„Povinné“ svitavské vítězství nad Prosetínem se nerodilo vůbec jednoduše, pojistku přidali domácí z rychlého výpadu teprve v 90. minutě. „Hrál první proti čtrnáctému, ale na hřišti tak velký rozdíl k vidění rozhodně nebyl, naše výhra byla zase těžce vydřená. Tohoto soupeře jsem osobně viděl poprvé a udělal na mě dobrý dojem. Kdyby se hostující hráči zklidnili ve finální fázi, tak nás klidně mohli porazit, ostatně první vyloženou šanci měli oni, když z dorážky napálili břevno. Nám se potom naštěstí povedla spolupráce Chlupa, Králíčka a zakončujícího Juříka, díky čemuž jsme se ujali vedení. Ale na pojištění výhry jsme čekalo do úplného závěru, kdy dlouhý sprint převedl Novák a po jeho přihrávce se ve vápně uvolnil a přesně zakončil dorostenec Vojtěch Havlát. Byl to podstatně těžší boj, než by napovídalo postavení mužstev v tabulce. Hlavní věc je, že jsme to vítězně zvládli, a teď nás čeká výzva jménem Horní Ředice, kam se pojedeme poprat o první místo,“ uvedl vedoucí mužstva Oldřich Palla.

Fotbalisté Třebařova si zajistili prvenství v okresním přeboru Svitavska v ročníku 2023/2024.
Naše ruce vzhůru letí… Třebařovští fotbalisté se dotkli nebe a vládnou okresu!

Třígólové vítězství si z Lázní Bohdaneč odvezli litomyšlští fotbalisté, což je určitě hodnotný počin, protože domácí náleží k předním týmům jarní části. Hostům skvěle vyšel druhý poločas, kdy třemi zásahy rozhodli o zaslouženém vítězství. „První půle byla taková zahřívací z obou stran, od 55. minuty jsme však byli dominantní. Skóre mohlo být nakonec ještě vyšší, jen chyběla lepší finálka. Po dlouhém půstu naskočil do sestavy Pavel Urban, po dvou minutách hned skóroval a dal zápasu nový impuls. Od té doby bylo na hřišti jen jedno mužstvo,“ chválil výkon i výsledek trenér František Dvořák st.

30. KOLO: Holice – Heřmanův Městec 4:4 (1:2). Branky: Řehák, Křtěn, Prokop, Sochůrek – Salfický 2, Hauf, Dvořáček z pen. Pardubičky – Vysoké Mýto B 6:3 (3:1). Branky: Štichauer 4, Svatoň, Tuťálek – Trnka, Benda, Kabrhel. Přelouč – Libišany 13:0 (7:0). Branky: Novák 4, Lipavský 4, Klas 2, Hrečín, Chaloupský, Janecký. Lázně Bohdaneč – Litomyšl 0:3 (0:0). Branky: Urban, Folta, Šafránek. Choceň – Česká Třebová 4:3 (3:3). Branky: Kužma 3, M. Fikejz – Borek 2, vlastní (M. Fikejz). Moravany – Třemošnice 2:6 (1:2). Branky: Bidlo, Hurta z pen. – Holubec 2, T. Oswald, R. Šmídl, Šebek, Forman. Lanškroun – Horní Ředice 1:2 (1:2). Branky: Skalický – Morávek 2. Svitavy – Prosetín 2:0 (1:0). Branky: Juřík, Havlát.