Všechno podstatné se odehrálo v poslední dvacetiminutovce. Nejprve hosté perfektně sehráli rychlý kontr, na jehož konci byl přesně střílející Škáva. To však bylo pobídkou pro domácí, aby vystupňovali tempo, a efekt se záhy dostavil. Nejdříve se ve vápně prosadil důrazný D. Frank, aby o chvilku později dotáhl Frňkovu akci do gólové konci Drahoš, před nímž „zívala“ odkrytá svatyně. Hosté vypadali v ten okamžik hodně skleslí, ale přesto dokázali vyrovnat, když na míč vyražený gólmanem Váněm po střele zpoza vápna nejbystřeji reagoval Ovad a jeho dorážka znamenala dělbu bodů.

Ilustrační fofo.
Svitavy zdolaly svůj soukromý Everest: Našly recept na vítězství v Chocni

Polička dala zapomenout na předchozí porážky a poprvé v sezoně bodovala naplno. Proti ústecké rezervě byla po většinu času lepší, daleko častěji se dostávala do slibných šancí, ale dlouho byla na štíru s produktivitou a zahazovala, co se dalo. Vysvobodil ji teprve hloupý faul hostujícího obránce v rohu pokutového území, který z penalty potrestal Jílek. Pojistku přidal Boháček a domácí fotbalisté se mohli uklidnit. Při lepší efektivitě mohlo být přitom jejich vítězství mnohem přesvědčivější.

Slavoj Cerekvice vs. Sokol Morašice.
Znovu nula ku nule. Cerekvice sbírá bod po bodu bezgólovými plichtami

„Hra se nám celkem dařila, ale až na tu finální fázi, kdy jsme zahodili i stoprocentní šance. A v tu chvíli stačí jedno zaváhání a může být problém. Vysvobodil nás zbytečný faul soupeře a penalta v době, kdy jsem začínal pochybovat, že ten gól dáme. Přidali jsme rychle druhou branku, ale potom jsme to začali přehánět s bohorovností a bylo jen štěstí, že gól hostů na 2:1 neplatil pro ofsajd. Jsem rád, že se nám podařilo zvítězit, na trenérské nervy je to však složité,“ uvedl kouč Roman Kysilko.

4. KOLO: České Heřmanice – Skuteč 5:1 (3:0). Branky: Laštovka, Mach, Bárta, vlastní (Horáček, Jirsák – Novotný. Zámrsk – Letohrad B 1:1 (1:0). Branky: Csernyanszký – Filip. Dolní Újezd – Svitavy B 2:2 (0:0). Branky: Drahoš, D. Frank – Škáva, Ovad. Polička – Ústí nad Orlicí B 2:0 (0:0). Branky: Jílek z pen., Boháček. Prosetín – Luže 5:0 (2:0). Branky: Spilko 2, Tichý 2, V. Marek. Proseč – FC Jiskra 2008 4:0 (1:0). Branky: M. Marek z pen, Plosza, Zelenka, Klíma. ČK: 0:1 (Dvorský). Jablonné nad Orlicí – Tatenice 6:0 (3:0). Branky: Filip, Kyllar, Krejsa, Václavek, Derka, Pišťáček.


Načítám tabulku ...