Jarní forma Jaroměřic. Tým z Malé Hané potřetí na jaře vyloupil cizí hřiště. Po Moravské Třebové a Bystrém zvítězil také v Březové, kde se to možná čekalo ze všech tří zmíněných případů nejméně. Rozhodující úsek hry nastal okolo odehrané hodiny, kdy se Švecovi a J. Valentovi povedlo „slepit“ dvě rychlé trefy. Zlikvidovat stav 1:3, to bylo pro domácí výběr neřešitelným úkolem. Kontaktní gól ještě dal, ale to bylo všechno.

Ilustrační foto.
Penalta v poslední minutě spasila Dolní Újezd, rezervě obrat na výhru nestačil

Tudy cesta k udržení nevede. Dny Žichlínku v krajské soutěži se povážlivě krátí. Ne a ne přijít zápas, ve kterém by se svěřenci trenéra Vlastimila Suchého chytili. Proti Moravské Třebové sledovalo publikum zcela vyrovnaný první poločas se šancemi na obou stranách. Bylo proto zarážející, jak výrazně se po přestávce změnil obraz hry. Hosté se usadili na polovině soupeře a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí. Což se dvakrát stalo, domácí ve druhé půlce herně úplně „odešli“, zatímco Slovanisté na trávníku dominovali.

Probuzení v pravý čas. Pomezí zatím na jaře tápalo, ale když mu pomalu začínalo téci do bot, tak zabralo a vyhrálo v Kunčině. Ta si v boji o záchranu nepomohla, byť hrála doma. Zápas měl solidní úroveň, asi klíčovým momentem byl druhý gól hostů, konkrétně P. Lánského, hned po návratu z kabin. Domácí sice ještě snížili, ale hostující Mojdl svým druhým zásahem v utkání zpečetil první jarní vítězství pro Pomezí.

TJ Svitavy vs. FO Lanškroun.
PODÍVEJTE SE: Ptáček a spol. udělali se soupeřem ze Svitav nekompromisní proces

Sloupnice není k zastavení. Nebýt porážky v Českých Heřmanicích, platilo by o sloupenském celku, že mu na jaře vychází všechno, na co sáhne. Ve vyrovnaných duelech vždycky najde způsob, jak se dopracovat k vítězství. Tak jako v Dobříkově, kde třikrát vedl o branku, soupeř dvakrát dotáhl, ale třetí trefa Fikejze byla tříbodová. A výsledkem je, že v příštím kole vyzve Sloupnice rivala z Jablonného k boji o druhé místo.

Semanín konečně zabral. Dvě předchozí okresní derby týmu hrajícího kouče Bohuslava Sokola nevyšla, padl v Dobříkově i doma proti Jablonnému. Na třetí pokus se v regionální bitvě dočkal úspěchu, zásluhou branky Radka Urbance udolal na jaře velmi nevyrovnaně hrající Libchavy. Úspěšného střelci tak nevadilo, že ke konci neproměnil penaltu.

Ilustrační foto.
Boršovská nadílka v existenčním duelu, opatovská spása v nastaveném čase

Jednoduchá práce pro lídra. Bystré přijelo do Českých Heřmanic s vědomím, že na hřišti suveréna soutěže se jeho naděje na zisk bodů potřebných v náročné bitvě o udržení limitně blíží nule. A tenhle předpoklad byl na hrací ploše jednoznačně potvrzen, domácí fotbalisté odehráli další střetnutí více méně v tréninkovém rytmu a zapsali si opět pohodové vítězství.

Dva góly a to bylo všechno. Málo pohledného fotbalu bylo k vidění v Jablonném nad Orlicí. Domácí přivítali lanškrounskou rezervu a vzhledem k tomu, že se jednalo o střet dvou týmů z opačných pólů pořadí, čekalo se, že svého soupeře přehrají. Nestalo se tak, o zajímavé situace před oběma brankami byla nouze po celých 90 minut a když se domácí díky standardní situací přece jenom ujali nejtěsnějšího vedení, tak se vzápětí nevyvarovali chyby v defenzivě a na světě rázem byla dělba bodů.

19. KOLO: Pomezí – Kunčina 1:3 (0:1). Branky: A. Kaláb – Mojdl 2, P. Lánský. Žichlínek – Moravská Třebová B 0:2 (0:0). Branky: Potáček, Pagáč. Semanín – Libchavy 1:0 (1:0). Branka: R. Urbanec. Březová nad Svitavou – Jaroměřice 2:3 (1:1). Branky: J. Stupka, Dufek – J. Valenta 2, Švec. Dobříkov – Sloupnice 2:3 (1:2). Branky: Vojtíšek, Vaněk – Vašina, Hanus, Fikejz. Jablonné nad Orlicí – Lanškroun B 1:1 (0:0). Branky: Lička – Jung. České Heřmanice – Bystré 7:0 (4:0). Branky: Jirsák 4, Řehák, Uher, Michal Brychta.


Načítám tabulku ...