Průměr vstřelených gólů osm na zápas. Takovým fantastickým číslem se nyní chlubí fotbalisté z Českých Heřmanic v „bétřídní“ skupině B. Pravda, je to zatím jenom po dvou kolech, ale o síle tohoto mužstva to vypovídá docela názorně. Jestli si podobnou střeleckou fazónu podrží dlouhodoběji, těžko mu někdo bude konkurovat. Před týdnem uštědřily šestku Sloupnici na jejím hřišti a k domácí premiéře zavítal do jejich arény nováček z Jaroměřic, který hraje I. B třídu Pardubického kraje vůbec poprvé. Velmi pravděpodobně to bylo první střetnutí těchto dvou obcí v historii hrané na zeleném trávníku a hosté z regionu Malé Hané na něj nejspíše dlouho nezapomenou. Přitom ještě do poločasu to na dvoucifernou jaroměřickou pohromu nevypadalo, do kabin se mířilo za smírného skóre 3:3. Leč po návratu na hřiště favorit přestal „laškovat“, zapnul naplno, soupeř rázem nevěděl, kde mu hlava stojí a zrodil se neskutečný výsledek, jaký nebývá příliš často k vidění ani v hokeji či florbale, natožpak ve fotbalovém duelu na krajské úrovni.

Ilustrační foto.
Bod pro Dolní Újezd i v děravém složení, Polička opět marně doháněla ztrátu

Kromě tohoto brutálního jaroměřického přídělu a domácího nezdaru Kunčiny, která se na prahu sezony hodně trápí, nabídlo víkendové pokračování nejnižší krajské soutěže fotbalistů z pohledu svitavského regionu další pozoruhodnosti.

Pomezí – Ráb 1:3. Fotbalisté z Pomezí chtěli potvrdit úspěšný start do soutěže a venkovní výhru také na domácím pažitu. A snad by se jim to i povedlo, kdyby v libchavském dresu nenastoupil do utkání střelecky disponovaný Richard Ráb. Gólový přísun pro svůj tým si vzal sám na starost. Hattrickem duel rozhodl, pět minut před koncem definitivně uťal naděje, které domácí do té doby živili.

Bysterské první vyhrání. Bystré se v regionálním derby ujalo nad Moravskou Třebovou vedení, jenže v dalším průběhu šlo všechno proti tomu, co by si domácí představovali. Hosté jednak Novotného trefou záhy vyrovnali, jednak sestava domácích utrpěla ještě do poločasu dva vynucené zásahy. Béčko Slovanu toho využilo, ve zbytku zápasu mělo více ze hry a vyústěním byla vítězná branka.

Hledá se střelec. Utkání Březové proti Semanínu nepostrádalo náboj a nasazení z obou stran, sešla se i slušná divácká kulisa, ale ta sledovala trápení v koncovce v podání obou rivalů. Ti měli problém připravit si ve finální fázi pořádnou palebnou pozici a bezgólová remíza byla vcelku odpovídajícím vyjádřením dění na trávníku.

SKUPINA B, 3. KOLO: České Heřmanice – Jaroměřice 10:4 (3:3). Branky: Mach 3 (1 z pen.), Pánek 2, Laštovka, Jirsák, Ostřížek, Uher, vlastní (Továrek) – J. Valenta 2, M. Valenta, Hrbata. Dobříkov – Jablonné nad Orlicí 2:1 (1:0). Branky: Rychtařík, Vojtíšek – Kyllar z pen. Kunčina – Sloupnice 0:3 (0:2). Branky: Dočkal 2, Mikulecký. Žichlínek – Lanškroun B 1:1 (0:0). Branky: Stasiowski – Černušák. Březová nad Svitavou – Semanín 0:0 (0:0). Pomezí – Libchavy 1:3 (0:1). Branky: Mička – Ráb 3. Bystré – Moravská Třebová B 1:2 (1:1). Branky: Kučera – Novotný, Škrabal.


Načítám tabulku ...