„Byl to typický nervózní zápas o šest bodů. V první půli jsme byli lepší, snažili jsme se o kombinační hru a po jedné povedené akci jsme vstřelili vedoucí gól. Do poločasu jsme minimálně jednu ještě mohli a měli přidat. Po přestávce se soupeř podle předpokladů začal tlačit za vyrovnáním, my bohužel byli málo aktivní, zbytečně jsme odkopávali míče, které se daly hrát, ty se nám hned vracely. Z toho vyplynulo i několik šancí hostů, naštěstí Ondra Slaný byl na svém místě a všechno zlikvidoval. My jsme měli problém přidat druhou branku a uklidnit se, byť jsme do otevřené obrany možnosti také měli. Skončilo to 1:0 a to je hlavní zpráva z utkání,“ řekl kouč Poličky Roman Kysilko.

Náprava dojmu vyšla svitavskému týmu na jedničku.
Cenné tři body jsme získali po dobrém výkonu, mnou si ruce v Litomyšli

Dolní Újezd vytěžil z utkání s FC Jiskra remízu 2:2, což na první pohled nevypadá kdovíjak, ale při bližším pohledu zjistíme, že to výsledek k zahození nebyl. Domácí museli v prvním poločase dvakrát nuceně střídat, po přestávce opět, důsledkem bylo přeskupení řad, což se odrazilo na souhře. Navíc soupeř prokazoval, že jeho jarní výsledky nejsou náhodné. Újezd se sice ještě ujal v 52. minutě vedení Frňkou, ale pak se dostal pod tlak a byl rád, že to neskončilo hůře než „jen“ vyrovnáním. „Obrana byla v jednom ohni a náš celek byl rád, že utkání skončilo. Ne vždy se prochází soutěží jak nůž máslem,“ vyjádřil se klubový sekretář Jan Kabrhel.

Mladějovští fotbalisté se postarali o překvapení výhrou nad Janovem.
Došlo i na dosud neporaženého. Dolní Újezd ve dvacátém kole poprvé padl

Svitavské béčko inkasovalo v Libišanech v 1. minutě a nakročilo k očekávané porážce. Stačili na to bratři Krajákovi, ovšem hosté se prezentovali sympatickým výkonem, pojistka favorita na 3:1 padla sedm minut před koncem. „Je pravda, že ve druhém poločase jsme hráli po zranění domácího Ottmara proti deseti a fakticky na hřišti spíše proti devíti. I tak domácím jejich herní kvalita na vítězství stačila, i když za stavu 2:1 se trochu o výhru přece jenom báli,“ uvedl vedoucí mužstva Oldřich Palla.

20. KOLO: Libišany – Svitavy B 3:1 (2:0). Branky: O. Kraják 2, L. Kraják – Brázda. Rosice nad Labem – Žamberk 3:1 (1:1). Branky: Jiří Růžička, Bartoš, Pipek – Franke. Přelouč – Letohrad B 1:0 (1:0). Branka: Hejcman. Polička – Zámrsk 1:0 (1:0). Branka: Hynek. Vysoké Mýto B – Ústí nad Orlicí B 6:1 (6:1). Branky: Kuzma 2, M. Dvořák 2, Hájek 2 – Kopecký. Dolní Újezd – FC Jiskra 2008 2:2 (1:1). Branky: vlastní (Zach), Frňka – Kaplan, Dvorský. Tatenice – Lázně Bohdaneč 0:0 (0:0).


Načítám tabulku ...