Snazší cestu do finále měli bohdanečští fotbalisté, kteří nasázeli do sítě litomyšlské Jiskry během úvodních čtrnácti minut hry (!) čtyři góly a sny klubu ze Smetanova města o tom, že si zahraje v ligovém svatostánku, tím byly hned v zárodku rozmetány na prach. Podstatnou zásluhu na tom měl bleskovým hattrickem Tomáš Klátil. Mužstvo z Libišan byla zřejmým favoritem, jenže Přelouč o kolo dříve v podobné pozici tvrdě vytrestala Svitavy a nebyla vůbec daleko, aby překvapení zopakovala. Dvakrát totiž v zápase vedla a domácí teprve v 83. minutě odvrátili vyrovnáním Vaníčka nečekanou pohromu, aby následně lépe zvládli penaltový rozstřel.

Na programu byly také některé dohrávky odložených utkání mistrovských soutěží. V krajském přeboru byl odmazán poslední zápasový dluh a vysokomýtské béčko posílilo svoje naděje na záchranu soutěže, když zásluhou hattricku Kryštofa Kabrhela otočilo vývoj střetnutí s Pardubičkami.

PARDUBICKÝ KRAJ

POHÁR HEJTMANA – semifinále: Lázně Bohdaneč – Litomyšl 4:1 (4:1). Branky: Klátil 3, Kárský – M. Severa. Libišany – Přelouč 2:2 (1:1), na penalty 4:3. Branky: L. Kraják, Vaníček – Hladík, Chaloupský.

KRAJSKÝ PŘEBOR – 21. kolo: Vysoké Mýto B – Pardubičky 3:2 (1:2). Branky: Kabrhel 3 – Svatoň, Müller.

I. B TŘÍDA skupina A – 18. kolo: Hrochův Týnec – Stolany 2:4 (1:3). Branky: Lištván, Friček ml. – Beneš, Vácha, Meduna, Kopecký.

I. B TŘÍDA skupina B – 18. kolo: Moravská Třebová B – Janov 2:2 (1:2). Branky: Bubela z pen., Pagáč – Boháček, vlastní (Schreiber).