Dobříkov si pro svoje patnácté vítězství v sezoně dojel pro Pomezí, kde vcelku s převahou naplnil papírové předpoklady. O záchranu bojující soupeř sice podal snaživý výkon, ale rozdíl v kvalitě na obou stranách hřiště byl nakonec příliš velký, nadto když domácí postrádali zraněnou gólmanskou jedničku Slováka. Přesto to ještě čtvrt hodiny před koncem bylo „jen“ 1:2, v koncovce však riskující defenziva Pomezí zákonitě povolila.

Pomezí se nadále dělí o předposlední pozici s Jaroměřicemi, které si odbyly předposlední jarní venkovní výjezd v České Třebové (od 8. května budou hrát pouze doma). Režii utkání tam vzal do svých rukou domácí Michal Foff, který v závěru prvního poločasu otevřel gólový účet a po pauze potom zkompletoval hattrick, na což protivník nenašel žádnou účinnou odpověď.

TJ Sokol Dolní  Újezd vs. FK Letohrad B.
Tuplovaná smůla Slovanu. Jeden vlastenec, potom druhý a bylo po nadějích

Poprvé v odvetné části sezony narazila Kunčina a náraz to byl hodně tvrdý, z Lanškrouna si druhý celek pořadí odvezl nepopulárního „bůra“. Rezerva nastoupila v posílené sestavě s několika áčkaři a na jejím herním projevu a produktivitě to bylo znát, soupeř se dostal pouze ke korekci porážky z rodu kosmetických. Lanškroun tak pokračuje v poněkud „divokém“ jaru (vítězství 5:1 a 5:2, ale také porážky 0:4 či 2:4).

Před rokem dostal Semanín v Janově potupnou desítku. To se tentokrát neopakovalo, průběh zápasu byl nepoměrně vyrovnanější a hosté se dokonce poměrně dlouho drželi „na bodech“. Závěr však z jejich pohledu všechno pokazil, Boháček s Jiráskem „slepili“ v rychlém sledu dva zásahy, postarali se o odskočení z 2:2 na 4:2 a poslední ránu zasadil hostům jejich vlastní hráč Macek, který byl za hrubý faul vyloučen.

Krajský fotbalový přebor.
Žádná pohroma, žádné nadšení. Nerozhodná zápolení pro Svitavy i Litomyšl

Doslova „zlaté“ body vybojovali bysterští fotbalisté. Jednak proto, že se dostali alespoň na malý distanc od sestupových pozic, za druhé proto, že ve vyrovnaném bojovném střetnutí udolali silného soupeře z popředí tabulky a v neposlední řadě z toho důvodu, že o jejich vítězství rozhodl Peterka v 85. minutě, tedy v ideálním čase na to, aby protivník neměl čas zareagovat.

Čtrnáct gólů vstřelila v pěti jarních kolech Březová, z toho osm dal Václav Dufek, který hraje v báječné formě. Proti moravskotřebovskému béčku se postaral o oba březovské zásahy, jenže na plný zisk to bylo málo. Domácí totiž dvakrát přišli o jednobrankový náskok, podruhé zásluhou Koláře šest minut před koncem. V zápase, kde padlo devět žlutých karet, z toho pět v posledních deseti minutách, uhrál Slovan svůj první jarní venkovní zisk.

TJ Sokol Morašice vs. TJ Horní Újezd.
FOTO, VIDEO: Morašická blamáž, třebařovská ztráta, mladějovský útok na čelo

Nad sloupnickým účinkováním v I. B třídě se rychle stahují černá mračna. Ne, že by situace byla úplně beznadějná, ale aktuální výsledky a předvedené výkony nenapovídají tomu, že bych byl poslední tým tabulky schopen v závěru soutěže uplést vítěznou šňůru a vyhnout se sestupu do ústeckého okresního přeboru. Derby proti Jehnědí bylo dosavadním vrcholem zmaru, jelikož za stavu 0:1 viděl v 57. minutě hostující Viktorín druhou žlutou. Jenže místo toho, aby v početní převaze domácí zabojovali o body, tak dovolili oslabenému soupeři ještě třikrát (!) skórovat a byl z toho další debakl. Zatímco Jehnědí se posunulo do bezpečnějších vod, tak pod sloupnickým celkem praská větev…

SKUPINA B – 19. KOLO: Janov – Semanín 4:2 (1:1). Branky: Novotný, Heger, Boháček, Jirásek – Gregor, Filipi. Březová nad Svitavou – Moravská Třebová B 2:2 (1:1). Branky: Dufek 2 – Tesař, Kolář. Sloupnice – Jehnědí 0:4 (0:1). Branky: D. Gregar, J. Gregar z pen., Zastoupil, Andrle. Česká Třebová B – Jaroměřice 4:0 (1:0). Branky: Foff 3, Jelínek. Lanškroun B – Kunčina 5:1 (2:0). Branky: Marek 2, Pecháček, Kolomý, Hymr – P. Kaláb. Pomezí – Dobříkov 2:5 (1:2). Branky: Hegr, Síla – Vojtíšek 2, Novotný 2, Houžvička. Bystré – Tatenice 1:0 (0:0). Branka: Peterka.


Načítám tabulku ...