Nejistota je daná i tím, že stále není jisté, kolik týmů bude sestupovat. Čtrnáctý a třináctý určitě, jestli i dvanáctý, to určí jednak divizní osud Hlinska a jednak porovnání se skupinou A (aktuálně Rváčov 26 bodů – Jaroměřice 26 bodů). Je tedy jasné, že ohrožené celky budou s napětím sledovat dění hned v několika soutěžích naráz. Hlavně se však musí soustředit na vlastní výkony.

Na sestupovou pozici se vrátilo Pomezí, které odehrálo zajímavý zápas v Janově. Domácí favorit šel sice záhy z penalty do vedení, ale hosté se v dalším průběhu rozehráli k dobrému výkonu, do poločasu se štěstím vyrovnali a po rovnovážné druhé půli šli v 84. minutě zásluhou přesné střely Šmída dokonce do vedení. Janovský střelec Heger sice hned vzápětí dotáhl na 2:2, ale nakonec to byli hráči Pomezí, kdo byl k vítězství blíže, když po posledním nákopu do vápna zatřásli břevnem. Centimetry je dělily od výhry, která by se jim tuze hodila…

TJ Svitavy vs. ŽSK Třemošnice.
FOTO: Splněná „povinnost“ pro Svitavy. Mladík Šmíd zařídil Jiskře výhru v Chocni

Jaroměřice po třech domácích nezdarech v řadě zvládly zápas proti odsouzené Sloupnici, ale to je z jejich pohledu pouze splněná „povinnost“, chleba se bude lámat v závěrečných dvou kolech.

Po ostudném vystoupení v Jehnědí se do ekipy vážně ohrožených celků připojilo rovněž moravskotřebovské béčko. K desetigólové nakládačce snad není potřeba připojovat žádný obsáhlý komentář, snad jenom neveselé konstatování, že v minulých dvou kolech Slovan obdržel celkem sedmnáct branek. A s tím se do klidnějších vod opravdu zaplout nedá. Naopak v Jehnědí panovala po takové kanonádě pochopitelně dobrá nálada.

Naopak z nejhoršího venku je, jak se zdá Bystré, které z posledních čtyř utkání vytěžilo parádních deset bodů a vyhrálo potřetí v řadě. A skalp silné lanškrounské rezervy, to je výsledek mající vysokou hodnotu. Zařídila ho dvojice Čori – Steiner, která ještě v úvodní čtvrthodině hry „slepila“ dva zásahy. Hosté závěr sice zdramatizovali kontaktní trefou, ale Bysterští si tři body nenechali sebrat a udělali ohromný krok k záchraně.

TJ Sokol České Heřmanice vs. TJ Sokol Dolní Újezd.
FOTO, VIDEO: Újezd ztratil výhru v nastavení z penalty. Derby vyznělo pro Slovan

Sousedské derby v Semaníně více méně demonstrovalo aktuální rozpoložení obou týmů a nutno konstatovat, že domácí musí být hodně rádi, že mají nahráno dostatek bodů z podzimu, protože se svojí jarní formou by jinak padli do existenčních potíží. Českotřebovské béčko rozhodlo zápas ve svůj prospěch výtečným závěrem prvního poločasu.

V Dobříkově se slavilo, tamní fotbalisté převzali pohár za svůj absolutně suverénní triumf v nejnižší krajské soutěži a ke všeobecnému nadšení na hřišti i v hledišti přispěli exhibiční výhrou nad Kunčinou.

Duel v Tatenici pro sebe rozhodli hosté z Březové, byť skoro celý druhý poločas bojovali bez vyloučeného kapitána Dufka. I v deseti to však byli oni, kdo vstřelil vítězný gól, domácí se v zakončení trápili.

Nejlepší tým krajské fotbalové I. B třídy skupiny B byl v sezoně 2024/2025 ten dobříkovský.Nejlepší tým krajské fotbalové I. B třídy skupiny B byl v sezoně 2024/2025 ten dobříkovský.Zdroj: FB TJ Sokol Dobříkov

24. KOLO: Janov – Pomezí 2:2 (1:1). Branky: Heger 2 (1 z pen.) – Mojdl, Šmíd. Jehnědí – Moravská Třebová B 10:1 (6:0). Branky: Andrle 3, Vodvárka 2, J. Gregar 2, Rozlívka, D. Gregar – Kudyn. Tatenice – Březová nad Svitavou 1:2 (1:1). Branky: D. Tareš – Dufek, Říkovský. Dobříkov – Kunčina 7:1 (4:1). Branky: Vaněk 2, Sedlák 2, Novotný 2, Vojtíšek – P. Kaláb z pen. Jaroměřice – Sloupnice 5:2 (3:0). Branky: Valášek 2, J. Valenta, Hrbata, Vacula – Černý, Šafek. Semanín – Česká Třebová B 1:5 (1:4). Branky: Gregor – Polášek 2, Kubát z pen., Horák, Rybka. Bystré – Lanškroun B 2:1 (2:0). Branky: Čori, Steiner – Hymr.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...