110 let. To je součet věku gólmanů, kteří proti sobě nastoupili v utkání Libchavy – Bystré. Na jedné straně osmačtyřicetiletý Tomáš Kollert, na druhé dvaašedesátiletý (v květnu to bude ještě o rok více!) Jaroslav Dittrich, který znovu neváhal a mužstvu v nouzi pomohl. Že zápas skončil 4:2 pro domácí, za to rozhodně nemohl on, ale spíše jeho spoluhráči, protože bysterská defenziva byla příliš průchozí, než aby to libchavští střelci mohli nechat bez trestu.

Brzké vyloučení a bylo zle. Sloupnice na jaře zásadně vítězila 1:0, proti Březové nad Svitavou se však na svoje poměry nebývale rozjela a ukázala, že to zvládá třeba i v poměru 5:1. Měla však svoji roli do značné míry ulehčenou. První gól totiž vstřelil soupeř, jenže po čtvrthodině byl za zmaření vyložené šance vyloučen brankář Kejda, z následné penalty domácí vyrovnali a v deseti a bez gólmana březovský odpor postupně uvadal, až se ve druhé půlce hosté zlomili.

Na podzim skončilo střetnutí Svitav a Horních Ředic nerozhodně, jarní odveta vyšla lépe mužstvu z Pardubicka.
Štěstí vystřídalo smůlu a Jiskra vykouzlila cennou výhru v Pardubičkách

Naděje jenom v úvodu. Fotbalisté Žichlínku křísili svoje povadající naděje na udržení I. B třídy v Jaroměřicích. A zpočátku se zdálo, že úspěšně, po sedmi minutách vedli 2:0 a domácí hráči procházeli v těchto pasážích hry těžkým šokem. Měli ale dostatek času se vzpamatovat a pomohla jim také přestávka, během které si vyříkali, že takhle to dál nepůjde. Domluva padla na úrodnou půdu, následoval obrat, v 65. minutě už Jaroměřice vedly a soupeře dorazily ještě čtvrtou trefou.

Do šatny i ze šatny. Pomezí se na jaře trápí a úspěch proti suverénně vedoucím Českým Heřmanicím mohl čekat jen nenapravitelný optimista. Přesto domácí bojovali statečně, jenže jim fatálně nevyšel konec první a začátek druhé půle. Góly ve 44. a 46. minutě celý vývoj zlomily a že Heřmanice potom sbíraly hlavně žluté a v jednom případě červenou kartu, to na výsledek nemělo vliv. Tomáš Pánek vsítil v 80. minutě jubilejní stý gól Českých Heřmanic v tomto ročníku.

Ilustrační foto.
Favorité na Svitavsku bez zaváhání. Když se valí útok za útokem, k chybě dojde

Jablonné našlo ztracenou formu. Zkraje jara to vypadalo, že druhý tým tabulky pod odchodu několika opor bude jen obtížně navazovat na svoji podzimní fazónu. Jak se ale nyní zdá, byla to pouze otázka času, protože aktuálně svěřenci trenéra Miroslava Bednáře zavěsili třetí korálek na šňůru výher. Byl to počin z kategorie nikoli pohledných, protože v Semaníně to byl spíše tuhý boj než fotbalová krása. Podstatný však byl výsledek a ten určil hostující Matějka, který se chytře prosadil v pokutovém území a Jablonští si pojistili druhý flek.

Dobříkov topí pod kotlem. Tým nedávného pětasedmdesátníka Milana Šmardy zažívá úspěšné jaro, rozhodně působí lépe, než tomu bylo na podzim. Kromě porážky v Jablonném zapsal čtyři vítězství, naposledy na půdě lanškrounského béčka. A odráží se to i na tabulce, Dobříkov se pozvolna posunuje na ty pozice, kde se s ním počítalo od začátku soutěže. Naopak rezerva, ta si po tomto výsledku pořád kdovíjak vyskakovat nemůže, pořád se jí totiž nedaří natrvalo opustit „ožehavé“ příčky.

Sokol Morašice vs. Sokol Boršov.
Sedmdesát minut bojoval v deseti, přesto Boršov senzačně vyloupil Morašice

S bojovností, ale bez gólů. Sousedské derby na moravskotřebovském trávníku slibovalo především tuhý boj, což se beze zbytku vyplnilo. Především hosté z Kunčiny potřebují každičký bod snad ještě více než sůl a získají-li ho venku, je to jedině plus. Branky se diváci nedočkali a vzhledem k obrazu hry nebylo divu.

SKUPINA B – 18. KOLO: Lanškroun B – Dobříkov 0:2 (0:1). Branky: Derka, Vaněk. Libchavy – Bystré 4:2 (2:0). Branky: Pavlák 2, Horníček, Žídek – Sýs 2. Semanín – Jablonné nad Orlicí 0:1 (0:0). Branka: Matějka. Pomezí – České Heřmanice 1:4 (1:2). Branky: M. Nespěšný – Mach, Šmejdíř, Ostřížek, Pánek. Sloupnice – Březová nad Svitavou 5:1 (2:1). Branky: Fikejz 2, Zachař z pen., Vašina, Lebeda – Kutlák. Jaroměřice – Žichlínek 4:2 (0:2). Branky: Valášek, Hrbata z pen., Švec, J. Valenta – Vondráček, Faltus. Moravská Třebová B – Kunčina 0:0 (0:0).


Načítám tabulku ...