„Protože na stadionu v Bohdanči, na rozdíl od nás, dokázali připravit trávník, museli jsme k prvnímu jarnímu mistrovskému utkání nastoupit bez minuty tréninku na přírodní trávě. To se projevilo hned v začátku utkání, kdy nás domácí přehrávali,“ konstatoval vedoucí svitavského mužstva Oldřich Palla. Jakmile se však hosté na hřišti rozkoukali, tak začali úřadovat. Nejprve po trestném kopu Chlupa propadl balon k pohotově zakončujícímu Králíčkovi, aby se o chvíli později ujala pěkná spolupráce Ehrenberger – Králíček – Juřík. A posledně jmenovaný ještě navíc orazítkoval tyč. Jenže závěr poločasu Svitavským totálně nevyšel. „Byla to od nás hrozivá pětiminutovka. V obraně jsme nakupili spoustu chyb, které vedly k vyrovnání do přestávky,“ litoval Palla.

Druhý poločas byl bojem o stržení vedení na jednu nebo druhou stranu. Největší příležitost spálil v 69. minutě Juřík, kterého pěkně poslal středem hřiště do úniku Králíček. Svitavský útočník šel sám na brankáře, udělal mu kličku a potom zbrkle nastřelil břevno…. „Také domácí nás několikrát dokázali pozlobit, ale ani oni nebyli přesní a tak nakonec došel zápas asi ke spravedlivému smírnému výsledku,“ dodal svitavský vedoucí.

Kohoutům z České Třebové schází poslední krok ke krajskému hokejovému titulu.
Kohouti vstali před tisícovkou diváků u Metuje skoro z mrtvých a mají mečbol

Premiéra trenéra Františka Dvořáka st. na litomyšlské lavičce nedopadla výsledkově dobře. Soupeř z Heřmanova Městce se gólově prosadil v polovině každého z poločasů a stačilo mu to na vítězství, protože hosté zůstali směrem dopředu bezzubí. Kromě stále distancovaných bratrů Severových jim scházeli z obvyklého základu i Folta s Paclíkem a to byl příliš výrazný zásah do sestavy.

„Máme za sebou ne příliš dobrý vstup do jarní části. Po dvou měsících výhradně na umělce jsme přišli na trávník přírodní a moc nám to nesedlo. K tomu je ale třeba podotknout, že domácí tým byl mnohem živější a šel za bodovým ziskem daleko odvážněji. Z každého pohybu bylo cítit, jak moc chce vyhrát. Z tohoto pohledu je jeho vítězství zasloužené. První poločas jsme nezvládli, druhý byl o dost lepší, ale i tak to bylo z naši strany málo. V době, kdy jsme po změně stran přebírali otěže hry, nás soupeř potrestal z rohu a tím nás dostali opět dolů. Kdyby v naší brance nestál Tomáš Jílek, nevím, kde by se zastavilo skóre zápasu. Dojeli jsme na nedobrou vnitřní komunikaci a úzký kádr. Když chybí čtyři fotbalisté z už tak málo početného kádru, je to hodně znát. Musíme vydržet ještě dvě kola a věřit, že si to všechno zase sedne,“ vyjádřil se kouč Dvořák.

18. KOLO: Česká Třebová – Libišany 7:0 (2:0). Branky: Vaňous 2, Klímek, Novotný, Polášek, M. Deml z pen., Hýbl. Horní Ředice – Moravany 2:0 (1:0). Branky: Pithart, Machatý. Heřmanův Městec – Litomyšl 2:0 (1:0). Branky: Turina, Dvořáček. Vysoké Mýto B – Choceň 1:3 (0:0). Branky: Wimmer z pen. – Klenor, Štanglica, M. Fikejz z pen. Prosetín – Holice 1:2 (1:1). Branky: Modráček – Václavek 2. Lanškroun – Pardubičky 4:0 (2:0). Branky: F. Ptáček 2, Doležal, Pecháček. Lázně Bohdaneč – Svitavy 2:2 (2:2). Branky: Klátil, Klouda z pen. – Králíček, Juřík. Třemošnice – Přelouč 0:0 (0:0).