TJ Jiskra Litomyšl – 1. FC Žamberk 5:1 (3:1)
Branky Litomyšle: Folta 2, Urban, Paclík, vlastní.
Sestava: Jílek (Kačer) – Škeřík, Hašek, Šafránek, Jiskra – Paclík, Sršeň, Urban, Bačík – Folta, Bálský (Malý, L. Severa).

Utkání proti soupeři z I. A třídy měli domácí fotbalisté po většinu času pod kontrolou. Hráli aktivně, vytvářeli si množství střeleckých příležitostí a jejich výhra mohla být ještě výraznější. „Žamberk nás příliš neprověřil, protože jeho hra byla spíše na náhodu. Nicméně pro naše hráče se jednalo o dobrý herní trénink. Vážím si na svých svěřencích nasazení po celou dobu utkání, ve kterém mohlo padnout branek mnohem více a jenom díky výbornému hostujícímu brankáři se tak nestalo,“ okomentoval úvodní herní test František Dvořák st.

Ten vystřídal na litomyšlské lavičce Romana Pražáka, jenž v klubu působil čtyři a půl roku. Je tedy zřejmé, že určitý čas zabere, než si v družstvo všechno optimálně sedne. „Na hlubší rozbor hry je ještě čas, teprve poslední dva přípravné zápasy nám dají odpověď, jak jsme či nejsme nachystáni na jarní část soutěže. Zatím musím říci, že průběh přípravy neodpovídá zcela mým představám. Nucená redukce na dva tréninky v týdnu a slabší tréninková účast, to jsou hlavní negativa,“ netají se Dvořák s komplikacemi, s nimiž se ovšem nepotýká zdaleka pouze litomyšlský klub.

TJ Svitavy vs. MFK Chrudim U19.
„Už nám to stačilo". Svitavským odešel soupeř ze hřiště dlouho před koncem

„Výhledově jsem však optimistou. Zatím se nacházíme v období hledání naší společné cesty. Řekl bych ale, že si to všechno začíná pomalu sedat a navážeme v budoucnu na cestu, kterou v Litomyšli vytyčil můj předchůdce Roman Pražák,“ dodal František Dvořák.

Do startu jarních bojů v krajském přeboru odehraje Jiskra ještě tři testovací duely na domácí umělé trávě, kdy vyzve Sloupnici, Vysoké Mýto B a Zámrsk.


Načítám tabulku ...