Na druhém místě se osamostatnila Kunčina, což je velmi příjemné jarní zjevení pro tamní fanoušky. Deset bodů z dvanácti možných, s tak povedeným startem do odvetné části možná ani sami nepočítali. Okresní bitva proti předposlednímu Pomezí našla svoje rozuzlení v pasáži mezi 52. a 65. minutou, do které domácí tým naskládal tři přesné trefy a zápas rozhodl. K vítězství je nasměroval dvěma góly mladík Michal Kudyn, když z pohledu hostů bylo velkou komplikací zranění a nucené střídání gólmana Františka Slováka, za něhož musel ještě v první půli z pole zaskočit Pavel Drobný.

Kde se v 18. kole hrál nejatraktivnější fotbal? 150 diváků, kteří sledovali duel v Jehnědí, by na tuhle otázku našlo jasnou odpověď. Ono kdy se také stává, že ve 22. minutě je stav zápasu 4:3, že… Do tohoto času mimo jiné vměstnal domácí Jan Gregar hattrick, což rovněž vypovídá o tom, v jakém stavu se nacházely defenzivní formace obou soupeřů. Janov však v dalším průběhu dokázal svoji obranu přece jenom zpevnit a vícekrát neinkasoval, nadto se mu na přelomu poločasů podařilo vývoj překlopit. Ve 49. minutě se Jan Boháček trefil na 4:5 a v ten okamžik se gólová stavidla zavřela, takže honba za střeleckými rekordy se nekonala a výsledek nedoznal další změny.

SK Polička vs. FC Skuteč.
FOTOGALERIE: Poličské probuzení. První jarní gól znamenal veledůležité tři body

Moravskotřebovská rezerva zatím mistrovským jarem prochází podle jednoduchého plánu: venku nic, ale doma na sto procent. Proti lanškrounskému béčku odehrála zajímavou přestřelku, v prvním poločase dvakrát přišla o těsný náskok, ve druhém však soupeři dokázala odskočit. K hrdinům zápasu se zařadil jednapadesátiletý Martin Potáček, který tentokrát musel osvědčit gólmanské kvality. A že jsou vysoké, to předvedl zneškodněním dvou pokutových kopů!

Kdyby sázkové kanceláře měly ve své nabídce duel mezi Dobříkovem a Sloupnicí, tedy soupeřů, které před utkáním dělilo 29 bodů, sotva by asi na výhru domácích vypsaly jiný kurs než 1,01. Těžko najít měření sil, které by mělo v krajských soutěžích jednoznačnějšího favorita. Poslední tým tabulky sice neodevzdal svoji kůži úplně lacino a odvedl docela bojovný výkon, nicméně dvojice dobříkovských střelců Matouš Novotný – Tomáš Sedlák se postarala o to, že čtrnácté vítězství lídra skupiny B a jeho dvanáctibodový náskok na čele nebyly nikterak ohroženy.

TJ Svitavy vs. FK Spartak Choceň.
Kouč Dvořák po těsné prohře u lídra: Hlavu vzhůru, práci jsme odevzdali kvalitní

Potřetí v řadě bodovaly Jaroměřice a remíza proti na jaře dobře hrající Tatenici není z jejich pohledu rozhodně k zahození. Hlavně proto, že vývoj zápasu nebyl pro malohanácké fotbalisty příznivý a dvakrát dorovnávaly jednogólové manko po trefách hostujícího Glocara. Poprvé se to povedlo J. Valentovi, podruhé sedm minut před závěrečným hvizdem Valáškovi a dělba bodů byla na světě.

Dalším týmem, jemuž začátek jarních bojů vyšel nad očekávání, je neporažená Březová, jejíž vítězství na půdě českotřebovské rezervy lze označit za překvapení kola. Po bezbrankovém poločase se střetnutí pořádně rozhýbalo po vedoucí brance domácího Kováře „ze šatny“. Hosté mají ve svém středu Václava Dufka, který se střelecky prosadil v každém ze čtyřech jarních duelů a spoleh na něho byl i tentokrát. Za stavu 2:2 strhl výhru na březovskou stranu v 75. minutě Vostrovský, fotbalisté od řeky Svitavy díky tomu svého soupeře v tabulce bodově dostihli.

Třikrát za sebou padl na jaře Semanín, v předcházejícím kole dostal v Tatenici šestku, ale na vlastním hřišti se mu povedlo utrápenou sérii přerušit. Žádný fotbalový oheň to v souboji se zachraňujícím se soupeřem z Bystrého nebyl, ale na hubené vítězství to stačilo. Domácí hráči si sice koncovku zásadně zkomplikovali a dovolili Bysterským kontaktní trefu, ale o výhru nepřišli.

Fotbalisté Mladějova vyhráli i sedmý domácí zápas v sezoně.
Fantastický finiš Morašic. Lídr padl v Dolním Újezdu, derby pro Dlouhou Loučku

18. KOLO: Jehnědí – Janov 4:5 (4:4). Branky: J. Gregar 3, Pilař – Boháček 2, Novotný, Lipavský, Heger. Moravská Třebová B – Lanškroun B 4:2 (2:2). Branky: Tesař 2, Kolář, Sotolář – Marek, Krejčí. Kunčina – Pomezí 3:0 (0:0). Branky: Kudyn 2, L. Kaláb. Dobříkov – Sloupnice 5:1 (2:1). Branky: Novotný 3, Sedlák 2 – Šafek. Jaroměřice – Tatenice 2:2 (0:0). Branky: J. Valenta, Valášek – Glocar 2. Semanín – Bystré 2:1 (0:0). Branky: Rufer, Bednár – Svoboda. Česká Třebová B – Březová nad Svitavou 2:3 (0:0). Branky: Kovář, Foff – Ducháček, Dufek, Vostrovský.


Načítám tabulku ...