Jedna taková malá slavnost se uskutečnila v sobotu 9. října před mistrovským zápasem krajské I. B třídy mezi Březovou nad Svitavou a Kunčinou.

Předseda Výkonného výboru PKFS René Živný za asistence předsedy oddílu Ondřeje Mrázka, člena VV OFS Svitavy Lukáše Hořínka a delegáta utkání Jiřího Pavlase předali pamětní ocenění Oldřichu Veisovi.

Někdejší dlouholetý aktivní hráč, trenér a činovník březovského klubu, jehož barvy hájil od poválečného období na hřišti i mimo ně po dlouhá desetiletí a odvedl pro TJ Sokol obrovský kus obětavé práce, letos oslavil 85. narozeniny.

Oldřich Veis byl uveden do síně slávy krajského fotbalu.Oldřich Veis byl uveden do síně slávy krajského fotbalu.Zdroj: TJ Sokol Březová nad Svitavou.

Oldřich Veis se narodil 26. června 1936 ve Starém Svojanově. Do Březové se jeho rodina přestěhoval roku 1945, fotbal začal hráč v devíti letech a jako první z celého mužstva měl dokonce svůj kopací míč, který pro něj ušil obuvnický tovaryš, který pracoval v ševcovské dílně jeho otce. Hned po roce se stal kapitánem březovského žákovského týmu a v této roli pokračoval i v dorosteneckém věku. Tehdy si zahrál i za výběr Moravy proti Čechám, k vítězství 3:1 přispěl dvěma brankami. Vojenskou základní službu strávil v Dukle Cheb, celých jedenáct let hrál za Svitavy. Trenérskou kariéru spojil s A mužstvem Březové nad Svitavou, sám jako aktivní hráč působil v béčku. B mužstvu. Aktivní kariéru hráče ukončil v 52 letech, ale fotbalu dále obětoval svůj veškerý volný čas a pokračoval dále alespoň rekreačně za staré pány, než mu konečnou stopku vystavilo zranění, které mu přivodil soupeř při utkání starých pánů. Na fotbal nikdy nezanevřel, dodnes březovský fotbal sleduje a fandí mu.