„První jarní zápas hodnotím vesměs pozitivně. V prvním poločase jsme se ještě lehce hledali, když jsme sice více kombinovali, ale nedokázali proměňovat šance, naopak soupeř trestal naše chyby. To jsme chtěli do druhé půle změnit, což se povedlo, brzy jsme vstřelili vyrovnávací branku a utkání se nám potom povedlo otočit. A myslím, že i můj výkon měl vzestupnou tendenci spolu s celým týmem,“ okomentoval VOJTĚCH HEGER jarní janovskou mistrovskou premiéru, kterou spolurozhodl s kolegou Janem Boháčkem, autorem zbylých dvou tref do černého.

Vojtěch Heger s dcerou na hřišti v Janově.Vojtěch Heger s dcerou na hřišti v Janově.Zdroj: archiv hráče Svoje gólové konto v tomto ročníku rozšířil osmadvacetiletý fotbalista na rovnou dvacítku a patří mu v průběžném pořadí kanonýrů druhé místo za nedostižným Matoušem Novotným z Dobříkova. Sám však zdůrazňuje především dobrou práci svých spoluhráčů. „Moje branky padly po výborných přihrávkách a centrech ze strany, kdy jsem si dokázal míče v šestnáctce najít a správně zakončit,“ popisuje.

„Od mala jsem rád dával góly. Ale záleželo, na jaké pozici jsem nastupoval. Vystřídal jsem prakticky všechno, ale samozřejmě v útoku se mi to dařilo nejvíce. V našem týmu jsem od toho, abych klukům pomáhal vyhrávat, od starších se učil a mladým pomáhal v rozvoji. Střelecky se mi v téhle sezoně daří hlavně díky skvělé práci celého mužstva,“ znovu připomíná Heger.

„Vzhledem k tomu, že fotbal hraji od svého útlého mladí, tak mám spoustu skvělých i méně příjemných zážitků. Určitě bych si vzpomněl na spoustu zápasů a pár krásných gólů z každého klubu, kde jsem hrál. Když to shrnu, je pro mě každá chvíle, kdy můžu stát na hřišti, obrovský zážitek,“ vyznává se ze své lásky k fotbalu.

Vojtěch Heger prošel ve své kariéře velmi zajímavými působišti, v mládežnických kategoriích nastupoval za FC Hradec Králové, má za sebou i divizní starty za Jiskru Ústí nad Orlicí. Jak k tomu došlo, že obléká janovský dres? „Z Janova pochází jedna část mé rodiny, takže důvody jsou rodinné, časové a pracovní, protože můžu dělat fotbal hlavně pro radost, za což jsem vděčný,“ vysvětluje Vojtěch Heger.

„V Janově bylo v posledních dvou letech cílem udržet 1. B třídu. Postupem času bychom však chtěli naši hru zlepšovat a pokud možno se posouvat tabulkou do klidných vod, případně i vyšších pater tabulky. Což je i náš cíl do jarní část soutěže,“ říká Heger. Soudě podle úvodního vystoupení by se mohl naplnit.

FO Lanškroun B vs. TJ Jaroměřice.
„Kaláb Show“ stačila na remízu. V Janově úřadovalo duo Heger – Boháček

Jak je zvykem v této rubrice, závěrečný dotaz na Osobnost deníku směřuje na dění na top úrovni českého fotbalu. Jak odhaduje Vojtěch Heger boj o titul ve Fortuna:lize a naděje reprezentace na Euro v Německu? „Jakožto fanoušek Slavie bych velice rad viděl titul v Edenu. Musím ale uznat, že ve Spartě odvedli velký kus práce a díky tomu může být souboj o titul velice zajímavý. Ale i tak věřím, že mistrem bude Slavia. Od reprezentace bych rad viděl minimálně postup ze skupiny a pohledný fotbal,“ dodala opora janovského mužstva.


Načítám tabulku ...