Trenér Luboš Pilař si muže mnout ruce. Většinou byl zvyklý svůj tým v nejvyšší krajské soutěži spíše zachraňovat. Celku od Borku také výrazně pomáhá domácí prostředí. „Podpora fanoušků byla, je a bude pro nás vždy důležitá. Nejen kvůli pěknému fotbalu, ale i na dobré občerstvení v hospůdce na hřišti se na domácí zápasy všichni těší,“ odhaluje pro Deník tajemství úspěchů na hřišti U Borku.

Na podzim jste nastřádali 27 bodů. Je to ve vašich propočtech dostačující číslo?

S podzimní části sezony i se ziskem bodů jsme spokojeni. Nicméně si společně s druhým trenérem Tomášem Mrázkem myslíme, že jsme měli získat o šest bodů více.

Z jakých zápasů vám tedy body chybí, a naopak, kde jste je urvali nad plán?

Hlavně domácí bodová ztráta v podobě remíz s Českou Třebovou a Heřmanovým městem nás mrzí. Na druhou stranu vítězství ve Svitavách hodně potěšilo.

Ješté více produktivnější

Je pro vás zásadnější umístění a počet bodů, nebo vás spíše zajímá předváděný fotbal a výkony týmu?

Dáváme přednost atraktivní hře, ale samozřejmě je potřeba, aby to bylo podpořeno i bodovým ziskem. Troufám říct, že se nám to obojí celkem i podařilo.

Co se týče ofenzivní činnost, vstřelili jste například více branek než vedoucí celek soutěže. Jak jste spokojeni s produktivitou týmu?

S ofenzivní hrou jsem částečně spokojený. Myslím si, že bychom měli být produktivnější, protože těch nevyužitých šancí v některých zápasech bylo hodně.

David Norek
HVĚZDA U ZPOVĚDI: Nejdřív jsem vyráběl střelný prach

Na druhé straně jste obdrželi dvacet gólů. Co povědět na adresu defenzivy?

S ní jsem byl až na pár výjimek spokojený.

Doma jste si opevnili tvrz a vytěžili dvacet bodů. Mají důvod soupeři obávat se k Borku jezdit?

V domácím prostředí jsme prohráli jeden zápas, a to tehdy, když jsme si prohodili pořadatelství zápasu s Holicemi. Prohra mě hodně mrzí. Jinak mám zato, že jsme na domácím hřišti soupeře přehrávali a byl bych moc rád, kdybychom v takových výkonech pokračovali i na jaře.

Na fotbal i do hospůdky

Mají vaši svěřenci před slušnou domácí kulisou vyšší zodpovědnost?

Nevím, zda hráči cítí vyšší zodpovědnost, ale jak je vidno, na domácím hřišti se jim skutečně daří. Podpora fanoušků a fanynek byla, je a bude vždy důležitá, a na tom si právě v Pardubičkách dost zakládáme. Nejen na pěkný fotbal, ale i na dobré občerstvení do místní hospůdky na hřišti se všichni diváci na domácí zápasy vždycky těší.

Což je jako den a noc ve srovnání s venkovním prostředí, kde jste dobyli jen sedm bodů a dost inkasujete. V čem je zakopaný pes?

Co se týká venkovních zápasů, tak tam máme rezervy. I když. Podle mého názoru jsme odehráli některé zápasy velmi slušně. Bohužel jsme selhali v koncovce, a to se podepsalo na celkovém bodovém zisku z venku.

Ivan Knyshov střílí branky v Pardubičkách.
Knyshov: Na jméno Ivan jsem hrdý a nepovažuji ho za nějakou urážku

Trochu paradoxně se Pardubičky chytily ve druhé půlce podzimu. V posledních šesti kolech jste až na prohru s Horními Ředicemi jeli v „plné palbě“. Čím to?

Můj názor je takový, že jsme hráli stejně dobře i na začátku sezony, ale bohužel jsme nebyli tak produktivní. To nás připravilo o větší bodový zisk.

Nebylo vám líto, že první polovina sezony skončila, zrovna, když jste byli rozjetí?

Bylo, a to hned ze dvou důvodů. Prvním je ten, že se nám začalo na konci podzimní části dařit, a to jak výsledkově, tak i herně. Ten druhý, že jsme poslední zápas s týmem Svitav konečně nastoupili poprvé v sezoně s kompletním kádrem, který jsme vlastně na tento ročník připravovali.

Jako v pohádce: tři přání

Specifikem krajských soutěží jsou okresní derby. V nich jste si rozdělili body přesně na půl. Přesně podle postavení týmu v tabulce. S těmi, co figurují nad vámi, jste prohráli, naopak bodovali naplno s těmi, co jsou pod vámi. Berete tyto střety prestižněji?

Je to tak, okresní derby je vždycky více vyhecované než ostatní zápasy v krajském přeboru. Ale nemyslím si, že v derby rozhoduje postavení v tabulce, i přesto, že to podle výsledků tak vypadá. Jak s Holicemi, tak s Ředicemi jsme nebyli tím horším týmem, spíše bych řekl tím méně produktivním. To samé platí na druhé straně, kdy podle mě Bělá u nás odehrála slušný zápas. Bohudík nám se podařilo, oproti předchozím derby, vstřelit branky.

Jaká je podle vás úroveň krajského přeboru. Jak soutěž ovlivnil covid? Porovnejte jeho úroveň s dobou, kdy se odehrálo všech třicet kol.

#clanek|6165488#

Podle mě se covidová doba na soutěži podepsala. Kvůli covidu dle mého názoru úroveň přeboru, oproti období před covidem, trochu klesla. Hlavně na začátku soutěže bylo vidět, kdo a jak se v tomto složitém období připravoval.

Jaké jsou v Pardubičkách plány pro jarní část?

Uvidíme, co nám současná epidemiologická situace dovolí. V zimní přípravě bychom chtěli třikrát v týdnu trénovat, odjet na soustředění a odehrát šest přípravných zápasů. Do jarní části bych si přál tři věci. Za prvé, aby všichni hráči byli zdravotně v pořádku, za druhé, aby všichni hráči pokračovali v Pardubičkách v rozjeté sezoně, a za třetí, aby se konečně dohrál celý ročník.

Uvažujete o doplnění stávajícího kádru?

Se současným kádrem jsem spokojen, s dalšími posilami do týmu nepočítám. Pro letošní sezonu se nám podařilo sestavit nejsilnější tým za mého působení v Pardubičkách.