O ústeckém vítězství v podstatě nebylo pochyb, neboť domácí byli prakticky po celou dobu zřetelně lepším mužstvem na trávníku. Sice se při svém tlaku nevyvarovali defenzivního zaváhání, z něhož rezultovala penalta a Kyllarovo vyrovnání na 1:1, jenže daleko více mezer bylo v obranné činnosti hostů. A Ústečtí to nemilosrdně trestali, zejména ve druhém poločase byla jejich převaha zcela jednoznačná a při lepší produktivitě mohlo být skóre klidně vyšší.

Zámrsk odehrál bezbrankový duel v Proseči. Byl to spíše devadesátiminutový boj než pohledný fotbal, výraznějších brankových příležitostí bylo pomálu a pokud už se nějaká narodila, nebyla přesně zakončena, takže výsledná dělba bodů celkem odpovídala dění na hrací ploše.

TJ Svitavy vs. FK Přelouč.
Přes porážku pochvala. Hráči Jiskry zápas odpracovali, ačkoli nebyli všichni fit

Nečekané potíže měl moravskotřebovský Slovan, „povinné“ vítězství proti FC Jiskra 2008 vybojoval v samotném závěru s velkým štěstím. Hosté se postarali o počáteční šok, když po pár minutách otevřeli po hlavičce T. Vyšohlída skóre. Favorit tak musel dotahovat a tahle disciplína mu šla hodně ztuha. Na vyrovnání se sice nečekalo dlouho, ale postaral se o něj smolným vlastencem Kolbe. Domácí se ne a ne prosadit a kdo ví, jak by to s nimi dopadlo, kdyby po změně stran hostující Šmolík ve vyložených pozicích zakončil přesněji. Spása pro Slovan přišla v nastaveném čase, nařízeného pokutového kopu se ujal Smékal a s pořádnou „klikou“ procedil balon přes rukavice gólmana. Výhru Moravské Třebové nelze označit jinak než jako šťastnou.

Nevedlo se Žamberku, k utkání proti Slatiňanům nastoupil na náhradním hřišti v Nasavrkách a první poločas nevypadal z jeho pohledu úplně zle. Po přestávce se však hosté postupem času vytráceli ze hřiště a soupeř z Chrudimska nakonec zvítězil vcelku přesvědčivě.

TJ Sokol Vendolí vs. TJ Tatran Mladějov.
Vendolí odčarovalo kouzlo mladějovského lídra. Lukáš Fuchs se stal hrdinou dne

Jarní střet fotbalistů Poličky a Dolního Újezdu skončil v ohromných emocích a příjezdem policejní hlídky na stadion, vzpomínky jsou mezi „pamětníky“ doposud živé. Poprvé od června se nyní oba týmy potkaly znovu a duel se tentokrát odehrál v klidu a míru na hřišti i v hledišti. Fotbalově to však žádná hitparáda nebyla. Gólově bylo všechno hotovo během deseti minut, když na dorážku Leinwebera vzápětí odpověděl osamocený Fulík. Potom se hrál vyrovnaný fotbal s minimem gólovek, nejblíže k vítěznému zápisu byl Drahoš, ale svojí dělovkou rozezvučel za přispění brankáře Ehrenbergera břevno. Výsledná remíza ani jedno z mužstev nenadchla, ani vyloženě nezklamala.

Hladký vývoj mělo střetnutí dvou rezerv, ta letohradská postupně získávala nad svitavskou herní převahu a po změně stran se to jasně projevilo i na skóre. Na hladký výsledek to vypadalo také v případě Českých Heřmanic ve Skutči, domácí vedli od 54. minuty 3:0. Hosté ještě zabojovali a dostali se na kontakt, ovšem jejich druhou branku dal Kučera minutu před koncem a to bylo příliš pozdě.

Ilustrační foto.
Ústecký kouč: Na víc jsme v Praze neměli. Vysoké Mýto bylo po týdnu k nepoznání

Celky z Orlicka tak po polovině podzimní části soutěžního ročníku obsazuji jak čelo, tak samotný chvost tabulky.

I. A TŘÍDA – 8. KOLO: Slatiňany – Žamberk 4:1 (2:1). Branky: J. Slavík 2, Sotona, Táborský – Stejskal. Skuteč – České Heřmanice 3:2 (2:0). Branky: Novotný, Čermák, Netolický z pen. – Mach z pen., Kučera. Polička – Dolní Újezd 1:1 (1:1). Branky: Leinweber – Fulík. Moravská Třebová – FC Jiskra 2008 2:1 (1:1). Branky: vlastní (Kolbe), Smékal z pen. – T. Vyšohlíd. Letohrad B – Svitavy B 4:0 (1:0). Branky: Kadlec 2, Procházka 2. Ústí nad Orlicí B – Jablonné nad Orlicí 5:1 (2:1). Branky: Kozák 2, Mikulecký, Paata, vlastní (Uher) – Kyllar z pen. Proseč – Zámrsk 0:0 (0:0).


Načítám tabulku ...