Duel Svitav s Třemošnicí měl být toliko otázkou výše skóre. O vítězství favorita skutečně nebylo nejmenších pochyb, o kdovíjaké spokojenosti s předvedenou hrou však nemohlo být řeči. „Dá se říci, že to byla splněná povinnost, ale nic navíc. Jakmile jsme vedli 2:0, tak jako když utne, předváděli jsme přehršel chyb a nepřesných přihrávek, moc ke koukání to nebylo. Nejlepším hráčem na place byl zkušený třemošnický gólman Žďánský. K prvnímu gólu nám pomohl soupeř vlastencem, o zvýšení na 2:0 se po solidní akci a centru Tůmy postaral hlavou Horák. A pak bylo prakticky po fotbale. Ve druhém poločase nám nejprve třetí branka nebyla uznána pro ofsajd, v závěru se individuálně prosadil Juřík a zpečetil výsledek,“ okomentoval utkání vedoucí mužstva Oldřich Palla.

TJ Sokol České Heřmanice vs. TJ Sokol Dolní Újezd.
FOTO, VIDEO: Újezd ztratil výhru v nastavení z penalty. Derby vyznělo pro Slovan

Litomyšlská Jiskra se před zápasem v Chocni potýkala s četnými absencemi, ale poradila si s tím zdárně a mladí dorostenci ukázali svoji perspektivu. David Šmíd byl v 73. minutě autorem rozhodující branky zápasu. „Dobrý terén, příjemné fotbalové počasí a výhra 1:0, kterou zajistil osmanáctiletý Šmíd. Debut v základní sestavě sedmnáctiletého Gruse, navíc na místě stopera, se velice vydařil a Matyáš prokázal, že je to hráč, který patří do dospělé kategorie. Před utkáním jsme řešili další hráčské ztráty, především v defenzívě. Zápas jsme i tak zvládli, zaslouženě získali třetí výhru v řadě a udrželi se tak v horní polovině tabulky,“ chválil svůj tým trenér František Dvořák st.

Další vystoupení čekají na oba okresní zástupce hned tuto středu 29. května, kdy předehrávají zápasy 29. kola. Svitavy zajíždějí do Vysokého Mýta a Litomyšl přivítá Přelouč. Obě utkání začínají v 17.30.

28. KOLO: Moravany – Česká Třebová 0:5 (0:4). Branky: Novotný 2, Klímek, J. Deml, M. Deml z pen. Lanškroun – Vysoké Mýto B 4:0 (3:0). Branky: Pecháček 2, Komínek, Skalický. Choceň – Litomyšl 0:1 (0:0). Branka: Šmíd. Svitavy – Třemošnice 3:0 (2:0). Branky: vlastní (Holubec), Horák, Juřík. Pardubičky – Heřmanův Městec 1:2 (0:2). Branky: Svatoň – Kalous, Hauf. Horní Ředice – Prosetín 5:0 (3:0). Branky: Morávek 2, Machatý, Pithart, Norek. Holice – Libišany 15:0 (8:0). Branky: Křtěn 3, Kaufman 3, Prokop 3, Vodák, J. Jedlička, Chvála, Záhrobský z pen., Hanč, Kovařík. Lázně Bohdaneč – Přelouč 0:0 (0:0).


Načítám tabulku ...