Moravany sice stále čekají na první vítězství, ale na stadionu Černá hora rozhodně nepůsobily odevzdaným dojmem a favoritovi zatopily. Do jeho zkoprnělé obrany vletěl hned zkraje utkání R. Šafránek, otevřel střelecký účet a domácím dalo kupu práce, aby vývoj překlopili očekávaným směrem. Teprve po pojistce na 3:1 v úplném závěru si mohli oddechnout, do té doby visel výsledek pořád na vlásku. „Do zápasu jsme velmi špatně vstoupili a táhlo se to s námi prakticky celý zápas. Hosté hráli z hlubokého bloku a čekali na brejky nebo standardní situace. My jsme bohužel k utkání nepřistoupili tak, jak bylo třeba, byli jsme daleko od hráčů, nehráli důrazně, nepodstupovali souboje a tak se nedá hrát v krajském přeboru s nikým. Po inkasované brance jsme dokázali zareagovat a prakticky obratem srovnat. O poločase jsme si řekli, s čím chceme jít do druhé části, ale velké zlepšení nenastalo. Naštěstí se nám podařilo po pěkné kombinaci dostat do vedení a utkáním jsme se protrápili k vítězství, když třetí branku jsme přidali až v závěru po standardce. Nicméně máme další tři body a ty se počítají,“ okomentoval zápas kouč Jiskry Roman Pražák.

TJ Sokol Morašice vs. TJ Sokol Němčice.
Brankář na hrotu? Pro Morašice žádná potíž, Rusnák dal čtyři góly za devět minut

Svitavy, jak se zdá, se vracejí do módu z minulé sezony, kdy vydařený výkon během týdne vystřídají o poznání slabším. V České Třebové je srazila do kolen šestiminutovka, během níž třikrát inkasovali a bylo prakticky po utkání. „Prvních patnáct dvacet minut jsme měli více ze hry a dostali se i do určitých náznaků šancí. Potom se osmělili domácí a během šesti minut nás porazili. Nejprve Vaňous vykoupal na šestnáctce oba stopery a lehkou střelou otevřel skóre. Následovala další série chyb a zvýšení na 2:0. Hřebík do naší rakve potom zatloukl opět Vaňous, který se ještě na vlastní polovině hřiště podíval, kde stojí gólman, viděl, že daleko před brankou, tak se nerozpakoval, práskl do balonu a vyšlo mu to nádherně. Ve druhém poločase dostal druhou žlutou kartu Češka, nám se povedlo po hlavičce Nováka snížit, ale to bylo všechno. Domácí si vítězství zasloužili, byli důslednější, rychlejší a měli ve svém středu rozdílového hráče Vaňouse, který jejich hru tvořil, řídil a když bylo potřeba, tak zklidnil. Z naší strany to nebylo dobré utkání,“ uznal vedoucí mužstva Oldřich Palla.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 11. KOLO: Česká Třebová – Svitavy 3:1 (3:0). Branky: Vaňous 2, Polášek – Novák. Libišany – Pardubičky 3:0 (1:0). Branky: L. Kraják 2, Ujec. Litomyšl – Moravany 3:1 (1:1). Branky: J. Šafránek, Folta, Hašek – R. Šafránek. Třemošnice – Horní Ředice 1:4 (0:3). Branky: Tomiška – Pithart, Morávek, Přibyl, Machatý. Přelouč – Holice 4:3 (2:1). Branky: Čada 2, Oliva, Klas – Václavek 3. Vysoké Mýto B – Prosetín 2:0 (1:0). Branky: Kavka, Benda. Heřmanův Městec – Lanškroun 1:0 (1:0). Branka: Hauf z pen. Choceň – Lázně Bohdaneč 1:1 (0:1). Branky: vlastní (Kejmar) – Hruška.