Při pohledu na los devátého kola nejvyšší krajské soutěže fotbalistů se tak trochu tajně doufalo, že by všech devět bodů mohlo zůstat na Svitavsku. Tenhle plán byl naplněn ze dvou třetin a zádrhel přišel tam, kde se to snad nejméně čekalo. Selhala totiž doposud ve slušné formě hrající Litomyšl, jejíž porážka s Chocní může být překvapením pouze pro toho, kdo zápas na vlastní oči neviděl. Domácí totiž odehráli velmi nepovedené střetnutí a soupeř si odvezl tři body zcela spravedlivě. Vytáhly se naopak Svitavy, jejich skalp nebezpečných Holic se řadí do kategorie velice cenných zisků. Třebovský Slovan herně nenadchl, ale podstatné jsou tři body a ty získal proti Luži v přehledem.

Litomyšl – Choceň 1:3

Roman Pražák, trenér TJ Jiskra Litomyšl: V domácím utkání s Chocní jsme chtěli navázat na tři body, které jsme uhráli v České Třebové, ale po tom, co jsme na hřišti předvedli, jsme si nezasloužil nic. Soupeř byl aktivnější, pohyblivější, hladovější. V prvním poločase nás skvěle třikrát podržel Jílek a jen díky němu jsme prohrávali pouze 0:1. O přestávce jsem se snažil týmu důrazně vysvětlit, že takhle se hrát nedá. Prvních patnáct minut jsme se skutečně zlepšili, dokázali srovnat a vytvořili si po standardních situacích další dvě slibné šance. Bohužel poté jsme opět polevili a Choceň nás po dvou skvěle sehraných brejkových situacích potrestala. Její výhra byla naprosto zasloužená, od nás to naopak byl nejslabší zápas za dlouhou dobu a poučení, že bez pohybu to ve fotbale nejde. Příležitost k nápravě reputace máme v úterní dohrávce v Heřmanově Městci.

Moravská Třebová – Luže 2:0

Karel Procházka, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Získali jsme „povinné“ tři body. Soupeř nebyl zase tak marný, v prvním poločase měl dokonce dvě příležitosti ke skórování po našich hrubých individuálních chybách, naštěstí je ale nezúročil. Nám se vydařila standardní situace a ujali jsme se vedení, po změně stran jsme z tlaku přidali gólovou pojistku. Hosté doplatili na to, že jich bylo málo, měli jen dva hráče na střídání a ke konci už byli dost odevzdaní. Tři body máme, ale že bychom v utkání podali nějaký super výkon, to se říci nedá.

Svitavy – Holice 4:1

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Bylo to pěkné utkání, ve kterém byli hosté v kombinaci o něco lepší, hodně spoléhali na střelce Václavka, ale ten nemohl stihnout všechno. Naši kluci dřeli po celý zápas a soupeři se vyrovnali, pouze s výjimkou závěru prvního poločasu, když náš výpadek Holice potrestaly gólem na 1:1, nic více jim však výborně chytající Cabal nedovolil. Naši první branku dal Juřík hlavou po Válkově centru. Ve druhém poločase jsme šli za vítězstvím více, definitivně jsme vedení na svoji stranu strhli po hezké střele Ehrenbergera. Posléze nám ještě vyšly rychlé protiútoky, které Juřík a Válek zakončovali do odkryté branky. Celkově jsme podali solidní kolektivní výkon, je příjemné, že jsme si takovým rozdílem poradili se silným soupeřem.

9. KOLO: Chrudim B – Horní Ředice 1:2 (1:1). Branky: 13. Zrůst – 25. Češka, 83. Hrdý. Moravská Třebová – Luže 2:0 (1:0). Branky: 24. T. Novák, 64. Smékal. Moravany – Rohovládova Bělá 3:1 (2:1). Branky: 25., 30. a 75. Knotek – 41. Kotajny. Litomyšl – Choceň 1:3 (0:1). Branky: 54. Štoudek – 31. Gronych, 59. Benda, 71. Štanglica. Heřmanův Městec – Proseč 5:3 (1:1). Branky: 60., 64. a 68. Salfický, 4. Trnka, 84. Pilný z pen. – 42. Menc, 67. Vopařil z pen., 88. Klíma z pen. Pardubičky – Česká Třebová 4:4 (1:3). Branky: 21. Norek, 58. Knyshov, 69. Valenta, 82. Štědrý – 18. a 36. Novotný, 14. Deml, 78. Roušar. Třemošnice – Lanškroun 0:0 (0:0). Svitavy – Holice 4:1 (1:1). Branky: 24. a 73. D. Juřík, 63. Ehrenbeger, 90. + 1. Válek – 45. + 1. Václavek.