Děti si vyzkoušely nejrůznější aktivity a cvičení pod vedením špičkových trenérů Martina Brůny, Mariána Berkyho, Petera Pauloviče, Michala Seidlera, Radovana Kroulíka, Patra Franka, Davida Kabrhela, Davida Šimona a Václava Brůny.

„Kemp se znovu podařilo vylepšit novými akcemi. V úvodu na videu pozdravil všechny kluky, jejich rodiče i trenéry kapitán Slavie Praha Milan Škoda. Po celou dobu se soutěžilo o titul nejlepšího a nejvšestrannějšího účastníka kempu, na kterého jako překvapení čekal dres české reprezentace s vlastnoručním podpisem Tomáše Rosického,“ uvedl zkušený fotbalový trenér Václav Brůna, který se jako vždy podílel na organizaci kempu Chobotnička.

Středobodem je míč

Náplň kempu byla jako tradičně zaměřena převážně na práci s míčem a na hru. Veliký zájem byl i o tréninky brankařů pod vedením Davida Šimona. „První den jsme začínali velkou „manéží“, kde si na dokonale připravených hřištích dolnoújezdského fotbalového oddílu poměřili síly na deseti stanovištích všichni účastníci kempu,“ řekl Brůna.

Mladí fotbalisté absolvovali každý den tři tréninkové jednotky, které začínaly ranním parkurem na umělé trávě u základní školy. Všechno pak pokračovalo dopoledním a odpoledním tréninkem v jednotlivých skupinách dle věkových kategorií.

„Tréninky byly velmi pestré a herně zaměřené. Měli jsme velkou radost i z početné účastí rodičů i trenérů ze širokého okolí, kteří si mohli každý trénink natočit a tím získat i inspiraci pro svoji vlastní trenérskou práci,“ zdůrazňuje Václav Brůna.

Trénink je zábava

Tradičně nechybělo ani klání na fotbalgolfovém hřišti v Litomyšli, kde se do soutěžení zapojili i trenéři jednotlivých skupin. Kluci tak mohli vidět vytříbenou kopací techniku v praxi, a že se v podání Michala Seidlera, Radovana Kroulíka, Mariána Berkyho a Martina Brůny bylo opravdu na co dívat. Samozřejmě, že kluci se nenechali zahanbit, a bylo z toho krásné soutěživé dopoledne se spoustou legrace.

Úžasnou atmosféru mělo odpolední koupání na plovárně v Dolním Újezdu, kde si v rekonstruovaném areálu všichni užili nejen plavání, ale i další sporty. Zejména plážový fotbálek slavil velký úspěch. „Skvělé bylo i to, kolik rodičů si našlo cestu za svými ratolestmi. Mnohé maminky napekly i různé dobroty, po kterých se jen zaprášilo. Atmosféra pospolitosti byla přínosná i v tom, že řada rodičů si mohla pohovořit se všemi trenéry, kteří jim byli ochotně k dispozici,“ oceňuje Václav Brůna.

Fotbal, ale nejen ten

Na závěr kempu nemohl chybět miniturnaj, do něhož se zapojili i trenéři a k vidění byly mnohdy opravdu vydařené fotbalové akce.

„Jako vždy vysokou úroveň měla také práce našich animátorek Jany Jarešové a Štěpánky Lázničkové, které vyplňovaly volný čas mladých fotbalistů výtvarnými a herními aktivitami. V herně penzionu se také po celý čas konaly líté boje ve stolním tenise, stolním fotbálku a táhlovém hokeji. Velkým tahákem byla i tipovačka o ceny na výsledky zápasů mistrovství světa. A mnozí z malých tipujících se ukázali jako velcí znalci světového fotbalu,“ usmál se Václav Brůna. „O vynikající podmínky na kempu se nám starala se svým kolektivem i Věra Fulíková, když zejména jejich kuchařské umění obdivovali všichni strávníci kempu. A jejich cena „O nejlepšího jedlíka kempu“, ta neměla chybu,“ doplnil.

Ani letos Chobotnička nezapomněla na svého kamaráda, maséra futsalové reprezentace Vláďu Mikuláše, který trpí nevyléčitelnou nemocí ALS. V závěrečné sportovní tombole Futsal pro život formou nákupu výherních losů trenéři, rodiče i děti „odeslali“ na účet neskutečných 10 tisíc korun.

Při slavnostním zakončení a předávání pamětních listů a dárků pro každého účastníka kempu byl vylosován šťastlivec, který vyhrál pětitisícový poukaz na nákup kopaček. Letos se jím stal prostřednictvím losující ruky Miloše Vrabce Jáchym Faltys.

„Závěrem patří poděkování všem, kteří náročnou akci zorganizovali, zejména trenérům na čele s Martinem Brůnou, animátorkám, fotografům Zuzaně Brůnové a Jiřímu Markovi, vedení pensionu Taurus, obci Dolní Újezd, fotbalovému oddílu TJ Sokol, Jaroslavu Havranovi z koupaliště, OFS Svitavy a hlavně celé řadě sponzorů, bez nichž by to nešlo. Vydařený třetí ročník fotbalového kempu Chobotnička je krásnou minulostí, těšíme se na ten čtvrtý v roce 2019,“ zakončil Václav Brůna.

„Třetí ročník? Z mého pohledu byl dosud nejlepší,“ říká šéftrenér

Hlavním organizátorem a šéftrenérem fotbalového kempu Chobotnička byl i při třetím ročníku MARTIN BRŮNA. Po jeho skončení mohl s potěšením konstatovat, že pečlivé přípravy se vyplatily. Spokojenost byla jak na jeho straně, tak u dalších trenérů a pořadatelů, u rodičů a, což se nejpodstatnější, také u samotných dětí.

Jaké je vaše osobní zhodnocení letošního kempu, který podporují i takové osobnosti jako Milan Škoda, Honza Moravec a Tomáš Rosický?

Letošní třetí ročník byl z mého pohledu doposud nejlepší. Takové množství kladných ohlasů jako v tomto roce dříve nebývalo, což je pro nás největší odměna a motivace do dalších let. Jsem moc rád, že jsem do Dolního Újezdu dokázal nalákat trenérské odborníky, kteří se dětem věnovali na sto procent. Od malička kamarádím s Honzou Moravcem, který teď hájí barvy prvoligové Karviné. Moc mi pomohl a vlastně zajistil podporu Milana Škody, který kluky navnadil motivačním videem. Tomáš Rosický je mým celoživotním vzorem a když se objevila možnost získat podepsané reprezentační dresy a různé propagační materiály přímo od Tomáše, byl jsem nadšený. V tomto patří obrovské díky Jaroslavu Štefkovi, který mi vše zprostředkoval.

Byl letos opět velký zájem o účast na kempu Chobotnička?

Obrovský. Na to, že prozatím nevyužíváme sdělovacích prostředků a marketingových materiálů pro přihlášení účastníků, zájem se letos blížil k devadesátce žádostí. Bohužel maximální objem je čtyřiapadesát dětí a hodně rodičů jsme museli zklamat, což nám bylo líto.

Jak se vám daří již třetí rok za sebou udržet tak vynikající trenérskou partu jak po lidské, tak odborné stránce?

Všichni trenéři jsou moji osobní přátelé nebo bývalí spoluhráči. Známe se již hodně dlouho a tak vím, že to jsou profíci ve všem, co dělají, a je na ně spolehnutí. Kluky ze Slovenska je rok od roku těžší do České republiky dostat, protože cestují přes tisíc kilometrů, a za to si jich velice vážím. Nicméně každý rok se náš tým rozšiřuje o další pedagogické pracovníky, a tak jsme schopni udržet podle mého názoru nadstandardní úroveň. Celému realizačnímu týmu bych chtěl moc poděkovat za jeho práci.

Zdá se, že kemp Chobotnička si získává celorepublikovou oblibu. Je to doopravdy tak?

Nevím, zda celorepublikovou, ale podle odezvy a stále zvyšujícímu se zájmu dětí mimo Pardubický kraj tomu tak zřejmě je. Nechceme zasáhnout celou republiku, chceme si udržet vysokou úroveň pro děti místní a z blízkého okolí. To však neznamená, že bychom zavrhovali zájemce z jiných míst, však minimálně dva ročníky dojíždí na náš kemp i děti z Jihomoravského a Středočeského kraje. Ze Slovenska byli letos tři účastníci. U nás má každý dveře otevřené.

Jaké jsou vaše osobní hráčské a trenérské plány v blízké budoucnosti, hlavně futsalové?

Nyní jsem kromě zaměstnání plnohodnotně vytížen rolí trenéra české futsalové reprezentace do 19 let, s níž se připravuji na kvalifikaci mistrovství Evropy 2019. Další část mého volného času připadne na přípravu akademických reprezentantů, se kterými v srpnu odlétáme na mistrovství světa do Kazachstánu, kde bychom chtěli udělat pro Českou republiku nějaký úspěch. Na klubové úrovni budu spolupracovat v roli člena sportovního vedení s ambiciózním nováčkem první futsalové ligy Bazookou Uherské Hradiště CF.