Nejjednoznačnější výsledek se narodil v Bystrém. Domácím vyšel začátek, během úvodní čtvrthodiny vstřelili tři branky a opanovali hrací plochu. Hosté z Radiměře sice byli snaživí, ale vážnější příležitost si nevypracovali, zatímco Bysterští byli nadále při chuti a svému předčasně zesnulému trenérovi Aleši Soukeníkovi poslali do nebe jednoznačné vítězství.

V pěkné divácké kulise se odehrál boj nováčků Březová – Kamenná Horka. Blíže k plnému zisku byli domácí, ale na inkasovanou branku z prvního poločasu odpověděli pouze zásluhou Kučerovy střely. Kromě toho třikrát trefili břevno, jenže za to se body nedávají, po konečném hvizdu rozhodčího platilo nerozhodné skóre.

Cerekvice vstoupila do sezony úspěšně a začala plnit roli jednoho z favoritů. Proti Hornímu Újezdu měla stálou převahu, kterou střelecky skromně zúročila jen ve dvou případech, i když šancí měla více, mimo jiné zůstal nevyužit také pokutový kop.

Linhart trestal Linhartice. Jevíčský útočník nejdříve otevřel skóre střetnutí, následně byl faulován gólmanem Dostálem ve vápně a Václavek z penalty zvyšoval. Další góly přidali domácí po pohledných akcích do odkryté svatyně ve druhé půli.

Překvapení prvního kola se zrodilo v Morašicích, kde domácí slibně zvládli úvodní pětačtyřicetiminutovku a „do šatny“ se ujali vedení. Jenže co se to začalo dít po pauze? Hosté z Trnávky záhy srovnali, což je povzbudilo, v rozmezí sedmi minut dokonali obrat a Morašičtí se nestačili divit.

Opatov potvrdil střeleckou formu z poháru a nedal naději Jaroměřicím. Prakticky jasno bylo do poločasu, pak sice Švec snížil na 3:1, ale to bylo ze strany jeho mužstva vše, potom registroval ještě dva balony ve své síti.

Šest různých hráčů zařídilo výhru mladějovského nováčka nad Dlouhou Loučkou. Domácí byli o půlce o branku pozadu, po změně stran ale pořádně zabrali, „utáhli šrouby“ a defenziva soupeře pod tlakem kapitulovala, nakonec obdržela půltucet.

1. KOLO:

Mladějov – Dlouhá Loučka 6:3

Branky: 31. Němec, 49. Müller, 52. Kudyn, 62. Onderka, 67. Kozák, 73. Staněk – 5. a 35. Kralovič, 63. Faltus. Rozhodčí: Šenkýř. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:2. Mladějov: Tisovský – Čech, Kozák (82. Suchý), Mrázek (77. Slezák), Sekanina (50. Onderka), Němec, Staněk, Paulus, Prusák, Müller, Kudyn. Dlouhá Loučka: Novotný – Křivánek (50. Balabán), Kralovič, Marván, Kolísek, Kolář, Faltus, Dvořáček, Bubeník (74. Bouček), Ševčík, Hank (46. Jurka).

Cerekvice – Horní Újezd 2:0

Branky: 31. Kříž, 68. Malý. Rozhodčí: Štusák. ŽK: 1:2. Diváci: 83. Poločas: 1:0. Cerekvice nad Loučnou: V. Vostrčil – Jirout, Jandera, Kusý, Růžek, Lněnička (52. Schauer), Lorenc, Kříž, F. Pražák, Uher (78. Netolický), Malý (83. Částek). Horní Újezd: Havlík – Vanat, F. Švec (72. Romer), Lněnička, Kladiva, R. Prokop, Marek Kusý, Pechanec, Šplíchal, Svatoš (64. Motyčka), Kmošek.

Jevíčko – Linhartice 4:0

Branky: 5. Linhart, 20. Václavek (PK), 63. Štefl, 68. Goš. Rozhodčí: Grulich. Hráno bez karet. Diváci: 120. Poločas: 2:0. Jevíčko: Přikryl – Jedlinský (80. Horák), Ille (73. Hofman), Bartuněk, Seknička, Vašíček, T. Klein, Václavek, Müller (32. Štefl), Goš (70. Vedra), Linhart (75. Z. Klein). Linhartice: Dostál – Prucek, Radimecký, Stárek (86. Moravec), Rek (64. Koutník), Bednář, Kryštof, Andrlík, Doležal, P. Kelo, Kubálek.

Morašice – Městečko Trnávka 1:3

Branky: 45. Ropek – 48. Janík, 73. Kolář, 80. Kolínský. Rozhodčí: Schejbal. ŽK: 2:2. Diváci: 55. Poločas: 1:0. Morašice: Špinar – V. Štancl, D. Štancl, Ropek, Skala, Tměj, Válek, Sokol (56. Novák), Kopecký, M. Štancl, Kubeš. Městečko Trnávka: Hensl – Neubauer, Janík, Šašinka, Kolář, Makrlík, Továrek, Král, Ševčík, Stenzl, Kolínský.

Bystré – Radiměř 8:0

Branky: 6. a 66. Mužík, 15. a 39. Němec, 21. a 44. Kučera, 8. Misar, 79. Peterka. Rozhodčí: Mačát. ŽK: 2:2. Diváci: 160. Poločas: 6:0. Bystré: J. Dittrich – Janoušek, P. Lánský, Pachovský (63. Puchar), Stoklásek (63. K. Škorpík), Kučera, Němec, Peterka (80. Peša), Misar (46. Jíra), Mužík, Putnar (73. Korčák). Radiměř: Jedlička – Doubek, T. Trnečka (81. J. Trnečka), Fuchs (69. Farhat), Škranc, Bubela (57. Öhler), Janečka, Vach, Šmíd (47. Junek), Ondroušek, R. Škorpík.

Opatov – Jaroměřice 5:1

Branky: 15. a 43. Zeman, 38. Kalánek, 60. Polák, 87. Paar – 47. Švec. Rozhodčí: Cápal. Hráno bez karet. Diváci: 63. Poločas: 3:0. Opatov: Havlát – Popelka, Lustyk, Petruň, Cimburek, Křivka, Paar, Zeman (81. Kroupa), Sedlák (46. Broulík), Kalánek, Polák (81. Prokop). Jaroměřice: Továrek – M. Valenta, Jakab, Valášek (77. Šebek), Vacula, Gecl, Švec, Hrbata, J. Valenta, Batelka (81. Popelář), Mooz (81. Huppert).

Březová – Kamenná Horka 1:1

Branky: 58. Kučera – 43. vlastní (Stupka). Rozhodčí: Saňák. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (87. Mašek). Poločas: 0:1. Březová nad Svitavou: Kejda – Klemša, Lidmila (46. Svoboda), Kučera, Friedl, Milota, M. Ducháček, Macek, Stupka (77. Hynek), Kutlák, Mikolín (72. Dufek). Kamenná Horka: Fadrný – Bureš, Mach, Nekvinda, Švec, Nedoma, Hřebíček (85. Mašek), Dokoupil, Richter, Kučírek, Novák (58. Paroubek).