„Bylo to tvrdě vydřené vítězství,“ konstatoval vedoucí svitavského mužstva Oldřich Palla na konto náročného duelu na půdě vysokomýtské rezervy. „Ze začátku byla aktivita více na naší straně, soupeř však postupně hru srovnal a k vidění byla přetahovaná o střed pole. Za zmínku stojí nastřelené břevno v podání domácího Lebedy a hned vzápětí tyčka našeho Tůmy. Do vedení nás poslal Ehrenberger, který se dostal k odraženému balonu, prošel středem hřiště až před gólmana a propálil ho. Do druhé půle domácí prostřídali a začali nás přehrávat, z čehož vyplynulo i vyrovnání na 1:1 po akci Štěpánka. Nadále potom měli více ze hry, my se usilovně bránili, ale nakonec se na nás usmálo štěstí. Po dlouhém výkopu Cabala nevyšel obránci odkop, navíc ho přitom chytla křeč, míče se chopil důsledný Dürr a samostatný únik zakončil přesně. Bránili jsme se místy horko těžko, tím více je výhra cenná, udrželi jsme si díky ní nahoře. Zápas to byl fyzicky náročný a od celého mužstva odmakaný,“ chválil Palla.

Svitavští si mohli o víkendu oddechnout před finálovým utkáním Poháru hejtmana Pardubického kraje, které odehrají ve čtvrtek 6. června v pardubické ligové aréně proti České Třebové.

„Už při pohledu na sestavu je zřejmé, kolik hráčů nebylo k dispozici – šest a Paclík byl až na druhý poločas. I přes tento handicap jsme mohli bodovat, kdybychom obě branky soupeři nedarovali. V utkání dostali příležitost dorostenci a nutno dodat, že si vedli zdatně. Každý jejich sehraný zápas je pro ně velká škola do budoucna,“ okomentoval těsnou porážku s Přeloučí trenér Jiskry Litomyšl František Dvořák st. Jeho svěřenci do poločasu neubránili dvě standardní situace soupeře a jejich snaha po změně stran alespoň o vyrovnání se přes několik nadějných střeleckých možností minula účinkem.

29. KOLO: Vysoké Mýto B – Svitavy 1:2 (0:1). Branky: Štěpánek – Dürr, Ehrenberger. Litomyšl – Přelouč 1:2 (1:2). Branky: Malý – Lipavský 2. Česká Třebová – Holice 4:4 (1:2). Branky: Polášek, Vaňous, Grepl, M. Deml – Křtěn 3, Chvála. Třemošnice – Pardubičky 2:2 (1:0). Branky: R. Šmídl, Šebek – Štichauer 2 (1 z pen.). Libišany – Choceň 0:6 (0:2). Branky: Štanglica 2, Matějka, Klenor, Kužma, Gronych. Horní Ředice – Lázně Bohdaneč 2:1 (0:0). Branky: Přibyl, Šenkýř – Břeň. Prosetín – Lanškroun 1:4 (1:3). Branky: Marek – Veselý 2, Skalický, Pecháček. Heřmanův Městec – Moravany 3:0 (2:0). Branky: Dvořáček, Turina, Straka.


Načítám tabulku ...