Zbývající tří týmy budou mít příští týden co napravovat, v případě Svitav a Litomyšle šlo o výsledky zavánějící debakly. Je to ovšem teprve začátek…

Dolní Újezd – Moravská Třebová 2:0

Tomáš Abt, trenér TJ Sokol Dolní Újezd: Šli jsme do zápasu s respektem ke kvalitě soupeře, ale kluci se ho nezalekli a po opatrném úvodu se nám podařilo po pěkné akci na jeden dotek otevřít Brůnou skóre. Dostali jsme se ještě k několika závarům, po přestávce jsme čekali, že na nás hosté vletí, ale stal se pravý opak a hned po návratu z kabin jsme přidali druhý gól. V dalším průběhu nám hosté začali trochu zatápět, ale ani svoji největší gólovou příležitost nezakončili přesně a my dotáhli utkání zaslouženě ke tříbodovému zisku.

Zdeněk Válek, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Domácí překvapili v určitých pasážích fotbalovostí. Byli v soubojích důraznější, dříve u míčů, které jakoby přitahovali, sbírali odražené balony, prostě byli více ve hře, obzvláště v prvním poločase. Inkasovali jsme po chybách, v prvním případě jednoho hráče, ve druhém tři hráčů. Nebýt toho, skončilo by utkání alespoň remízou. Sami jsme dvě gólové hlavičky nezužitkovali, soupeři pomohla i tyčka. Z těchto důvodu soupeř zvítězil a řekl bych, že po zásluze.

Svitavy – Letohrad 1:5

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: V úvodním kole nového ročníku jsme dostali ledovou sprchu od Letohradu, který nás předčil rychlostí jak v pohybu, tak v herním myšlení. Jeho hráči efektivně využili naše chyby v obranné činnosti, a tak se zrodil výsledek, který dlouho na domácím hřišti nepamatujeme. Věřím, že nás tato porážka nesrazí na kolena, nýbrž nastartuje k lepším výkonům v dalších zápasech.

Aleš Majvald, trenér FK Letohrad: Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a nám pomohla první branka, po které jsme se trošku uklidnili. Utkání se podle mě zlomilo na začátku druhého poločasu, kdy se nám podařilo odskočit o tři branky. Vstup do soutěže je to super, za tři body jsme moc rádi, ale musíme pracovat dál, protože nedostatků v naší hře bylo hodně.

Hlinsko – Litomyšl 4:0

Daniel Sigan, trenér FC Hlinsko: Již v páté minutě jsme po standardní situaci nastřelili břevno a v první půli si vypracovali řadu dalších šancí. Chyběla jen branka. Ač se soupeř začal na konci poločasu probírat, náš úvodní gól ho položil. Vítězství je zasloužené.

Ivo Svoboda, trenér Jiskry Litomyšl: Novou sezonu jsme chtěli začít v takovém nasazení a kvalitě, jako jsme končili minulou. Realita? Výsledek napovídá, jak náš výkon vypadal. Nedokázali jsme si poradit s nakopávanými balony soupeře a navíc jsme ve druhém poločase vytvářeli spoustu chyb. Přijeli jsme si do Hlinska zahrát přátelské utkání, zatímco domácí fotbalisté byli připraveni hrát o první mistrovské body.

Ilustrační fofo.
První gól byl klíčový a vstřelilo ho Pomezí