavil diváky také v netradičním pátečním termínu v Jevíčku. Aktivní domácí celek se dvakrát prosadil v první půli přesnými střelami Vykydala a Bartuňka zpoza pokutového území. Na začátku druhé části se podruhé prosadil opět střelou z podobné pozice Vykydal. Potom hosté z Hradce nad Svitavu přežili dlouhý závar před vlastní brankou, kdy několikrát zastavili míč na brankové čáře, a po rychlém přenesení hry na domácí polovinu Jukl dorážkou snížil. Během minuty si oba celky vyzkoušely také střelbu pokutového kopu. Gólman Trávníček proti střelci hostů uspěl, naopak Müller na druhé straně bezpečně proměnil. V závěru dostal Hradec ještě jednu penaltovou šanci a Vejrek uzavřel skóre do konečné podoby.

OKRESNÍ PŘEBOR – 5. KOLO: Jevíčko – Hradec nad Svitavou 4:2 (2:0). Branky: 9. a 47. Vykydal, 40. Bartuněk, 68. Müller z pen. – 59. L. Jukl, 85. Vejrek z pen. Mladějov – Opatov 2:2 (2:1). Branky: 6. Staněk z pen., 24. Mrázek – 18. Paar z pen., 61. Košín. Boršov – Morašice 1:3 (1:0). Branky: 4. Racl – 60. Novák, 84. V. Štancl, 85. Vít. Cerekvice nad Loučnou – Radiměř 3:0 (1:0). Branky: 44. a 71. J. Vostrčil, 86. R. Lněnička. Dolní Újezd B – Linhartice 5:1 (1:1). Branky: 46., 59. a 66. Frňka, 1. J. Vomáčka, 75. D. Frank – 25. vlastní (J. Vomáčka). Horní Újezd – Dlouhá Loučka 0:1 (0:0). Branka: 46. Ševčík z pen. Janov – Borová 6:4 (4:2). Branky: 20., 38. a 70. Heger, 6. J. Boháček, 41. Johan, 76. Bureš – 43. a 79. Šmíd, 35. Horníček, 64. Kovář.

Ve III. třídě zažil povedenou neděli tým z Vendolí. Na domácí půdě si poradil s doposud neporaženým béčkem Poličky, jemuž dokonce nasypal pět „kusů“. Čelo pořadí zůstalo obsazeno moravskotřebovským céčkem, které nemělo pražádného slitování s Koclířovem a nebylo daleko od toho, aby se narodil dvouciferný účet.

III. TŘÍDA – 1. KOLO: Sebranice – Polička B 1:3 (1:2). Branky: 31. Otava – 11., 22. a 80. L. Boháček. ČK: 1:0 (68. Otava). 5. KOLO: Moravská Třebová C – Koclířov 9:0 (6:0). Branky: 35. a 40. Hala, 71. a 83. Potáček, 6. P. Šatník, 10. Ebert, 14. Aberle, 26. Kudýn, 78. Kukol z pen. Čistá – Třebařov 2:1 (1:1). Branky: 10. Průžek, 63. Košina – 16. Frisch z pen. Vendolí – Polička B 5:1 (2:0). Branky: 11., 46. a 88. Čejka, 45. Báča, 51. Navrátil z pen. – 70. Sauer. Městečko Trnávka – Staré Město 0:0 (0:0). Sebranice volný termín.