„Na půdu Českých Heřmanic jsme jeli s cílem zabojovat o pro nás velice důležité tři body. Do utkání jsme vstoupili aktivně a vypracovali si hned několik šancí a jednu z nich proměnili. Byť náš tlak stále trval, tak jsme ze standardní situace domácích zbytečně inkasovali. Nám se ale poté během dvou minut podařilo vstřelit dvě branky a vypadalo to, že poločas dohrajeme v klidu,“ ohlíží se zkušený šestatřicetiletý fotbalista za vydařeným zápasem.

„Přesto, že jsme měli ještě několik šancí, tak jsme se opět nevyvarovali chyby v bránění a dovolili domácím vstřelit kontaktní gól. Před přestávkou nás ještě podržel gólman Pravec, který zneškodnil samostatný únik jednoho z domácích hráčů a nedovolil soupeři vyrovnat. Ve druhé polovině jsme se drželi ofenzivní taktiky, kterou nám trenér Čejka naordinoval, podařilo se nám hned zkraje odskočit na rozdíl dvou branek. Bohužel jen krátce, když se opakovala nedůslednost z prvního poločasu a gólem na 3:4 se vrátili domácí do hry. Následovala série možná až zbytečných ostřejších zákroků z obou stran, ale nakonec se nám podařilo vstřelit pátý gól a potřebné body si do konce utkání uhlídat,“ dodal na téma zápasu v Českých Heřmanicích Radek Mandlík.

TJ Sokol České Heřmanice vs. TJ Sokol Dolní Újezd.
FOTO, VIDEO: Dolní Újezd uspěl v přestřelce, Polička byla doma opět úspěšná

O svém gólovém příspěvku skromně pomlčel, ale nelze ho pochopitelně nezmínit, ostatně právě proto je kanonýrem Deníku. „Šance, kterých jsme si během utkání vypracovali mnoho, vyplynuly z kvalitní ofenzivní činnosti celého týmu. Jsem rád, že se mi ty moje podařilo proměnit. Byť jsem měl v první půli i několik neúspěšných zakončení, je důležité, že to tam nakonec třikrát spadlo,“ řekl dolnoújezdský útočník, pro kterého to bylo teprve čtvrté jarní vystoupení v barvách áčka.

Fotbalovým povoláním Radka Mandlíka je ofenzíva, takže nebylo divu, že na sebe vzal střeleckou zodpovědnost. „Jelikož jsem rodilý útočník, tak se ode mě střílení branek očekává a sem tam se jich za zápas zadaří i více. Asi nikdy nezapomenu na pětigólový zápis v Načešicích,“ má v paměti jedno ze svých životních představení.

Přes povedený duel v Českých Heřmanicích nemá Dolní Újezd v I. A třídě pořád na růžích ustláno a před nadcházejícím bratrovražedným derby s rovněž ohroženou Poličkou pořád nemá jisté setrvání ve druhé nejvyšší krajské soutěži. „I přes poměrně kvalitní herní projev dostáváme zbytečně laciné branky, které kazí nejen dojem divákům, ale i naše umístění v tabulce,“ hledá Radek Mandlík důvodu neuspokojivého umístění. Před duelem s Poličkou je však sebevědomý. „Pokud dokážeme hrát ve stejném tempu a nasazení jako proti Českým Heřmanicím, tak neočekávám nic jiného než tři body,“ je přesvědčen.

Každý z fotbalových střelců představených v této rubrice nám rovněž odpověděl na otázku, jak sledoval bitvu o ligový titul mezi Spartou a Slavií. Co na ni říkal Radek Mandlík? „Za mě si Slavia prohrála titul nekompaktními výkony v první polovině jarní části a Sparta toho dokázala využít. Ale titul pro Spartu mi jednou za devět let až zas tak nevadí…,“ usmívá se dolnoújezdský kanonýr.

Dobrou střeleckou formu potvrdil o tomto kole dalším hattrickem Vít Ehrenberger ze Svitav, tři góly zapsali ve III. třídě i Radek Milota z Vendolí a Tomáš Macek z Třebařova. Mezi mládežníky zazářili se čtyřmi trefami dorostenec Jiří Šicha (Polička/Bystré) a poličský starší žák Prokop Martinů.