Závěry obou poločasů, to byly fáze zápasu, kdy svitavští fotbalisté rozhodli domácí duel proti Třemošnici. Všechny tři zásahy vstřelili tzv. do šatny. To moravskotřebovský Slovan na poslední minuty nečekal, ten rozebral konkurenta do šroubku daleko dříve.

Proseč – Litomyšl 0:5

Roman Pražák, trenér TJ Jiskra Litomyšl: Po dvou porážkách v řadě jsme do Proseče jeli s jasným cílem vrátit se na vítěznou vlnu. Věděli jsme, že nás čeká specifické prostředí a soupeř, který těží především z dlouhých autů, standardních situací a nakopávaných míčů. V prvním poločase nám tímto dělal velké problémy a i s trochou štěstí jsme neinkasovali právě po dlouhých vhazováních neinkasovali. Kombinačně jsme ale soupeře přehrávali, lépe se hýbali a rezultovalo z toho poločasové vedení. O pauze jsme apelovali na to, abychom nepolevili a snažili se co nejdříve přidat druhou branku. To se nám podařilo, od té doby jsme hru naprosto ovládli, přidali další branky a celou řadu dalších šancí jsme ještě nedotáhli do konce. Za druhý poločas jsme si vítězství jednoznačně zasloužili.

Rohovládova Bělá – Moravská Třebová 3:8

Karel Procházka, trenér SKP Slovan Moravská Třebová: Z vývoje utkání jsem byl sám překvapen. Soupeř měl tři čtyři hráče schopné hrát krajský přebor, kolem nich byli mladíci, kteří sice bojovali, ale na nás nestačili. Výsledek hovoří jasnou řečí, mrzí mě ztráta koncentrace v závěru zápasu, kdy jsme zbytečně inkasovali. Teď nás čekají protivníci z popředí tabulky, svým způsobem pro nás začíná opravdová soutěž. Těšíme se na neděli, kdy vyzveme vedoucí Horní Ředice.

Svitavy – Třemošnice 3:1

Oldřich Palla, vedoucí mužstva TJ Svitavy: Soupeř se u nás prezentoval jako velice nepříjemný, běhavý a bojovný celek. Navíc udeřil z prvního vážnějšího protiútoku, kdy po naší ztrátě na útočné polovině a dlouhém nákopu prošel mezi stopery Jelínek a zavěsil. Naše snaha vedla k obratu po dvou gólech „do šatny“, kdy se nejprve pěkně o tyčku trefil Bednár a po něm se po uvolnění v šestnáctce prosadil Svoboda. Po přestávce jsme měli více ze hry, ale z převahy nic nevytěžili, kromě zahozené tutovky Ehrenbergera, který zblízka přestřelil. V posledních deseti minutách nás hosté zatlačili a Cabal musel vytasit vynikající zákrok při šanci Šmídla, aby nám uchránil vítězství. To v závěru pojistil Svoboda, když si položil i gólmana a skóroval „do prázdné“. Ceníme si zisku tří bodů z těžkého utkání.

10. KOLO: Holice – Česká Třebová 1:1 (0:0). Branky: 77. T. Jedlička – 70. Herclík. Rohovládova Bělá – Moravská Třebová 3:8 (1:6). Branky: 21. Pitter, 86. Pithart, 88. Kotajny – 20., 39. a 85. Bednář, 13. a 22. Šmerda, 44. Krystl, 45. Holub, 70. Smékal. Lanškroun – Chrudim B 2:2 (2:0). Branky: 3. Doležal, 11. F. Ptáček – 48. Brychnáč, 49. Vácha. Choceň – Pardubičky 3:1 (1:0). Branky: 28. a 67. Benda, 72. Fikejz – 89. Tuťálek. Horní Ředice – Moravany 1:0 (1:0). Branka: 40. Švec. Luže – Heřmanův Městec 1:2 (1:0). Branky: 41. Veis – 51. Levinský, 81. Pilný. Proseč – Litomyšl 0:5 (0:1). Branky: 32., 64. a 67. Kundera, 73. Paclík, 87. Tomšů. Svitavy – Třemošnice 3:1 (2:1). Branky: 44. a 90. I. Svoboda, 43. Bednár – 10. Jelínek.


Načítám tabulku …