„Myslím, že nám dost pomohlo brzké dvougólové vedení. Celý zápas jsme ovládali hru, snad kromě několika minut po prvním inkasovaném gólu a pár momentů ve druhém poločase. Celkově jsme podali dobrý týmový výkon. Jsem rád, že se mi povedlo vstřelit tři góly v zápase, ale bylo to hlavně díky práci celého mužstva. Pořád je u mě na čem pracovat,“ říká jednadvacetiletý fotbalista Slovanu.

Jak se jeho hattrick, tedy střelecký počin, který u něho zatím rozhodně nebyl obvyklý, vlastně narodil? „První gól jsem vstřelil po průnikové přihrávce mezi stoperem a bekem po zemi na zadní tyč. Při druhém zásahu jsem neměl moc práce, po výborném centru od spoluhráče jsem míč pouze doklepl do prázdné brány. A u třetího gólu jsem šel z levé strany sám na gólmana a s trochou štěstí ho prostřelil,“ popisuje LIBOR LEBIŠ svoje trefy, které byly klíčem pro přesvědčivé vítězství v poměru 4:1.

Slovan zažívá mimořádně povedený start do soutěžního ročníku, kromě tří vítězství v krajském přeboru postupoval před dva soupeře i v poháru. Ale nějaké usínání na vavřínech podle Lebišových slov určitě nehrozí. „Pořád je samozřejmě na čem pracovat. Myslím si však, že jsme si přenesli formu z jara, kdy jsme vyhráli deset ze čtrnácti zápasů. Tým si skvěle sedl a zlepšila se i docházka na tréninky,“ zdůrazňuje moravskotřebovský štírek, který má za sebou dlouhodobé působení v mládežnických kategoriích v Pardubicích.

„Vím, že v mužstvu bych měl být od střílení branek, ale zatím se mi to moc nedařilo. V minulé sezoně jsem vinou vinou zranění kotníku odehrál pouze devět utkání a v nich skóroval jen jednou. Tohle je můj první hattrick v mužské kategorii. V mládežnických soutěžích se mi jich pár vstřelit podařilo, pamatuji si třeba, jak se mi v Pardubicích podařilo vstřelit tři branky během tří minut proti Ústí nad Labem. Konkrétní gól, který by mi vyloženě utkvěl v paměti, si ale nevybavuji,“ uvedl Lebiš.

Slovanisté mají do sezony vysoké ambice a Libor Lebiš je potvrzuje: „Klademe si ty nejvyšší cíle a chceme hrát o nejpřednější příčky. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se nám podařilo vyhrát jak krajský přebor, tak pohár.“

Libor Lebiš byl jediným kanonýrem tohoto mistrovského víkendu, který nasázel tři góly. Z dvoubrankových mužů stojí za zmínku třeba úspěšný návrat nestárnoucího Ivo Svobody do sestavy svitavského áčka. Pomalu se rozbíhají také mládežnické soutěže a v nich měl na jejich počátku nejlepší mušku dorostenec Štěpán Dvořák ze Svitav, který dvěma brankami pomohl k vítěznému vstupu mužstva U19 do KP proti týmu Moravany/Dašice.