To je třeba případ třetiligových Živanic, které budou ve východočeském derby proti Převýšovu hledat cestu, jak uniknout z nelichotivého posledního místa tabulky, což je pro ambiciózní klub pozice značně nedůstojná. To soupeř je na tom s aktuální formou lépe, vyhrál pětkrát v řadě a sebevědomí tudíž bude nepochybně na jeho straně.

Pozici v popředí soutěže si chce upevnit ústecká Jiskra a před zápasem proti Královu Dvoru si může vytyčit ještě jeden cíl. Jako třetí celek soutěže má záporné skóre, což je svého druhu kuriozita, nicméně přednímu mužstvu třetí ligu by jistě slušelo, aby ho překlopilo do kladných čísel.

ČFL

Pátek 16:00: TJ Sokol Živanice (18., 7, 9:17) - SK Převýšov (6., 15, 14:12).

Sobota 16:00: Jiskra Ústí nad Orlicí (3., 17, 12:13) - FK Králův Dvůr (9., 13, 8:8).

Divize C

Pátek 16:30: SK Český Brod (14., 7, 11:11) - Spartak Slatiňany (10., 9, 13:12).

Neděle 16:00: SK Benátky nad Jizerou (2., 15, 18:9) - SK Vysoké Mýto (6., 12, 14:8).

Neděle 16:00: FK Kolín (9., 10, 7:10) - Fotbalový klub Pardubice B (5., 14, 9:6).

Víkend na krajských trávnících

Krajský přebor

Pátek: Letohrad - Moravská Třebová (15:30). Sobota: Litomyšl - Třemošnice (10:15), Žamberk - Heřmanův Městec, Choceň - Holice (15:30). Neděle: Luže - Chrudim B (14:00), Hlinsko - Dolní Újezd, Svitavy - Moravany, Lanškroun - Česká Třebová (vše 15:30).

I. A třída

Sobota: Svitavy B - Ústí nad Orlicí B (hř. UMT SY-Lány), Rohovládova Bělá - Rosice nad Labem (hř. Pardubice Dolíček), Načešice - Kunčina, Přelouč - Tuněchody (vše 15:30). Neděle: Horní Ředice B - Vysoké Mýto B, Polička - Zámrsk, Ústí nad Orlicí B - Pardubičky (vše 15:30).

I. B třída, skupina A

Sobota: Lázně Bohdaneč - Řečany (10:15), Starý Mateřov - Libišany, Choltice - Proseč, Rozhovice - Nasavrky (vše 15:30). Neděle: Horní Jelení - Dobříkov, Sruby - Skuteč, Prosetín - Stolany (15:30).

I. B třída, skupina B

Sobota: Dolní Újezd B - Lanškroun B, Moravská Třebová B - Janov, Opatovec - Tatenice (vše 15:30). Neděle: FC Jiskra - Semanín (hř. Králíky), Řetová - Žichlínek, Pomezí - Libchavy, Sloupnice - Jablonné (vše 16:00).

Víkend na okresních trávnících

Pardubicko

Okresní přebor

Sobota: Moravany B - Nemošice, Újezd - Chvojenec, Mikulovice - Staré Hradiště, Dříteč - Torpedo Pardubice (vše 16:00). Neděle: Sezemice - Ostřešany, Křičeň - Rohoznice, Přelouč B - Srch (vše 16:00).

III. třída

Sobota: Přelovice - Jaroslav, Dražkovice - Staré Čívice, Valy - Lány na Důlku, Roveň - Dašice, Pardubičky B - Bukovka, Opatovice B - Tetov (vše 16:00). Neděle: Mnětice - Srch B ( 16:00).

IV. třída Holicko

Pátek: Horní Ředice B - Ostřetín (15:00). Sobota: Veliny - Nemošice, Vysoké Chvojno - Litětiny (oba 16:00). Neděle: Chvojenec B - Opatovice B, Býšť - Starý Mateřov B, Dříteč B - Dašice B (vše 16:00).

IV. třída Přeloučsko

Sobota: Jankovice - Lázně Bohdaneč B, Rybitví - Semín (oba 16:00). Neděle: Selmice - Zdechovice, Dolany - Rohovládova Bělá B, Újezd B - Řečany B, Staré Ždánice - Přelovice B, Choltice B - Lipoltice (vše 16:00).

Chrudimsko

Okresní přebor

Sobota: Křižanovice - Krouna, Hrochův Týnec - Slatiňany B, Rváčov - Ronov (vše 16:30). Neděle: Miřetice - Chroustovice, Heřmanův Městec B - Svídnice, Svratouch - Holetín, Kameničky - Kočí (vše 16:30).

III. třída

Sobota: Bítovany - Vítanov (16:30). Neděle: Tuněchody B - Žlebské Chvalovice, Dřenice - Horní Bradlo, Ronov B - Rosice, Luže B - Chrast, Zaječice - Orel, Ctětín - Bořice (vše 16:30).

IV. třída

Sobota: Prachovice - Jenišovice, Trhová Kamenice - Dřenice B, Skuteč B - Bojanov (vše 16:30). Neděle: Městec - Miřetice B (15:00), Vraclav - Načešice B, Krouna B - Míčov (oba 16:30).

Orlickoústecko

Okresní přebor

Sobota: Jehnědí - Těchonín, Dolní Čermná - České Heřmanice (oba 15:00), Rybník - FC Jiskra 2008 (15:30), Albrechtice - Verměřovice (16:00). Neděle: Dolní Dobrouč - Rudoltice, Klášterec nad Orlicí - Žamberk B, Sopotnice - Brandýs nad Orlicí (vše 15:30).

III. třída

Sobota: Kunvald - Rudoltice B (15:00), Česká Třebová B - Boříkovice, Mistrovice - Helvíkovice, Žichlínek B - Dolní Třešňovec (vše 15:30). Neděle: Tatenice B - Kerhartice, Luková - Lichkov (oba 15:30).

Svitavsko

Okresní přebor

Sobota: Jevíčko - Jaroměřice, Radiměř - Horní Újezd, Cerekvice nad Loučnou - Mladějov (vše 15:30). Neděle: Linhartice - Dlouhá Loučka, Městečko Trnávka - Kamenná Horka, Morašice - Opatov, Bystré - Březová nad Svitavou (vše 15:30).

III. třída

Sobota: Rohozná - Sebranice, Křenov - Čistá, Třebařov - Moravská Třebová C, Hradec nad Svitavou - Borová, Boršov - Kunčina B (vše 15:30). Neděle: Trstěnice - Koclířov (15:30).