V první řadě svolal volební valnou hromadu, a to na na sobotu 24. dubna do společenského domu v Žichlínku. Ještě předtím se ale musí uskutečnit volby na všech okresech.

Svůj termín má zatím známý pouze OFS Svitavy, kde se volební jednání uskuteční v úterý 2. března formou videokonference.

Výkonný výbor dále určil kluby, jejichž delegáti budou mít na valné hromadě hlas rozhodující (viz rámeček). Jak je určeno stanovami, právo volit má celkem čtyřicet delegátů, z toho dvacet v komoře okresů a dvacet v komoře klubů.

Kromě záležitostí týkajících se voleb rozhodl výkonný výbor o ukončení rozehraných soutěží v sezoně 2020/21, a to Poháru hejtmana mužů (čtvrtfinále a semifinále se mělo hrát v únoru…) a Ondrášovka Cupu starších žáků.

Co se týče samotných mistrovských soutěží, tak termínová listina bude upravována na základě aktuální situace s tím, že až bude možné hrát, bude nejprve přednostně dohrán podzimní program.

„Zatím jsme kluby informovali, že plánovaný únorový program soutěží byl kompletně zrušen. Další sdělení obdrží počátkem měsíce března, a to podle vývoje epidemiologické situace, nařízení Vlády ČR či postupu FAČR. Více v tuto chvíli říci nelze, konkrétní data už vůbec ne,“ zdůraznil sekretář Pardubického KFS Martin Voženílek.

Delegáti VH s hlasem rozhodujícím:

Komora klubů:
20 (MFK Chrudim, TJ Luže, Jiskra Heřmanův Městec, Sokol Svratouch, SK Stolany, SK Holice, Sokol Moravany, FK Horní Ředice, FC Libišany, AFK Horní Jelení, Jiskra Litomyšl, TJ Sokol Dolní Újezd, SKP Slovan Moravská Třebová, TJ Svitavy, Sokol Kunčina, FO Lanškroun, Jiskra Ústí nad Orlicí, SK Vysoké Mýto, TJ Jablonné nad Orlicí a Fotbal Žichlínek).

Komora okresů:
20 (po pěti delegátech za OFS Pardubice, Ústí nad Orlicí, Chrudim a Svitavy).