Utkání litomyšlské Jiskry s Českou Třebovou nabídlo zajímavý rodinný trenérský souboj. Otec František Dvořák vyzval svého syna Františka Dvořáka. A spokojenější byl po závěrečném hvizdu junior. Po zápase, v němž všechny góly padly po standardních situacích, skočili českotřebovští fotbalisté na druhé místo našlapaného pořadí.

TJ Jiskra Litomyšl vs. FK Česká Třebová.TJ Jiskra Litomyšl vs. FK Česká Třebová. František Dvořák ml. vs. František Dvořák st.Zdroj: Petr Šilar

„Herně zcela vyrovnaný první poločas ve svůj prospěch převrátila Česká Třebová ve 39. minutě na přední tyči hlavičkou nekrytého Grepla. Po hodině hry přišla nešťastná teč hlavou, kdy se míč dostal k nekrytému Demlovi a bylo to 0:2, stejný hráč o chvíli později přidal z pokutového kopu třetí gól. Ani za tak krajně nepříznivého stavu to naši hráči nevzdali a tlačili se do zakončení, což se v 70. minutě vyplatilo, když hlavou skóroval kapitán Martin Hašek. Až do závěrečného hvizdu jsme šli za dalším úspěchem, i přes velké množství dlouhých autů se však na ukazateli skóre nic nezměnilo. Pozitivem je neutuchající snaha o korekci výsledku, negativem je dvojice zraněných hráčů, což je v naší tak složité situaci těžká ztráta. Třebová byla těžkým, ale hratelným soupeřem. Musím pogratulovat svému synovi, který udělal se svým týmem velký kus práce,“ sympaticky uznal František Dvořák st.

Fotogalerie z Litomyšle:

Ve Svitavách se hrál klíčový zápas, pokud domácí pomýšlejí na boj o nejvyšší pozice, potřebovali novopečeného lídra z Lanškrouna porazit. A povedlo se. „Začátek byl ovšem z naší strany šílený, bez energie a bez pohybu, což brzy vyústilo v obdrženou branku. Postupem času jsme se však vzpamatovali a začali hru srovnávat. Prosadili jsme se po pěkné kombinační akci a centru Ehrenbergera, míč přizvedl bránící hráč a Horák ho pohotově poslal do sítě. Závěr poločasu patřil nám, nejprve hlavičku Ehrenbergera zlikvidoval zázračně gólman Slaný a v nastavení po faulu na Horáka proměnil penaltu Králíček. Ve druhém poločase se na obou stranách střídaly spíše pološance, až v 84. minutě utekl obráncům Tůma a po obranném skluzu protihráče se pískala druhá penalta, kterou Králíček opět suverénně proměnil. Vyrovnaný zápas a vydřené vítězství,“ okomentoval duel vedoucí svitavského mužstva Oldřich Palla.

17. KOLO: Moravany – Prosetín 0:3 (0:0). Branky: Modráček, Cach, Vodvárka. Pardubičky – Horní Ředice 2:2 (0:2). Branky: Štichauer, Tuťálek – Pithart, Morávek. Svitavy – Lanškroun 3:1 (2:1). Branky: Králíček 2 (obě z pen.), Horák – Pecháček. Choceň – Třemošnice 1:1 (0:1). Branky: M. Fikejz z pen. – Šebek. Holice – Vysoké Mýto B 2:3 (0:2). Branky: Lát 2 (1 z pen.) – Wimmer, Mokrejš, Benda. Libišany – Lázně Bohdaneč 2:1 (1:1). Branky: Kuric, O. Kraják – Klátil. Litomyšl – Česká Třebová 1:3 (0:1). Branky: Hašek – M. Deml 2 (1 z pen.), Grepl. Přelouč – Heřmanův Městec 4:1 (2:0). Branky: Lipavský 2, Klas, Janecký – Zelenka.