Semanínský finiš byl mohutný, ale pozdní. V Českých Heřmanicích odskočil domácí lídr tabulky v klání se Semanínem, jediným týmem, jenž mu na podzim vzal body, po proměněné penaltě střelce Macha zkraje druhé půlky na 4:0 a v početně zaplněném hledišti nebylo nikoho, kdo by ještě čekal jakoukoli dramatickou zápletku. Jaké však bylo překvapení, když bylo výsledné skóre těsné. Domácí totiž ke konci hodně uvadali a zhluboka si oddechli, že třetí gól hostů padl až v nastaveném čase. Hrát se ještě o pár minut déle, tak kdo ví…

Přestřelka v Bystrém. Začátek jara a hned důležitý záchranářský souboj. Divák mohl být docela spokojen, rušný souboj nabídl hodně šancí a osm branek, což bývá k vidění málokdy. Domácí Jan Mužík nasázel hattrick, ale trochu mu zhořkl, protože domácí vedli 1:0, 2:1, ještě čtvrt hodiny před koncem 4:2, přesto brali jen bod. Lanškrounský spasitel Michal Marek dvěma zásahy v rozmezí pěti minut zachránil béčku remízu a hosté byli nakonec těmi spokojenějšími.

Ilustrační foto.
Slovan vytěžil z mála maximum, Svitavy a Litomyšl výsledkově propadly

Dobříkov začal plnit plán. Zlepšit výsledky na cizích hřištích, s takovým cílem šli do jara dobříkovští fotbalisté. A realizovat ho začali hned v Žichlínku. Výsledek 6:2 v jejich prospěch hovoří jasnou řečí, nicméně je třeba podotknout, že v závěru prvního poločasu viděl domácí Šenkýř za zmaření vyložené šance červenou kartu. V deseti Žichlínek přestal stíhat a z nadějného skóre po odehrané hodině 2:2 vzešla nakonec jednoznačná prohra.

Zahozená tutovka a bylo zle. Moravskotřebovské béčko vstupovalo do druhého poločasu derby s Jaroměřicemi za nepříznivého stavu 0:1 a se zřejmou snahou srovnat. Což mohl brzy po znovuzahájení hry realizovat Bambušek, ve stoprocentní gólovce ho ale vychytal gólman Továrek. A od té chvíle domácí úplně odpadli, jako by je zahozená možnost zlomila. Hosté z Jaroměřic plně převzali kontrolu hry a při vyšší produktivitě mohli zvítězit i výrazněji.

Ilustrační foto.
Venkovní výhry otevřely Janovu a Borové dveře do finále poháru

Úspěšná Valtova premiéra. Zkušený fotbalista a trenér Jiří Valta převzal v zimě fotbalisty z Březové nad Svitavou. A zdá se, že na jarní výkop vyladil svoje nové svěřence dokonale. Porazit Libchavy čtyřgólovým rozdílem, to se povede málokomu, nadto na jejich půdě, byť se nehrálo v Libchavách, ale na umělé trávě v Ústí nad Orlicí. Což nic nemění na tom, že jde o výsledek hodný zaznamenání a pozornosti s ohledem na následující březovské výkony.

Náskok měl jepičí život. České Heřmanice i přesto, že vyhrály nakonec dost klopotně, ještě vylepšily svoji už tak komfortní pozici. Druhé Jablonné totiž nedokázalo zvítězit na půdě zachraňující se Kunčiny. Sice se ujalo po změně stran vedení po přesné střele Špačka, jenže prakticky z protiakce se na opačné straně prosadil Tlustoš a to bylo, co se gólového vyjádření, všechno. Byť šancí bylo k vidění během zápasu dost a oba rivalové si mohli po závěrečném hvizdu říci: Mohli jsme vyhrát, mohli jsme prohrát.

Ilustrační foto.
Céčko jde do čela, první vítězství Koclířova a červenání ve „Staráku“

O všem rozhodl pokutový kop. Utkání mezi Pomezí a Sloupnicí moc fotbalové zábavy slušné návštěvě nenabídlo. Hrálos se sice bojovně a s nasazením, ovšem jen s minimem vzruchu před brankami, zejména druhý poločas byl v tomto směru úplně jalový. Všechno rozhodla penalta bezpečně proměněná hostujícím Zachařem, byť je nutno dodat, že její nařízení vyvolalo v řadách domácích hodně zlé krve, neboť se jim jako oprávněná rozhodně nejevila… Nicméně na to se historie nebude ptát, tu bude zajímat jedině výsledek a ten nasměroval výhru do Sloupnice.

SKUPINA B – 26. KOLO: Libchavy – Březová nad Svitavou 0:4 (0:0). Branky: 63., 72. a 88. Dufek, 86. Štoudek. Moravská Třebová B – Jaroměřice 0:3 (0:1). Branky: 41. J. Valenta, 77. Valášek, 87. Šebek. Žichlínek – Dobříkov 2:6 (1:2). Branky: 39. Faltus, 53. Vondráček – 32. z pen., 36. a 90 z pen. Klapal, 58. Svoboda, 60. Vojtíšek, 81. Vaněk. Kunčina – Jablonné nad Orlicí 1:1 (0:0). Branky: 58. Tlustoš – 57. Špaček. Pomezí – Sloupnice 0:1 (0:0). Branka: 76. Zachař z pen. Bystré – Lanškroun B 4:4 (2:2). Branky: 17., 28. z pen. a 57. Mužík, 55. Svoboda – 77. a 82. Marek, 19. Černušák z pen., 43. Richtr. České Heřmanice – Semanín 4:3 (3:0). Branky: 14. a 32. Ostřížek, 4. Pražák, 47. Mach z pen. – 60. a 90. + 2. Hajdari, 88. P. Urbanec.


Načítám tabulku ...