Duel svitavského béčka se Žamberkem byl bojem o velmi potřebné záchranářské body. Domácí se nastartovali k vítězství trefou Palatky těsně před poločasovým hvizdem, klíčovou pasáží zápasu se však ukázala být teprve závěrečná dvacetiminutovka a střelecký souboj mezi Davidem Juříkem a Mikulášem Cvikem. Oba elitní kanonýři se prosadili hned dvakrát, Cvik pokaždé odpověděl na Juříkovy zásahy, ale tři body zůstaly přece jenom doma, protože žamberský gól na 3:2 přišel v 88. minutě a to bylo příliš pozdě na to, než aby se hosté ještě sešikovali k déletrvajícímu náporu.

V krizi se nacházejí fotbalisté Jablonného a po dvou jarních kolech se propadli do sestupového pásma. V domácím měření sil proti Dolnímu Újezdu si, lidově řečeno, ani neškrtli. Újezd potvrdil svoji velkou ofenzivní sílu, který výrazně získala na údernosti po návratu Petra Štarmana z Litomyšle. Právě on po čtvrthodině otevřel účet, o navýšení náskoku se po spolupráci s Novotným postaral Drahoš. Po změně stran hosté bez větších potíží eliminovali snahu soupeře o návrat do utkání a trpělivě si počkali na vlastní příležitosti. Klid na jejich kopačky přineslo po pěkné kombinaci další gólové zakončení Štarmana a razítko na jednoznačný výsledek přidal pohodlným zakončením po ideální Štarmanově přihrávce L. Jireček. Dolní Újezd vyhrál druhé jarní utkání a v dalším kole vyzve lídra ze Zámrsku, což může být velmi zajímavá podívaná.

TJ Svitavy vs. Sokol Moravany.
PODÍVEJTE SE: Svitavy splnily „povinnost, Jiskra vybojovala v koncovce cenný bod

Dva zápasy, skóre 0:8, ani bod. Taková je dosavadní jarní truchlivá bilance Poličky a je jasné, že tudy cesta do klidných tabulkových vod rozhodně nepovede. V Proseči to z pohledu hostů docela dlouho vypadalo nadějně, jenže to by nesměla přijít osudná pasáž po hodině hry, kdy soupeř „slepil“ v rychlém sledu dva přesné zásahy a s poličskými plány byl amen. Útočná fáze zůstala bezzubá až do konce duelu.

Těžkou zkoušku podstoupil moravskotřebovský Slovan na půdě nebezpečných Slatiňan. Výsledkem jeho úsilí je bezbranková plichta a teprve další průběh sezony ukáže, jak cenný tenhle výsledek vlastně bude. Co hosty muselo mrzet, to je skutečnost, že od 69. minuty hráli v početní výhodě po druhé žluté kartě domácího Pytlíka, jenže „přesilovou hru“ nedokázali zužitkovat.

Fotbalisté z Králík a Červené Vody přečkali před pěknou diváckou kulisou bez úhony sotva úvodní dvacetiminutovku. Potom proměnil nařízený pokutový kop Rožek a domácí mančaft rozjel k potěše svých fanoušků exhibici. Autor první branky si ji osladil hattrickem, přidali se k němu spoluhráči a především ve druhém poločase se řešila jenom výše skóre.

Slavoj Cerekvice nad Loučnou vs. TJ Hradec nad Svitavou.
Třebařovu stačila na další výhru jedna trefa. Klesal a Širůček zapsali hattricky

Další kanonáda byla k vidění v Ústí nad Orlicí, v derby domácího béčka s Českými Heřmanicemi padlo dokonce deset branek. Dlouho to přitom vypadalo, že Ústí, které postavilo velmi silnou skvadru s řadou hráčů ze širšího divizního kádru, uštědří rivalovi také slušný výprask. Po necelé hodině hry zvyšoval Mikulecký vedení svého týmu na 5:0 a s hosty to v tu chvíli nevypadalo vůbec dobře. Do hry však v jejich dresu naskočil Tomáš Pánek a ten se zjevně s odevzdáním zápasu nehodlal smířit, takže čistým hattrickem (!) koncovku utkání alespoň malinko zamotal. Domácí fotbalisté však na snížení na 5:3 reagovali další trefou a rýsující se drama nepřipustili. Odměnou jim budiž posun na průběžnou třetí příčku.

Letohradská rezerva se podělila o body se Skutčí a pro domácí celek to rozhodně nebyl výsledek k zahození, byť mohl trochu litovat, že neudržel těsný náskok do konce poločasu a nechat si dát klasický gól do šatny. Jak domácí Filip, tak hostující Talácko se přitom krásně trefili z trestných kopů. Vyrovnaná druhá půle nepřinesla ani na jedné straně akci, která by vedla ke gólovému řešení a rozuzlení tohoto střetnutí.

16. KOLO: Zámrsk – FC Jiskra 2008 9:0 (4:0). Branky: Rožek 3 (1 z pen.), Gerčák 2, Houžvička, Matoušek, Bezdíček, Jiráský. Svitavy B – Žamberk 3:2 (1:0). Branky: D. Juřík 2, Palatka – Cvik 2. Letohrad B – Skuteč 1:1 (1:1). Branky: Filip – Talácko. Ústí nad Orlicí B – České Heřmanice 6:4 (4:0). Branky: Paata 2, Mikulecký 2, Faltus, Krátký – Pánek 3, Jirsák. Jablonné nad Orlicí – Dolní Újezd 0:4 (0:2). Branky: Štarman 2, Drahoš, L. Jireček. Proseč – Polička 2:0 (0:0). Branky: Hromádka, Koutný. Slatiňany – Moravská Třebová 0:0 (0:0).


Načítám tabulku ...