Krok s nimi mohl po čtvrtém kole udržet vítěz souboje Horní Ředice – Moravská Třebová, neboť oba tyto celky byly po třech dějstvích rovněž bez bodové ztráty. Stoprocentní bilance si udržely Horní Ředice a o skóre se posunuly do čela tabulky. Do sedla je posadil Obermajer gólem v první minutě, Pithart pak přidal po pauze dva další.

Nebylo pro svitavské fotbalisty prokletějšího místa než areál na choceňském Parapleti. Kam paměť sahá, nebyli tam v minulých letech schopni předvést solidní výkon a výsledkově uspět. Ale sobota 27. srpna 2022 přinesla přetržení téhle černé série. Svitavským se parádně povedl první poločas, z něhož proti zaskočenému protivníkovi vytěžili nadějné tříbrankové vedení. Domácí Spartak se probral po změně stran a dotáhl se na kontakt, ale víc se mu nepovedlo a hostující mladík Palatka zpečetil výhru, která má pro jeho mančaft velice sladkou příchuť.

Derby orlického regionu v Lanškrouně pro sebe rozhodli domácí, trefa Skalického měla tříbodovou hodnotu. Snaha vysokomýtského béčka o vyrovnání byla komplikovaná vyloučením Jeníčka za zmaření zjevné možnosti dosažení branky a nejtěsnější skóre se více nezměnilo. Krušný start zažívá nováček z Přelouče, nestačil na Českou Třebovou a čeká na první body.

K tahákům třetího podzimního pokračování krajské I. A třídy bezesporu náležel střet dvou ambiciózních nováčků soutěže. Na hřišti v Českých Heřmanicích si ho nenechalo ujít na 250 příznivců a domácí většina v hledišti se po závěrečném hvizdu dmula spokojeností. Zápas se totiž stal až nečekaně jednoznačnou záležitostí jejich týmu. Na jeho straně byla především produktivita, neboť také hráči Skutče si dokázali připravit slibné střelecké pozice, jenže v zakončení pohořeli, naopak domácím to tam „padalo“ a prakticky po poločase bylo všem zřejmé, jakým směrem se tenhle souboj bude vyvíjet.

Výsledek „polabského“ souboje v rámci dalšího pokračování krajské fotbalové I. B třídy skupiny A zaujal fanoušky. Nováček z Opatovic nad Labem rozmetal na domácím trávníku Řečany osmi góly! Je nutno dodat, že kromě výbornému nástupu do zápasu (v 9. minutě bylo skóre 2:0) se jedna ze zlomových situací duelu odehrála hned po čtvrthodině hry, kdy za “záchrannou brzdu“ zatáhl hostující Loužil, za zmaření vyložené šance byl vyloučen a v deseti Řečany nedokázaly účinně čelit opatovického koncertu, který dirigoval pětigólový Hanovec.

Ve skupině B se dařilo hostujícím celkům. Semanín uhájil svoji neporazitelnost v Moravské Třebové, kde svými trefami orámoval druhý poločas. Dobříkov rozhodl o osudu okresního derby v Libchavách do přestávky. Drama sledovalo publikum v Kunčině, kde se z tříbodového zisku radoval nováček z Janova. Rozhodující zásah si připsal Foff v 89. minutě, když nedlouho předtím šli domácí po vyloučení Šejnohy do deseti a v oslabení remízu neudrželi.

Krajský přebor

4. KOLO: Lanškroun – Vysoké Mýto B 1:0 (1:0). Branka: D. Skalický. ČK: 0:1 (Jeníček). Choceň – Svitavy 2:4 (0:3). Branky: Vatrala, Coufal – Chlup, Brázda, Pikovský, Palatka. Libišany – Holice 6:1 (3:0). Branky: Chmelík 2, L. Kraják 2, Šibal, Balog – T. Jedlička. Přelouč – Česká Třebová 0:3 (2:2). Branky: Vaňous, Novotný, Grepl. Moravany – Pardubičky 1:3 (0:1). Branky: Beran – Havelka, Markl, Krejčí. ČK: 1:0 (Kosina). Horní Ředice – Moravská Třebová 3:0 (1:0). Branky: Pithart 2, Obermajer. Heřmanův Městec – Třemošnice 2:0 (2:0). Branky: Trnka 2 (1 z pen.). Lázně Bohdaneč – Litomyšl 0:1 (0:1). Branka: Tomšů.

Načítám tabulku …

I. A třída

4. KOLO: České Heřmanice – Skuteč 5:1 (3:0). Branky: Laštovka, Mach, Bárta, vlastní (Horáček, Jirsák – Novotný. Zámrsk – Letohrad B 1:1 (1:0). Branky: Csernyanszký – Filip. Dolní Újezd – Svitavy B 2:2 (0:0). Branky: Drahoš, D. Frank – Škáva, Ovad. Polička – Ústí nad Orlicí B 2:0 (0:0). Branky: Jílek z pen., Boháček. Prosetín – Luže 5:0 (2:0). Branky: Spilko 2, Tichý 2, V. Marek. Proseč – FC Jiskra 2008 4:0 (1:0). Branky: M. Marek, Plosza, Zelenka, Klíma. ČK: 0:1 (Dvorský). Jablonné nad Orlicí – Tatenice 6:0 (3:0). Branky: Filip, Kyllar, Krejsa, Václavek, Derka, Pišťáček.

I. B třída skupina A

SKUPINA A – 4. KOLO: Opatovice nad Labem – Řečany nad Labem 8:1 (6:1). Branky: Hanovec 5, Klouček 2, Černohubý z pen. – Novotný. ČK: 0:1 (Loužil). Rosice nad Labem – Chvojenec 3:2 (0:1). Branky: Růžička, Prokůpek, Bartoš – Skutil, Ehl. Hrochův Týnec – Přelovice 1:4 (0:2). Branky: Řeháček – Šprync 3 (1 z pen.), Blažek. Rozhovice – Rváčov 2:2 (0:2). Branka: Zhyhariev, Kopp – Pieies, Galamič. Stolany – Choltice 2:2 (2:1). Branky: Loučka, Tesař – Barták, Heblík. Moravany B – Nasavrky 4:2 (1:0). Branky: Švadlenka 2, Kříž, Janatka – Dostál 2. Horní Jelení – Slatiňany 1:2 (1:2). Branky: Dědič – Koblasa, J. Slavík.

I. B třída skupina B

SKUPINA B – 4. KOLO: Kunčina – Janov 2:3 (1:1). Branky: O. Brychta, Spálenský – Foff 2, Boháček. ČK: 1:0 (Šejnoha). Moravská Třebová B – Semanín 0:2 (0:0). Branky: Zadražil, Křepela. Libchavy – Dobříkov 0:4 (0:3). Branky: Derka 2, Vaněk, Vojtíšek. Jaroměřice – Lanškroun B 0:1 (0:0). Branka: Savych. ČK: 1:0 (Borýsek). Sloupnice – Březová nad Svitavou 6:0 (1:0). Branky: M. Mikulecký 3, O. Mikulecký, Zachař z pen., Valenta. Svratouch – Pomezí 5:2 (2:0). Branky: Netolický 2, Kyncl, Černý, Obrovský – Mojdl 2.
Utkání Jehnědí – Žamberk bylo odloženo (28. září).