Čtyřicet branek padlo celkem na sedmi stadionech v dalším pokračování nejvyšší okresní soutěže fotbalistů. Veřejnost v regionu se v něm dočkala znovu potvrzení skutečnosti, že ve hře o přebornický titul a vstupenku do I. B třídy zůstaly jenom dva týmy. Že by se do souboje Dolního Újezdu B s Janovem zapojil ještě někdo další, to se v tuto chvíli jeví krajně nepravděpodobné.

Bohaté čarodějnické střelecké hody

Vedoucí Dolní Újezd hostil na jaře zatím velmi dobře hrající a neporažený Mladějov, takže se čekala složitější úloha, pravý opak byl ovšem pravdou. Domácí udělali se soupeřem krátký proces, během necelé úvodní půlhodiny vedli o pět gólů a zbytek zápasu se dohrával pod jejich kontrolou a více méně z „povinnosti“. Byla to současně více než pádná odpověď Janovu, který o den dříve přehrál poslední Linhartice. Sice méně výrazně, ale také s převahou, takže se na špičce tabulky, co se bodových rozdílů týče, vůbec nic nezměnilo.

Pokud tedy pomineme odstup na další konkurenci, ten se nyní zase zvýšil. Cerekvice totiž okusila na vlastní kůži jarní fazónu Dlouhé Loučky, jež ve svém dočasném útočišti v Křenově nepřestává udivovat a vyprovází s vysokými porážkami jednoho rivala za druhým. Tým od řeky Loučné byl i díky dobré penaltové úspěšnosti domácích další na řadě. Morašice se po minulém fiasku s Boršovem pokoušely o reparát a ještě v 90. minutě to vypadlo, že bude úspěšný, jenže bylo tady ještě nastavení a v něm opatovský Zeman stačil srovnat.

Pořádně houstne situace ve spodní části pořadí. Ani devátá Borová, které se v poslední době valně nedaří a teď dostala „pětku“ v Jevíčku, nemůže mít rozhodně klidné spaní. Linhartice udrží jen zázrak, ale až po uši v problémech se nacházejí i další celky. V první řadě Radiměř, která na jaře neuhrála zatím ani bod a po devatenácti kolech se ocitla na propadlišti. V Boršově se přitom hrálo o pomyslných „šest bodů“ a brali je probuzení domácí, které nastartovala senzační výhra v Morašicích a fanouškům nabídli gólový koncert, jaký na tomto hřišti nebyl dlouho k vidění.

Druhé vítězství v řadě a velmi důležité si připsal Hradec nad Svitavou, který si odvezl plný zisk z Horního Újezdu, čímž podstatně vylepšil svoji pozici, zatímco domácím, těm po nezdaru přibyly další vrásky.

19. KOLO: Jevíčko – Borová 5:2 (4:0). Branky: 14. a 39. Vykydal, 24. Václavek, 44. T. Klein, 90. Müller – 53. Hejl, 71. Hruška z pen. Janov – Linhartice 5:2 (2:1). Branky: 12. a 18. z pen. V. Heger, 19. vlastní (M. Heger), 47. R. Chroust, 85. J. Chroust – 21. Kryštof, 75. Dvořáček. Morašice – Opatov 1:1 (1:0). Branky: 6. Válek – 90. + 1. Zeman. Dlouhá Loučka – Cerekvice nad Loučnou 4:1 (2:1). Branky: 2. Marván, 27. Ševčík z pen., 83. D. Křivánek z pen., 88. Bouček – 31. J. Vostrčil. Horní Újezd – Hradec nad Svitavou 0:3 (0:0). Branky: 63. a 80. Uhlíř, 85. Marek. Boršov – Radiměř 7:0 (5:0). Branky: 10. a 33. Vyhnánek, 30. a 77. Racl, 20. a 65. Veselý, 43. Beyer. Dolní Újezd B – Mladějov 7:2 (5:1). Branky: 10., 26. a 29. Mandlík, 13. a 49. Vrabec, 12. Drahoš, 67. D. Frank – 33. Paulus, 64. Staněk.


Načítám tabulku ...

Trnávka zvládla báječný obrat

V okresní trojce se začíná pozvolna vyjasňovat, kde se v závěrečných kolech porve o dvě postupová místa a kdo z této hry, který se dlouho jevila jako mimořádně nevyrovnaná a „nečitelná“, vypadne. Jedním z těchto týmů je Čistá, to je možné po výsledcích z tohoto víkendu říci s určitostí. Čisteckým jaro nevychází ani trochu podle vlastních představ, dokonce je nyní předstihl i jejich přemožitel ze Starého Města.

Dalším z mančaftů, jenž šel výsledkově dolů, je podzimní premiant z Vendolí. Ten nyní utrpěl dvě hořké porážky v rozmezí čtyř dnů. V dohrávce v Moravské Třebové by to asi ještě taková tragédie nebyla, doma s Městečkem Trnávkou však ano. Přitom zápas byl z jeho pohledu rozehrán výtečně, stačilo dvacet minut a dvougólové vedení bylo na světě. Jenže potom začal úřadovat soupeř a do poločasu zrežíroval dokonalý obrat. Po změně stran tak domácí museli aktivně dopředu, ale narazili na zformovanou a dobře fungující defenzivu, se kterou si nedokázali poradit. A v tabulce je z toho rázem citelná ztráta, naopak pro Trnávku je tenhle počin hodně cenný.

Roli favorita splnilo poličské béčko, tři body proti Koclířovu mu zajistil navrátilec Marek Leinweber čtyřmi zásahy. Ve velmi zajímavé pozici je po výhře v Sebranicích Třebařov, který se udržel v kontaktu s dalšími postupovými uchazeči a oproti dvěma z nich má utkání k dobru.

18. KOLO: Moravská Třebová C – Vendolí 4:1 (1:1). Branky: 49. a 71. Sedlák, 42. Matoušek, 78. Aberle – 37. Báča. ČK: 0:1 (88. Báča).
19 KOLO: Vendolí – Městečko Trnávka 2:3 (2:3). Branky: 9. a 21. Báča – 34. Štefl z pen., 36. Smolík, 44. Havlíček. Polička B – Koclířov 4:1 (2:1). Branky: 29., 40. z pen., 61. a 64. z pen. Leinweber – 36. Gregor. Sebranice – Třebařov 1:3 (0:2). Branky: 61. Klejch – 5. a 50. Macek, 11. D. Maleňák. Čistá – Staré Město 0:1 (0:1). Branka: 27. Straka. Moravská Třebová C měla volný termín.


Načítám tabulku ...