Fotbalisté Bystrého se poprvé na jaře představili domácímu publiku a tomu se předváděná hra musela v prvním poločase líbit. Z převahy vytěžil dva góly Patrik Čori a nemuselo zůstat jenom u toho, slibných šancí se narodilo daleko více. Leč žádná další se neujala a po změně stran začali vystrkovat růžky hosté z Dolního Újezdu. K jejich smůle však kontaktní branka padla teprve v 90. minutě a na další nápor jim nezbýval čas, takže o výsledek se strachující domácí brali tři body.

Šlágr příštího kola: V sobotu 8. dubna hostí druhý Opatov vedoucí Bystré! Hrají se i další taháky: Morašice vs. Cerekvice, Dolní Újezd vs. Horní Újezd.

Opatov jim ovšem trhák nedovolil, protože si odvezl cenné vítězství z Boršova. Všechno podstatné, co se skóre týká, se odehrálo v průběhu prvního poločasu, když domácí poprvé těsný náskok svého soupeře zlikvidovali, podruhé však nikoli. A nepovedlo se jim to ani po změně stran, jejich snaha byla sice velká, ale zůstala bezzubá.

Jevíčskému celku se střelecky vydařil vstup do utkání s posledním Horním Újezdem, když první útočnou akci zakončil dorážkou vlastní hlavičky Fisheriuk a Linhart při druhém ofenzivním výpadu protečoval centr Vybrala do sítě gólmana Havlíka. Hosté celkem brzy reagovali průnikem Kladivy, který prostřelil Trávníčka v jevíčské svatyni. Ve druhé půli domácí drželi míč převážně na svých kopačkách a když Linhart prošel přes několik obránců a uklidil míč pod břevno, tak se utkání v poklidu dohrávalo.

V klidu se dohrávalo také střetnutí na stadionu u Loučné, protože Cerekvice po hodině hry vedla nad Dlouhou Loučkou 6:0 a zbytek hrací doby byl odehrán více méně z povinnosti. Do té doby domácí procházeli děravou defenzivou soupeře jako nůž máslem a brankář Rek se stal nešťastníkem utkání, protože v nejednom případě zůstal proti útočným nájezdům protihráčů osamocen.

Morašice na svitavské umělce tak trochu připomněly povedený nástup české reprezentace do kvalifikačního utkání s Polskem, neboť soupeře z Hradce nad Svitavou zaskočily dvěma rychlými góly a po deseti minutách si hýčkaly dvougólové vedení. Hradecká odpověď v podobě snížení přišla relativně záhy a utkání se potom vyvíjelo podle jednoduchého scénáře. Domácí se tlačili dopředu hlavně za pomoci vysokých míčů do šestnáctky z řady standardních situací, hosté čekali na brejkové příležitosti. K další změně skóre však nevedlo vůbec nic a Morašičtí brali venkovní výhru všema deseti.

Na stejném místě se odehrálo také další měření sil v rámci 16. kola, a tím byl záchranářský souboj mezi poličskou rezervou a Městečkou Trnávkou. Nebylo to takové drama jako předcházejí duel, Polička si dokráčela pro vítězství celkem bezpečně a situace fotbalistů zpod Cimburka je na chvostu tabulky po dvou jarních porážkách stále více kritická.

Skvěle vyšel jarní nástup Mladějovu, který má po dvou odehraných zápasech šest bodů a s tím tamní celek možná ani sám nepočítal. Výhru z Morašic dokázal potvrdit i doma proti Borové, když získané sebevědomí prokázal vedoucí brankou hned v první minutě a náskok potom dokázal ještě dvakrát navýšit. Hosté se po herní stránce neprezentovali špatně, ale rozhoduje efektivita a ta byla tentokrát jasně na mladějovské straně.

OKRESNÍ PŘEBOR – 16. kolo: Boršov – Opatov 1:2 (1:2). Branky: 18. Havlík – 7. vlastní (Smolík), 38. Zeman. Jevíčko – Horní Újezd 3:1 (2:1). Branky: 3. Fisheriuk, 8. a 66. Linhart – 21. Kladiva. Mladějov – Borová 3:0 (2:0). Branky: 1. Vondráček, 25. Opletal, 71. Staněk z pen. Hradec nad Svitavou – Morašice 1:2 (1:2). Branky: 24. Janko – 3. Bureš, 10. Frank. Polička B – Městečko Trnávka 3:0 (2:0). Branky: 25. Gazdík, 38. Pham Xuan Cuong, 76. R. Jandl. Bystré – Dolní Újezd B 2:1 (2:0). Branky: 6. a 32. Čori – 90. D. Frank z pen. Cerekvice nad Loučnou – Dlouhá Loučka 6:0 (4:0). Branky: 15., 50. a 55. Nádvorník, 29. a 44. Klesal, 20. Válek.


Načítám tabulku ...

Sedmdesát minut drželi sebraničtí fotbalisté statečně krok s vedoucím Vendolím, jenže jeho finiš byl mohutný a výsledek nakonec vypadá jednoznačněji, než to dlouhou dobu vypadalo. Nezaváhal ani Třebařov, který sehrál velmi vyrovnanou bitvu s Čistou, kterou rozhodl Dominik Novotný přesnou hlavičkou v polovině druhého poločasu. Zatím se tedy zdá, že pokud jde o obsazení postupových pozic, nenabídne III. třída na jaře zásadnější drama, jelikož bodová mezera za top dvojkou je propastná. Ještě však zbývá jedenáct kol a není všem dnům konec.

III. TŘÍDA – 16. kolo: Radiměř – Velké Opatovice B 2:0 (0:0). Branky: 48. Mauer, 68. Vach. Staré Město – Koclířov 3:1 (2:1). Branky: 15. a 18. D. Tesař, 58. P. Šatník – 5. Elgner. Sebranice – Vendolí 0:3 (0:0). Branky: 70. Bednář, 76. R. Milota, 88. Báča. Třebařov – Čistá 1:0 (0:0). Branka: 67. D. Novotný. Linhartice – Němčice 1:0 (1:0). Branka: Bednář.


Načítám tabulku ...