Ještě, než se podíváme na přetahovanou o špici, musíme se zastavit u jednoznačně největšího šoku 23. kola a možná i celé sezony. Když se v Informačním systému FAČR objevil výsledek duelu Janov – Semanín, asi si kdekdo myslel, že se musí jednak o omyl, který bude brzy napraven. Jenže nejednalo, domácí celek skutečně vyhrál 10:0 a to je skóre, které vypadá na pohled k nevíře. „Chtěli jsme se před domácím publikem přiblížit záchraně, což se nám proti oslabenému soupeři podařilo nad očekávání. Náš tým podal kvalitní kombinační výkon a díky skvělé produktivitě hlavně ve druhém poločase čepoval desítku. Ještě teď asi někteří výsledku nevěří,“ uvedl vedoucí janovského mužstva Pavel Záleský. Asi nejvíce nevěří v Semaníně, protože určitě nebyli zase v tak vybrakovaném složení, aby skončili v úloze fackovacího panáka, se kterým si soupeř, jemuž vycházelo všechno, na co sáhl, dělal, co chtěl. Ale i takové zápasy někdy nabízí krajská I. B třída.

Ostatně nebyl to jediný drtivý výsledek uplynulého víkendu. Dobříkov přejel Pomezí sedmi góly a odeslal ho na samotný chvost tabulky. Přitom hosté po hodině hry vyrovnávali na 1:1 a živili svoje naděje, jenže v závěrečné půlhodině přišel dobříkovský uragán. A pozoruhodný byl také průběh střetnutí v Lanškrouně, kde v 70. minutě svítily na ukazateli skóre dvě nuly a nakonec z toho byl půltucet v síti Jehnědí. A tento nováček, který na podzim působil tak sympatickým dojmem, se vinou jarní výsledkové bídy (zatím uhrál jen tři body za tři remízy) rázem dostal do situace vážného ohrožení sestupem, neboť ho od posledního místa dělí jen pět bodů.

Bystré překonalo těžkou překážku. Dolnoújezdský obrat pod Cimburkem

Jak bylo zmíněno, na samotný chvost se propadlo Pomezí, což zároveň znamená, že čtrnáctý flek po dlouhých měsících opustily Libchavy. Ty se dokonce během týdne dostaly mimo sestupové příčky, kdy na domácí půdě zvládly existenční bitvu proti moravskotřebovské rezervě, jejíž závěr si sice po inkasovaných brankách v 83. a 86. minutě notně zkomplikovaly, ale tři body si sebrat nenechaly. A béčko Slovanu je dalším vážným kandidátem na „vstupenku“ do okresu. Ještě hůře je na tom Kunčina, která po slibném startu do jara výsledkově úplně zvadla. V okresním derby proti Jaroměřicím sice otevřela střelecký účet, jenže další minuty patřily malohanáckého soupeři a jeho obratu, po kterém se mu dýchá o poznání volněji.

Nečekaně snadno se narodilo vítězství Žamberku v Březové nad Svitavou. Dílem to byla značným oslabením domácí sestavy, ovšem to nesnižuje kvalitní výkon soupeře, který dominoval po celých 90 minut. K výhře hosty nasměroval čistým hattrickem během prvního poločasu Mikuláš Cvik a celý zápas se proměnil pouze v otázku výše skóre. Jediným drobným kazem na pohodovém utkání byla ze žamberského pohledu inkasovaná branka z kopačky březovského kapitána Dufka. Bylo to poprvé od listopadu minulého roku, co gólman Vítek lovil balon ze své sítě, jeho neprůstřelnost skončila po 890 minutách (!).

O den později musela na výzvu ze Žamberka reagovat Sloupnice a proti třetímu Svratouchu si s tímto úkolem zdárně poradila, navíc rivala definitivně odřízla z boje o první a druhé místo. Domácí v prvním poločase osvědčili dobrou produktivitu, když ke gólové hlavičce Lipavského po rohovém kopu přidal druhý zásah z rychlého výpadu O. Mikulecký a na světe byl uklidňující náskok. Snaha hostů o návrat do utkání byla chabá a málo nebezpečná, takže si Sloupničtí tři body vcelku v klidu kontrolovali.

23. KOLO: Kunčina – Jaroměřice 1:3 (1:2). Branky: Šmehlík – Švec, Valášek, J. Valenta. Březová nad Svitavou – Žamberk 1:6 (0:4). Branky: Dufek – Cvik 3, Kořán 2, Chládek. Libchavy – Moravská Třebová B 4:2 (3:0). Branky: Ráb, vlastní (Bambušek), Pavlák, Kovář – Herasymenko, Polák. Janov – Semanín 10:0 (3:0). Branky: Boháček 3, Heger 2, P. Bureš 2, O. Bureš, R. Chroust, vlastní (Tomeš). Dobříkov – Pomezí 7:1 (1:0). Branky: M. Novotný 3, Vojtíšek 2, Svoboda z pen., Kopecký z pen. – P. Stýblo. Sloupnice – Svratouch 2:0 (2:0). Branky: Lipavský, O. Mikulecký. Lanškroun B – Jehnědí 6:0 (0:0). Branky: Doležal 2, Pavelka 2, vlastní (Lučan), Petruň.