Stadion v Kunčině byl v sobotu jediným místem, kde se v celém svitavském okrese hrálo na trávě. A nutno říci, že tamní pořadatelé připravili hřiště na dané podmínky až zázračně. Zpočátku se zdálo, že domácí celek naváže na dvě předešlé výhry, neboť se rychle ujal vedení dorážkou Kalába a po čtvrthodině měl ideální příležitost náskok navýšit, jenže Švanda napálil nařízenou penaltu pouze do břevna. A to byl okamžik, který se na dalším průběhu utkání značně podepsal, kunčinský celek začal pomalu ztrácet půdu pod nohama a hru začal diktovat soupeř. Prvním důsledkem bylo Novotného vyrovnání na 1:1 po hezké kombinační akci. Ještě v první půli šli hosté do deseti, když druhou žlutou kartu viděl právě Novotný, i v oslabení ale znovu udeřili poté, co Sedlák vystihl špatnou rozehrávku a sólový únik zkušeně zakončil podél gólmana.

Sokol Dolní Újezd vs. Sokol Tatenice.
Stejskal zařídil Poličce důležité body. Dolní Újezd inkasoval K. O. v nastavení

Po změně stran se ukázalo, že domácí si s „přesilovkou“ vůbec nevědí rady, kupili nepřesnosti a takticky vyspělý soupeř jejich ofenzivní úsilí likvidoval v zárodku v hloubi pole. A co více, v 66. minutě se přízemní střelou k tyči trefil Vojtíšek a bylo to 1:3. Potom se Kunčině povedlo konečně souvislou akcí přehrát oslabeného protivníka a Kudyn kontaktním gólem vykřesal naději. Bylo to však z její strany snad všechno nebezpečné, co v zápase vyprodukovala. V hektickém závěru musel nejprve opustil lavičku po druhé žluté dobříkovský trenér Mansfeld, v nastaveném čase šel pod sprchy Sedlák rovněž po druhém napomínání, ale skóre se nezměnilo a zatímco Dobříkov bral první jarní vítězství, tak Kunčinští šli poprvé v odvetné části sezony do kabin jako poražení.

TJ Svitavy vs. FO Lanškroun (podzim 2022).
Mnoho let to trvalo, ale Svitavy se opět dočkaly vítězství na lanškrounské půdě

Vedoucí Sloupnice prokázala formu i proti lanškrounské rezervě, tedy proti soupeři, jemuž se na jaře zatím také dařilo. Na podmáčeném trávníku lídra však tahala za kratší konec. Domácím pomohlo brzké vedení, o které se po standardní situaci postaral Lebeda. Po přestávce přišly chvíle kanonýra O. Mikuleckého, který nejprve přesně zakončil rychlý protiútok a následně proměnil penaltu. Hosté se do statistiky zápasu zapsali pouze červenou kartu Richtra za surový faul. „Naše mužstvo vyhrálo zaslouženě. Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a přístup k utkání. Ve druhém poločase to byl boj a rozhodovaly chyby,“ uvedl sloupnický trenér Zdeněk Kocman.

TJ Horní Újezd vs. TJ Opatov.
Na sedmnáctý pokus se to konečně podařilo. Horní Újezd okusil vítěznou radost

Fotbalisté Libchav nastupují ke každému zápasu s nožem na krku. Nemohou se ohlížet doleva ani doprava, potřebuji bodovat bez ohledu na soupeře, protože jim akutně hrozí konec existence v krajských soutěžích. V domácím prostředí nyní hostili Březovou a i v tomto případě platilo, že hráli na trávě, což byla v sobotu v regionu naprostá výjimka. V bojovném střetnutí jim klíčový náskok zajistili v rozmezí pěti minut prvního poločasu střelci Pavlák s Rábem. Hosté reagovali kontaktní trefou, ale jejich snaha o vyrovnání byla bezzubá. Čtvrt hodiny před koncem zvýšil na 3:1 Ďuriš a závěrečné korekce Kučery přišla příliš pozdě na to, aby Březovští mohli ještě něco s výsledkem udělat. Libchavský boj o udržení tak není ztracen.

I. B TŘÍDA – skupina B – 18. kolo: Libchavy – Březová nad Svitavou 3:2 (2:1). Branky: Pavlák, Ráb, Ďuriš – Říkovský, Kučera. Kunčina – Dobříkov 2:3 (1:2). Branky: L. Kaláb, Kudyn – Novotný, Sedlák, Vojtíšek. Sloupnice – Lanškroun B 3:0 (1:0). Branky: O. Mikulecký 2 (1 z pen.), Lebeda.
Zápasy Jehnědí – Pomezí, Svratouch – Semanín, Jaroměřice – Žamberk a Moravská Třebová B – Janov byly odloženy.


Načítám tabulku ...