Do Litomyšle přijel na jaře zatím nulový Prosetín a kdyby domácí fotbalisté s vypracovanými stoprocentními šancemi nakládali lépe, musel by si odvézt pořádný příděl. Protože však pálili často do brankové konstrukce nebo do gólmana Hlouše, zůstala skóre poměrně skromné. „Druhý domácí zápas, konečně na travnaté ploše, která mimochodem snesla nejpřísnější kritéria. V prvním poločase jsme od začátku převzali otěže utkání. Po dvou neproměněných šancích a jednom nastřeleném břevnu jsme šli do vedení Paclíkem, soupeř ovšem po ojedinělém rohu brzy vyrovnal. Po dalších našich možnostech se nakonec ujala ta Šafránkova před koncem první části hry. Druhý poločas sotva začal a Paclík upravil na 3:1. Do konce zápasu se na tomto skóre nic dalšího nezměnilo, to ale vůbec neznamená, že se na place nic nedělo. Naopak, jsme byli až do konce výrazně dominantní a jen díky skvělému Hloušovi v brance Prosetína se stav na ukazateli neměnil. Hra našeho týmu mě velice potěšila, musím hráčům poblahopřát k výkonu, který musel bavit nejen je, ale i přítomné diváky,“ byl spokojen trenér Jiskry František Dvořák st.

TJ Sokol Morašice vs. TJ Slavoj Cerekvice nad Loučnou.
Třebařovský náskok narostl na pět bodů. I poličské béčko má třetí jarní výhru

Svitavy potvrdily aktuální dobrou formu na hřišti obvykle nebezpečných Holic. „Musím říci, že na mě tentokrát působily dost odevzdaným dojmem. První poločas jsme prohráli po snad jediné střele soupeře mezi tyče, sami jsme počítali pouze zahozené gólovky. Ale po celou dobu jsme měli více hry. Do druhé půle jsme vstoupili o poznání důrazněji a konečně se střelecky prosadili. Nejprve po pěkné Chlupově přihrávce na Horáka a jeho přesném zakončení podél gólmana, o chvíli později se ujala spolupráce Chlup – Juřík – Ehrenberger a účet uzavřel tvrdou ránou z úhlu Juřík. Jinak jsme mimo jiné čtyřikrát v každém poločase stáli z očí do očí brankáři a nedokázali z toho skórovat. Výši naší výhry jsme tak spíše minimalizovali. Nicméně tři body z Holic jsou vždycky cenné,“ okomentoval duel vedoucí svitavského mužstva Oldřich Palla.

21. KOLO: Litomyšl – Prosetín 3:1 (2:1). Branky: Paclík 2, Šafránek – Modráček. Holice – Svitavy 1:3 (1:0). Branky: Chvála – Ehrenberger, Juřík, Horák. Přelouč – Horní Ředice 1:2 (1:0). Branky: Oliva z pen. – Morávek, Přibyl z pen. Choceň – Lanškroun 3:6 (1:3). Branky: Klenor 2, M. Fikejz z pen. – F. Ptáček 3, Pecháček 2, vlastní (Laky). Moravany – Pardubičky 1:4 (0:4). Branky: Peterka – Štichauer 3, Markl. Česká Třebová – Třemošnice 7:1 (4:0). Branky: J. Deml, vlastní (Malý), Polášek, Borek, Vaňous, Klímek, Bohunek – T. Oswald. Libišany – Vysoké Mýto B 4:0 (2:0). Branky: O. Kraják 2, Ujec, vlastní (Fišer). Heřmanův Městec – Lázně Bohdaneč 2:2 (1:1). Branky: Straka, Dvořáček – vlastní (Dvořáček), Břeň. 


Načítám tabulku ...