Svitavské fotbalisty zastihl závěr sezony v neskutečné fazóně. Od začátku května ztratili body pouze remízou v Litomyšli, jinak vyhrávají, a to převážně rozdílem třídy. V České Třebové soupeři nasypali „bůra“ do poločasu a nezůstalo jen u toho. „Výsledek a časy obdržených branek hovoří za vše. Do utkání jsme vstoupili nesoustředěně a nezodpovědně. Hosté hrající momentálně v nejlepší formě v krajském přeboru nás přehrávali ve všech směrech a hlavně byli velice produktivní. Po sedmnácti minutách bylo o osudu utkání rozhodnuto a zbytek zápasu se dohrával pouze z povinnosti,“ glosoval českotřebovský trenér František Dvořák ml.. „Myslím, že první poločas dobře charakterizovala slova domácího vedoucího týmu Miloslava Cinka, který mi o přestávce řekl: Do České Třebové přijel ze Svitav Manchester. V našem podání to byl fotbal, jaký bychom měli hrát. Pečlivá obrana, kombinační hra, tlačení se do šancí, častá střelba. Pomohl nám samozřejmě rychlý vedoucí gól, brzy jsme přidali další a hru jsme zcela ovládli. Ve druhém poločase přišlo trochu uspokojení, ale celkově se na náš výkon dalo koukat a byl to fotbal na úrovni. Věřím, že ve stejném duchu odehrajeme také poslední duel doma proti Holicím,“ uvedl vedoucí mužstva Oldřich Palla.

Gól v poslední minutě a Bystré sahá po triumfu. Trnávka je jistým sestupujícím

Moravskotřebovský Slovan přijel k derby do Litomyšle bojovat prakticky o poslední reálnou naději na záchranu, ale jeho projev tomu příliš neodpovídal. Jiskra si bez většího výdeje sil zajistila do poločasu bezpečný náskok, druhá část hry nestála za moc ani z jedné strany. „V posledním domácím utkání této sezony jsme přivítali Moravskou Třebovou. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, na hřišti dominovali, vytvářeli jsme si šance, bohužel se nám podařilo z drtivého tlaku vytěžit jenom jednu branku. Potom zahrozil soupeř když nastřelil z ojedinělé akce břevno. V průběhu prvního poločasu jsme se prosadili ještě dvakrát, nejprve po dobrém presinku Petra Kundery a následně z dalšího rohového kopu Petrem Škeříkem. V druhém poločase jsme chtěli pokračovat stejně a dávat další branky, výrazně jsme prostřídali, takže prostor dostali další hráči, ale góly jsme bohužel nepřidali, naopak jsme po naší nedůslednosti jednou inkasovali. Zasloužená výhra, nicméně druhý poločas byl z naší strany špatný. Čeká nás poslední zápas v Třemošnici, pokud ho zvládneme, tak znovu skončíme v první trojice, takže o motivaci máme postaráno,“ vytyčil pro příští týden jasný cíl litomyšlský trenér Roman Pražák.

Lanškrounu zůstanou „stupně vítězů“ v tomto ročníku krajského přeboru pravděpodobně odepřeny, ale v hodnocení venkovní úspěšnosti má druhou nejlepší bilanci hned po Horních Ředicích. V Heřmanově Městci zapsal osmou výhru z cizího hřiště v tomto ročníku. „Naše vedení po prvním poločase odpovídalo průběhu hry a poměru sil, protože jsme byli trochu fotbalovější než soupeř, který se soustředil na nakopávané míče a standardní situace, ze kterých dovedl být nebezpečný. Vstup do druhé půle byl z naší strany statický, na což jsme doplatili inkasovanou brankou snad po prvním centru soupeře do šestnáctky po změně stran. Z této studené sprchy jsme se však oklepali, pomohli si střídáním a znovu převzali herní iniciativu. Odměnou nám byly dva góly, kdy se ve vápně prosadil František Ptáček a rozhodl o výsledku. Jsem spokojen s vítězstvím dosaženém v pěkném fotbalovém prostředí před početnou diváckou kulisou,“ řekl trenér Lanškrouna Pavel Hrabáček.

Moravskotřebovští sáloví fotbalisté na Lize mistrů v Itálii.
Bronz z Ligy mistrů pro Šakaly. Porazil je jen v semifinále český konkurent

Dalším týmem, jemuž jarní finiš vychází na jedničku, je choceňský Spartak. Ten v průběhu jara rázně zahnal existenční problémy, aktuálně zapsal pátou výhru v řadě a klepe na vrata horní poloviny tabulky. Tonoucí Moravany nebyly pro domácí celek vážnou překážkou. „Výsledek odpovídá momentální formě obou mužstev. Jsme na vítězné vlně a třemi body jsme potvrdili pohodu a soudržnost, kterou v posledních zápasech prožíváme,“ pochvaloval si hrající trenér Petr Zahálka po hladkém vítězství.

V roli obětních beránků se představili fotbalisté vysokomýtského béčka v Libišanech. Sotva totiž dali dohromady jedenáctku schopnou nastoupit a v takovém rozpoložení nemohli druhému týmu přeboru ladícímu formu na čtvrteční finále Poháru hejtmana proti Lázním Bohdaneč vůbec konkurovat. Skóre tomu také odpovídalo…

29. KOLO: Litomyšl – Moravská Třebová 3:1 (3:0). Branky: Folta, Kundera, Škeřík – Olejník. Přelouč – Pardubičky 1:0 (0:0). Branka: Čada. Česká Třebová – Svitavy 1:6 (0:5). Branky: Vaňous – Válek, Horák, Ehrenberger, F. Čížek, D. Juřík, Brázda. Choceň – Moravany 4:0 (3:0). Branky: Kužma, Fikejz, Štanglica, Laky. Holice – Třemošnice 0:1 (0:1). Branka: Šebek. Libišany – Vysoké Mýto B 8:0 (5:0). Branky: Vaníček 2, Kovaliv 2, Fidra, Kaufman, Záruba, L. Kraják. Horní Ředice – Lázně Bohdaneč 1:0 (1:0). Branka: Přibyl. Heřmanův Městec – Lanškroun 1:3 (0:1). Branky: Salfický – F. Ptáček 2, Skalický.