Ve vzájemném poměření s Orlickem „naše“ týmy pohořely a nedostaly se ani mezi nejlepší pětku sezony.

Do lepší poloviny pořadí se dostalo pouze béčko moravskotřebovského Slovanu, a to po sezoně, která v jeho podání vypadala ze všeho nejvíce jako jízda na horské dráze. Několik skvělých výkonů i výsledků, ale také zápas v Dobříkově odehraný v osmi lidech. Z toho pohledu je výsledné umístění možná nad očekávání, ale počítá se.

Ilustrační foto.
Velmi kvalitní protivník a zcela zasloužená výhra, hodnotil trenér Pražák

Následují družstva, u kterých byl podzim o poznání lepší jara. Osmé Pomezí šlo v odvetách výsledkově i herně hodně dolů a světlejších momentů, jako byla například výhra nad Semanínem v předposledním kole, bylo v jeho podání překvapivě málo.

Podobně tomu bylo v případě Březové nad Svitavou. Ta se loučila úspěšně, když doma přehrála sestupující Žichlínek (byť v závěru málem ztratila třígólový náskok), ale bylo to vítězství po více než dvou měsících půstu a Březovští jsou rádi, že měli nahráno z podzimu.

Slavoj Cerekvice nad Loučnou vs. Sokol Janov.
FOTO: Okresu kraluje Janov! V předposledním kole si zajistil prvenství

Se sezonou mohou být spokojeni v Jaroměřicích. Nováček na závěr o tříbrankové vedení proti Libchavám skutečně přišel (poločas 3:0, konec 3:3), ale hlavní byla relativně klidná záchrana, vždyť za celou dobu se nedostal do existenčních potíží.

Zasloužená je spása Kunčiny, tento celek vykázal na jaře rostoucí tendenci výkonů a potřebné body si uhrál.

Sokol Dolní Újezd vs. FK Přelouč.
FOTO: Svitavy potřebný bod jistoty mají, Polička po prohře ještě v klidu není

Což se nepovedlo Bystrému, mužstvo z Poličska propadlo do okresního přeboru. Ani na jaře se nechytilo, přes několik slibných zápasů nezačalo pravidelně sbírat body a zejména neutěsnilo defenzivní díry. S 91 obdrženými góly se zázraky nevyrobí…

Dodejme že vítězné České Heřmanice a s nimi druhé Jablonné nad Orlicí postupují do I. A třídy.

SKUPINA B – 25. KOLO: Jablonné nad Orlicí – České Heřmanice 3:3 (1:2). Branky: Filip, Matějka, Shymchyshyn – Mach, Jirsák, Mar. Brychta. Jaroměřice – Libchavy 3:3 (3:0). Branky: J. Valenta 2, Švec – Pavlák 2, Žídek. Březová nad Svitavou – Žichlínek 3:2 (2:0). Branky: Roshan 2, Jež – Stasiowski, Pecháček. Dobříkov – Kunčina 4:2 (2:1). Branky: Klapal 2 (1 z pen.), Derka 2 – Šmehlík, Spálenský. Sloupnice – Moravská Třebová B 2:3 (2:0). Branky: Mikulecký 2 – Lebiš 2, Krummer. Lanškroun B – Pomezí 3:1 (3:0). Branky: Ďuriš, Jung, Karlík – Roušar. Semanín – Bystré 4:2 (1:0). Branky: Křepela 2, Mazal, Bednár – Mužík, Jukl.


Načítám tabulku ...