Jedna taková malá slavnost se uskutečnila v sobotu 9. října před mistrovským zápasem krajské I. B třídy mezi Březovou nad Svitavou a Kunčinou.

Předseda Výkonného výboru PKFS René Živný za asistence předsedy oddílu Ondřeje Mrázka, člena VV OFS Svitavy Lukáše Hořínka a delegáta utkání Jiřího Pavlase předali pamětní ocenění Oldřichu Veisovi.

Někdejší dlouholetý aktivní hráč, trenér a činovník březovského klubu, jehož barvy hájil od poválečného období na hřišti i mimo ně po dlouhá desetiletí a odvedl pro TJ Sokol obrovský kus obětavé práce, letos oslavil 85. narozeniny.

close Oldřich Veis byl uveden do síně slávy krajského fotbalu. info Zdroj: TJ Sokol Březová nad Svitavou. zoom_in Oldřich Veis byl uveden do síně slávy krajského fotbalu.

Oldřich Veis se narodil 26. června 1936 ve Starém Svojanově. Do Březové se jeho rodina přestěhoval roku 1945, fotbal začal hráč v devíti letech a jako první z celého mužstva měl dokonce svůj kopací míč, který pro něj ušil obuvnický tovaryš, který pracoval v ševcovské dílně jeho otce. Hned po roce se stal kapitánem březovského žákovského týmu a v této roli pokračoval i v dorosteneckém věku. Tehdy si zahrál i za výběr Moravy proti Čechám, k vítězství 3:1 přispěl dvěma brankami. Vojenskou základní službu strávil v Dukle Cheb, celých jedenáct let hrál za Svitavy. Trenérskou kariéru spojil s A mužstvem Březové nad Svitavou, sám jako aktivní hráč působil v béčku. B mužstvu. Aktivní kariéru hráče ukončil v 52 letech, ale fotbalu dále obětoval svůj veškerý volný čas a pokračoval dále alespoň rekreačně za staré pány, než mu konečnou stopku vystavilo zranění, které mu přivodil soupeř při utkání starých pánů. Na fotbal nikdy nezanevřel, dodnes březovský fotbal sleduje a fandí mu.