Tak i jevíčský střelecký prach může být někdy zvlhlý. Kdo to by byl řekl po skvělém startu malohanáckého celku do sezony, že zrovna proti zatím nevýraznému Mladějovu se tamní ofenzivní mašina zadrhne… Domácí celek nedokázal proměnit žádnou z mnoha šancí ani proti soupeři, který dohrával víc než půl hodiny v deseti po Prusákově červené kartě. I přes vlažný nástup se Jevíčští dokázali dostávat do gólových příležitostí, ale proti jejich využití stálo břevno, nebo zasáhl pohotový brankář Motyčka, případně bylo zakončení nepřesné. Hosté několikrát zahrozili z ojedinělých protiútoků, ale i Trávníček v domácí svatyni byl pozorný a míč za záda nepustil.

Složení elitního trojlístku se nezměnilo, neboť i jeho dva další členové, tedy Bystré a Morašice, brali o víkendu bod, a to po vzájemném střetu. Fotbal v něm byl k vidění rušný, hraný ve svižném tempu. Vedení pro hosty zajistil pěknou hlavičkou Ondráček, zvýšenou aktivitu domácích po změně stran zúročil Drašar, který se trefil z hranice šestnáctky. Celkově lze remízu označit za spravedlivou.

Sokol Dolní Újezd vs. TJ Luže.
Krajské fotbalové výsledky: Moravany a Přelouč se vzepřely předpokladům

Tři výsledky v poměru tři ku nule nabídlo odehrané kolo. Nejvíce to překvapilo v Boršově, neboť soupeř z Borové byl doposud bez porážky, ale na Moravskotřebovsku narazil. Domácím vyšel závěr prvního poločasu, kdy šokovali hosty dvěma slepenými góly a nakročili po cestě k vítězství, které ke konci ještě pojistili.

Hradec si bez podstatnějších problémů poradil s poličskou rezervou, jasno na jeho hřišti bylo po necelé hodině hry. „Horňák“ prožil v souboji proti Dlouhé Loučce hororovou první půli, kterou začal vlastencem, následovaly další dva obdržené góly a s tím se v dalším průběhu nedalo dělat prakticky nic. Cerekvice ve třetím domácím vystoupení sezony poprvé skórovala a Klesalova trefa po půlhodině hry se ukázala jako tříbodová, protože nováček z Trnávky předvedl, že má herně co nabídnout, ale v koncovce to v jeho podání nebylo dobré.

6. KOLO: Horní Újezd – Dlouhá Loučka 0:3 (0:3). Branky: 14. vlastní (Lněnička), 23. a 35. z pen. Ševčík. Boršov – Borová 3:0 (2:0). Branky: 41. P. Hanák, 45. Zomber, 80. Vyhnánek. Hradec nad Svitavou – Polička B 3:0 (2:0). Branky: 30. D. Jukl, 45. Uhlíř, 53. vlastní (Zahoran). Bystré – Morašice 1:1 (0:1). Branky: 74. Drašar – 27. Ondráček. Cerekvice nad Loučnou – Městečko Trnávka 1:0 (1:0). Branka: 31. Klesal. Jevíčko – Mladějov 0:0 (0:0). ČK: 0:1 (54. Prusák).
Utkání Dolní Újezd B – Opatov bylo odloženo (středa 28. září, 15.30).

Zajímavý vývoj má III. třída. Hned po pěti kolech se poměrně výrazně odděluje elitní trojlístek. Dominuje mu Vendolí, které není k zastavení, pátý korálek na šňůru výher navléklo díky povedenému prvnímu poločasu ve Starém Městě. A navíc za 450 mistrovských podzimních minut ještě neobdrželo gól!

Třebařov podal další důkaz o svých střeleckých schopnostech. Béčko Velkých Opatovic nebylo soupeřem, které by ho mohlo zastavit. To naopak daleko větší drama bylo ke sledování v Linharticích a nestárnoucí domácí střelec Bohumil Lébiš znovu předvedl, že je mužem pro klíčové okamžiky. Sedm minut před koncem srazil na kolena Čistou a Metra nadále drží krok s čelem průběžného pořadí. Pokračuje soužení Radiměře, jejíž hráči sice poprvé v sezoně skórovali, ale k čemu to, když dostali doma naloženo od Koclířova, pro který je venkovní vítězství doslova svátkem.

6. KOLO: Radiměř – Koclířov 1:4 (0:2). Branky: 57. Konečný z pen. – 26.- Suchý, 40. J. Tesař, 61. Gregor, 89. Novák. Třebařov – Velké Opatovice B 8:0 (3:0). Branky: 27. a 38. D. Novotný, 29. a 75. Macek, 52. a 55. Z. Hlubinka, 65. a 70. D. Maleňák. Staré Město – Vendolí 0:2 (0:1). Branky: 17. Odvárka, 49. T. Fuchs. Sebranice – Němčice 1:1 (1:0). Branky: 45. Bureš – 82. Kopecký. Linhartice – Čistá 2:1 (1:1). Branky: 35. Bednář, 83. Lébiš – 36. Dvořák.