Krajské fotbalové soutěže opět nezklamaly a rozhodně nenudily. Uplynulý víkend přinesl fanouškům spoustu zajímavého. Pojďme si vypíchnout to hlavní.

KP: střelci se činili

Přebor tentokrát patřil skvělým individuálním střeleckým výkonům. Hattrick zaznamenali Jan Pražák z Vysoké nad Labem (proti Černilovu) a Matyáš Zbořil ze Slavie Hradec Králové (do sítě Jičína). Jejich týmy zvítězily shodně 5:0.

Ovšem nejvíce zazářil Jan Škoda. Třicetiletý forvard Červeného Kostelce nastřílel čtyři branky během utkání v Hořicích, kde jeho tým dominoval v poměru 5:1. Jeho druhou, třetí a čtvrtou trefu v zápase dělilo ani ne deset minut, když se prosadil v 75., 77. a 82. minutě.

A když už jsme u střeleckých výkonů, další tři hráči vsítili po dvou brankách (Veselský – Chlumec nad Cidlinou B, Krejčík – Libčany, Ryšavý – Třebeš).

Obrat a roztržka

Ne často vídaný průběh a hlavně závěr mělo utkání I. B třídy skupiny B v Hejtmánkovicích. Domácí v poločase vedli 1:0, avšak ve druhém poločase inkasovali od Malšovic sedm branek a byl z toho debakl 1:7.

Sudí Milan Kudláček musel v tomto utkání udělit osm žlutých a tři červené karty. Na straně domácích ji obdrželi brankář Miroslav Remeš (za držení ve vápně) i náhradní brankář Lubomír Jansa, zároveň hrající trenér hejtmánkovického celku. Ten měl podle zápisu rozhodčího v nastaveném čase po inkasovaném sedmém gólu chycením pod krkem fyzicky napadnout soupeře. Načež přišla červená i pro hostujícího hráče Pavla Soukupa, jenž měl autora držení pod krkem pěstí udeřit do obličeje.

Šéf Hejtmánkovic: To na hřiště nepatří

„Domácí brankář škrtil našeho hráče, který nemohl dýchat. Tudíž ten se bránil a byli vyloučeni oba,“ popsal konflikt ze závěru Bohumil Krucký, vedoucí malšovického mužstva.

„Co se týká nařčení hostů, tak souhlasím, že co se stalo v závěru, to na hřiště nepatří a musíme se za chování jedinců omluvit,“ uznal Miroslav Harasevič, předseda TJ Sokol Hejtmánkovice.