„Při rozcvičce mě začala bolet záda, ale bohužel nás bylo málo, tak jsem si vzal prášek a zkusil to,“ vrací se nejprve Peterka k duelu v Moravské Třebové proti tamnímu béčku. „Bohužel jsme inkasovali rychlý gól, při kterém náš brankář smolně podklouzl a balón ho přeletěl. Potom se ke mě dostal míč z výkopu, zpracoval jsem si ho a gólmana před velkým vápnem přehodil. Myslím, že to byl pěkný gól,“ usmívá se bysterský střelec.

„Bohužel první půlku příliš nezvládl rozhodčí, hráči obou mužstev si nadávali a nechovali se sportovně. O přestávce jsme si řekli, že se uklidníme a vletíme na soupeře. A to se povedlo, dvakrát jsem po přihrávce před branku zakončoval sám pouze před gólmanem,“ popisuje Peterka cestu k hattricku a konečnému a pro hosty cennému nerozhodnému výsledku 3:3.

O víkendu proti Sloupnici to Bysterští neměli s potřebným tříbodovým ziskem příliš složité, neboť odevzdaný protivník zkolaboval hned v první části hry. „Sloupnice hrála asi prvních dvanáct minut, ale bez šancí, po prvním inkasovaném gólu podle mě úplně přestala hrát. Jednoznačně jsme byli lepší a udělali si skóre. Druhá půle byla unavená a pod dojmem uspokojení z naší strany, ani nabídnutou penaltu jsme neproměnili, ale tři body jsou důležité. U svého prvního gólu jsem přebral míč na hraně ofsajdu, zatáhl a přesně ho umístil. Druhá branka padla po dobré kombinaci na levé straně hřiště, kdy jsem balón zblízka umístil mezi tři tyče,“ vrací se třiatřicetiletý fotbalista k povedenému domácímu vystoupení.

Jako útočník si je samozřejmě vědom, že fanoušci od něho góly očekávají. „Hattrick se mi v bysterském týmu povedl potřetí. Každý útočník musí být od střílení branek, bohužel nestíhám všechny zápasy kvůli práci, protože na víkend vyjíždím pryč. Nicméně ve třech jarních zápasech jsem dal šest branek a bylo z toho sedm získaných bodů,“ je za svoji bilanci rád hráč, kterého si fotbalová veřejnost v regionu může pamatovat i z křenovských barev.

Celek SK Sloupnice (ve žlutém) je jistým sestupujícím z I. B třídy.
Pomezí se probudilo na venkovních hřištích. Jaroměřice se zasekly na domácí půdě

Pěknou kanonýrskou vzpomínku má na gól hlavou, což je podle jeho slov naprostá výjimka. „Nejsem žádná hlavičkář, takže to bylo ještě za Olešnici v utkání proti Jedovnici. Balón bych nestihl, tak jsem vyskočil a zasáhl ho takovou rybičkou. To snad bylo jedinkrát, co jsem skóroval hlavou. Jinak i za Křenov jsem také zapsal pár hattricků. Jsem rychlostní typ, takže potřebují míč do běhu,“ říká s úsměvem Jiří Peterka.

Jak už bylo zmíněno, na Bystré čeká ještě tuhý boj o to, aby si udrželo mimo sestupové pozice, a klíčový souboj přijde na řadu v neděli 19. května. Bude to derby v Pomezí, která je podobně ohroženo, takže se dá čeká zápas jako řemen. „Ano, Pomezí… Budeme makat od první minuty a musíme odvézt tři body. Osobně jsem hodně namotivovaný a nechám tam sto procent,“ hlásí Peterka.

TJ Svitavy vs. FK Česká Třebová.
Model sestupů a postupů: První fotbalové týmy mají jistotu, ať dobrou či špatnou

A jako vždy na závěr otázka pro Osobnost Deníku. Co čeká bysterský kanonýr od české reprezentace na blížícím se Euru? „No samozřejmě bych naší repre přál úspěch, ale myslím si, že ta generace srdcařů a hráčů, co byli hrdí, že jdou hrát za národní tým, už není a chodí se tam jen kvůli penězům,“ nemá Jiří Peterka moc velké iluze o současném profi fotbale.


Načítám tabulku ...