Euforie mezi fotbalisty v Moravské Třebové.Euforie mezi fotbalisty v Moravské Třebové.Zdroj: SKP SlovanZámrsk zavítal do Moravské Třebové přesně s jedenácti muži v sestavě (mimochodem šest z nich si během hry vysloužilo žluté napomínání) a bez nejlepšího kanonýra celé soutěže Rožka, ale dlouhou dobu 150 přihlížejícím divákům dokazoval, že si touží zapsat jubilejní dvacáté vítězství v sezoně, ještě v 70. minutě vedl dvougólovým rozdílem. Závěr však patřil zcela jednoznačně domácím fotbalistům, kteří zrežírovali parádní obrat. Nejprve snížil Sotolář a v závěrečné pětiminutovce totálně přetočili kormidlem Bambušek po pěkné individuální akci Lexmaula a vzápětí Smékal z nařízené penalty. Takže z 0:2 bylo rázem 3:2 a jistota postupu byla na světě! V Moravské Třebové se bude od podzimu znovu hrát nejvyšší krajská soutěž a je to zásluha kolektivu kouče Petra Václavka tvořeného hráči z vlastní klubové líhně, což je směrem do budoucna nepochybně velmi pozitivní zpráva.

Svitavská rezerva neměla před závěrečným kolem stoprocentní jistotu záchrany, naštěstí jí však na dálku pomohlo divizní Hlinsko, takže ošemetná dvanáctá pozice (má horší vzájemnou bilanci se Žamberkem – 0:3 a 3:2) pro ni s největší pravděpodobností nebude znamenat pohromu. V atraktivní přestřelce v Českých Heřmanicích (se sportovní kariérou se tam před 250 fanoušky loučila domácí legenda Tomáš Jirsák) hosté dvakrát vedli, ale nakonec jim Dominik Svoboda v 82. minutě zachránil alespoň remízu.

TJ Svitavy vs. SK Sokol Prosetín.
Svitavští nezaváhali a v posledním kole si to s Ředicemi rozdají o prvenství

Týmy Dolního Újezdu a Poličky se ve výsledném účtování sešly na 32 bodech (ještě společně s letohradským béčkem), což pro ně sice znamená jistotu udržení, ale žádný velký důvod k jásotu to určitě není. Dolnoújezdští napsali poslední kapitolu mistrovského ročníku v gólově bohatém duelu v Proseči, kde doplatili na příliš mnoho děr v obranné činnosti. Hráči Poličky a ústecké rezervy nabídli na závěr sezony hodně dietní fotbalovou podívanou, o jejímž osudu rozhodlo povedené zakončení Libora Boháčka zkraje druhého poločasu. Alchymie vzájemných duelů nakonec říká, že v konečném účtování je Letohrad sedmý, Dolní Újezd osmý a Poličce patří devátá pozice.

26. KOLO: FC Jiskra 2008 – Žamberk 0:3 (0:1). Branky: Bartoš, Stejskal, Huška. Slatiňany – Letohrad B 1:2 (0:2). Branky: Rozsypal – Procházka 2. Polička – Ústí nad Orlicí B 1:0 (0:0). Branka: Boháček. Proseč – Dolní Újezd 5:3 (3:2). Branky: Mareš 2, Rybička, Klína, Jar. Marek – Paclík, Drahoš, Vosmek. Moravská Třebová – Zámrsk 3:2 (0:1). Branky: Sotolář, Bambušek, Smékal z pen. – Bálek, Novák. České Heřmanice – Svitavy B 3:3 (2:2). Branky: Jirsák 2, Pánek – Dürr, Pikovský, Svoboda. Skuteč – Jablonné nad Orlicí 1:0 (0:0). Branka: Novotný z pen.